• IE 900 - Zdjęcie nr 1
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 1
 • IE 900 - Zdjęcie nr 2
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 2
 • IE 900 - Zdjęcie nr 3
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 3
 • IE 900 - Zdjęcie nr 4
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 4
 • IE 900 - Zdjęcie nr 5
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 5
 • IE 900 - Zdjęcie nr 6
  IE 900 - Zdjęcie duże nr 6

IE 900

Najnowsze słuchawki dokanałowe najwyższej klasy. Nowy audiofilski standard.
5.799,00 PLN
Nr. katalogowy: 508949
Kup teraz

Najnowsze słuchawki dokanałowe najwyższej klasy. Nowy audiofilski standard.

IE 900 — Precyzyjnie wykonana aluminiowa obudowa IE 900 doskonale chroni dynamiczne przetworniki TrueResponse będące sercem innowacyjnej technologii Sennheiser X3R. Doświadcz najbardziej wyszukanej niemieckiej inżynierii dźwięku i produkcji dzięki słuchawkom, które zapewniają tylko najczystszy, najbardziej naturalny dźwięk.

Najważniejsze cechy

 • Nowy punkt odniesienia w mobilnym audio
 • Pozłacane złącza Fidelity (+) MMCX dla lepszej stabilności
 • Najwyższa precyzja i kunszt wykonania
 • Zestaw kabli wzmocnionych para-aramidem (2,5 mm, 3,5 mm, 4,4 mm)
 • Wyprodukowane w Niemczech
 • Regulowane zaczepy na uszy i zestaw adapterów do uszu, w tym z pianki pamięciowej
 • Technologia X3R: przetwornik TrueResponse w połączeniu z trzema komorami rezonatorowymi Helmholtza i wirem akustycznym
 • Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 48 000 Hz
 • Precyzyjnie frezowana i anodowana obudowa aluminiowa
 • THD: 0,05% (1 kHz, 94 dB)
 • Ręcznie składane w siedzibie Sennheisera
 • Impedancja: 16 omów

 

IE 900 — pożegnanie z kompromisami

Nagrania w wysokiej jakości to dzieła sztuki. Podobnie jak w przypadku cennego obrazu, hańbą byłoby dopuszczenie do uszkodzenia podczas transportu. IE 900 ujawnia prawdziwy potencjał każdego nagrania. Jeśli to arcydzieło, usłyszysz to. Genialna, przejrzysta góra — bez śladu sybilantów. Potężne tony niskie bez obniżania polotu tonów średnich. Niesamowita zdolność do ukazywania drobnych szczegółów w połączeniu z ciepłem i komfortem podczas długich sesji odsłuchowyc.
 

Wszystkie te cechy są efektem inspirujących osiągnięć inżynierii. Weźmy na przykład renomowany 7-milimetrowy przetwornik Sennheisera. Ulepszyliśmy go jeszcze bardziej dla IE 900. Całkowicie nowa technologia trzykomorowego absorbera X3R wkomponowana w lity aluminiowy rdzeń z towarzyszącym mu wirem akustycznym. W połączeniu te wszystkie innowacje zapewniają wyjątkowy poziom równowagi i przejrzystości, dzięki czemu nigdy więcej nie będziesz musiał iść na kompromis.

 

 

Odkryj każdy szczegół 

Wiele wysiłku wkłada się w uchwycenie najdrobniejszych niuansów muzycznego wykonania. Ponowne przeżywanie kreatywności i faktury zarejestrowanej w studiu czy sali koncertowej może być źródłem wielkiej przyjemności. Ale tylko jeśli sprzęt odtwarzający na to pozwala. Zaprojektowany i wyprodukowany przez nas w Niemczech przetwornik TrueResponse zapewnia wyjątkowo naturalną reprodukcję. Duża część jego bardzo precyzyjnego odwzorowania transjentów pochodzi z unikalnej kombinacji materiałów w membranie wraz z jej wysokim tłumieniem wewnętrznym. Więc kiedy sygnał się zatrzymuje, dźwięk też się zatrzymuje. W ten sposób IE 900 może ujawnić szczegóły utworów, które wydawało Ci się, że znasz od podszewki.

Ale liczy się tylko to, co Ty słyszysz. Tonacja każdego instrumentu staje się wyraźnie słyszalna. IE 900 ujawnia nie tylko umiejętności muzyków. Nawet właściwości akustyczne pomieszczenia zyskują nową obecność. Zamiast pozostawać na powierzchni, możesz teraz zanurzyć się głęboko w skomplikowanych fragmentach — a wszystko to zanurzając się w zapierającej dech w piersiach scenie dźwiękowej.

 

 

 

Nowy poziom przejrzystości

Opracowując IE 900, stanęliśmy przed fundamentalnym wyborem. Nieodłączne kompromisy wymagane przez systemy wielogłośnikowe (problemy fazowe i wynikające z nich zniekształcenia w nakładających się pasmach częstotliwości) ułatwiły podjęcie decyzji. Postawiliśmy na jeden dynamiczny przetwornik — oczywiście najwyższej jakości.

Aby uzyskać dokładnie taki dźwięk, jakiego szukaliśmy, zaprojektowaliśmy wyrafinowany system trzech rezonatorów Helmholtza — X3R. Są wyfrezowane w solidnej aluminiowej obudowie każdej słuchawki. Te maleńkie kanały eliminują szczyty rezonansowe, które w mniej zaawansowanych produktach mogą podkoloryzować sygnaturę dźwiękową i zmienić odbiór muzyki. Ponadto złożona struktura w dyszy każdej słuchawki — Vortex — wiruje energię akustyczną w tych pasmach częstotliwości, aby wygładzić szczyty.

 

 

 

 

Akustyczna równowaga

Naszym celem było osiągnięcie przejrzystego dźwięku bez rozpraszających szczytów i spadków. Wymaga to wyraźnego oddzielenia tonów niskich i średnich. Aby zapewnić dokładność w tym krytycznym paśmie częstotliwości, zastosowaliśmy system zarządzania kierunkiem i ogólną objętością powietrza, które przepływa przez system przetwornika. To, co słyszysz, to dobrze opanowane basy i średnie częstotliwości, które jako całość tworzą czyste i naturalne brzmienie. W tych słuchawkach nie ma miejsca na nieprzyjemne rezonanse i zmęczenie odsłuchem.

 

 

 

 

 

Tak brzmi doświadczenie 

Produkujemy IE 900 wyłącznie w naszym słynnym niemieckim zakładzie produkcyjnym. To właśnie stąd pochodzą wyjątkowej jakości produkty Sennheiser znane na całym świecie. Do produkcji IE 900 zastosowaliśmy aluminium, które doskonale nadaje się do precyzyjnego frezowania i zapewnia również estetyczną, trwałą ochronę dla elementów elektroakustycznych. Pięcioosiowa maszyna CNC precyzyjnie wycina każdą obudowę indywidualnie z pojedynczego bloku aluminium. W efekcie otrzymujemy prawdziwe dzieło sztuki. Po anodowaniu obudowa jest wysoce odporna na zużycie i korozję — marzenie każdego słuchacza na co dzień. Przetworniki w każdej parze IE 900 są dopasowywane podczas naszego zautomatyzowanego procesu produkcyjnego, aby praktycznie wyeliminować wariancję. Wynik? Przejrzysta scena dźwiękowa bez przerw i dziur.

 

 

 

Precyzyjne dopasowanie dla precyzyjnego dźwięku

Pracujący muzycy polegają na wysokiej jakości dopasowanych słuchawkach, znanych jako osobiste systemy monitoringu dousznego. Czuliśmy jednak, że doskonały dźwięk na żywo nie musi być ograniczony tylko do występów scenicznych. Dlatego zainspirowaliśmy się komfortem i dokładnym dopasowaniem tych profesjonalnych rozwiązań przy pracach nad IE 900. W zestawie ze słuchawkami znajdują się silikonowe adaptery i trzy zestawy adapterów z elastycznej pianki w trzech różnych rozmiarach. Dopasowują się do naturalnego kształtu ucha, zapewniając idealne dopasowanie. Wszyscy tego doświadczyliśmy: niesamowity utwór zepsuty rezonującym basem, który akurat pasuje do częstotliwości rezonansowej Twoich głośników lub słuchawek. Lub szorstkie sybilanty wysokich tonów, które sprawiają, że dłuższe sesje odsłuchowe stają się niekomfortowe. Tak oczywiste braki są nie do pomyślenia w przypadku IE 900. Usłyszysz dokładnie to, co chciał przekazać artysta. Idealnie sprawdzą się przy biurku, w pociągu lub na spacer po lesie. Słuchawki już nigdy nie będą słabszym ogniwem Twoich odsłuchów.

 

Opłaca się mieć dobre kontakty

Oprócz doskonałego dźwięku, audiofile cenią produkty, które są trwałe. W tym przypadku IE 900 również się wyróżnia. Pozłacane złącza Fidelity+ MMCX zapewniają doskonały kontakt. Każde złącze jest umieszczone we zagłębionym gnieździe o szerokości 4,8 mm pod powierzchnią obudowy, co zapewnia brak naprężeń. Same kable są wzmocnione para-aramidem, aby wytrzymać wiele tysięcy cykli zginania.


IE 900 podłączysz do praktycznie dowolnego cyfrowego źródła dźwięku za pomocą wtyczki stereo 3,5 mm, w tym wzmacniaczy słuchawkowych, laptopów i interfejsów audio. Każda para IE 900 zawiera również symetryczne kable 2,5 mm i 4,4 mm do bezpośredniego podłączenia do komponentów hi-fi ze symetrycznymi wyjściami. Poniewż wiemy, że kiedy szukasz najbardziej naturalnego i wciągającego dźwięku, każdy szczegół ma znaczenie.

Co w zestawie?

 • Słuchawki douszne IE 900
 • Symetryczny kabel wzmocniony para-aramidem ze złączem 2,5 mm
 • Niesymetryczny kabel wzmocniony para-aramidem ze złączem 3,5 mm
 • Symetryczny kabel wzmocniony para-aramidem ze złączem 4,4 mm
 • 3 pary silikonowych adapterów dousznych (S, M, L)
 • 3 pary piankowych adapterów dousznych (S, M, L)
 • Etui premium z numerem seryjnym słuchawek
 • Klips do kabla, narzędzie do czyszczenia i ściereczka
 • Pudełko z podpisanym certyfikatem i instrukcją obsługi

Informacje dodatkowe

Dane techniczne

Przewodowe/bezprzewodowe Przewodowe
Słuchawki/zestaw słuchawkowy Słuchawki
Rodzaj słuchawek Dokanałowe
Rodzaj przetwornika Dynamiczny, zamknięty
Pasmo przenoszenia 5 – 48000 Hz (-10 dB)
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 123 dB (1kHz / 1 Vrms)
Impedancja słuchawek 16 Ω
Zniekształcenia harmoniczne (THD) <0,05% (94 dB, 1 kHz)
Złącze Jack 3,5 mm stereo, Fidelity (+) MMCX, Jack 2,5 mm, Pentaconn 4,4 mm
Waga 4 g
Kolor Srebrny
Przewód 125 cm
Adnotacje Obudowa wyfrezowana z aluminium
Newsletter