Sennheiser prezentuje funkcję TruVoicelift dla TeamConnect Ceiling 2

2 lutego 2021

Powszechnie stosowany w korporacjach i instytucjach szkolnictwa wyższego, TeamConnect Ceiling 2 stał się wiodącym mikrofonem konferencyjnym w zastosowaniach biznesowych i edukacji na odległość. Teraz Sennheiser otwiera nowy rozdział swojej gamy mikrofonów sufitowych. Bezpłatna aktualizacja oprogramowania sprzętowego sprawia, że TeamConnect Ceiling 2 staje się sercem systemu wzmacniania głosu: TruVoicelift zapewnia wyraźny dźwięk w salach lekcyjnych, salach wykładowych i salach konferencyjnych, dzięki wielu sterowalnym funkcjom, które zapewniają przyjemny i czysty dźwięk. 

„Mamy wielu zadowolonych użytkowników TeamConnect Ceiling 2 na całym świecie i zadaliśmy sobie pytanie: a co, jeśli mogliby wykorzystać istniejącą technologię do czegoś więcej? To był punkt wyjścia do zaprojektowania najnowszej aktualizacji oprogramowania, która dodaje funkcję TruVoicelift do TeamConnect Ceiling 2. Wyposaża ona matrycę mikrofonową w wiele innowacyjnych funkcji zapewniających doskonały dźwięk aż do ostatniego rzędu na sali” – mówi Jens Werner, Portfolio Manager w Dziale Komunikacji Biznesowej Sennheiser. 

Bezpłatna aktualizacja zapewniająca wyraźny dźwięk w pomieszczeniu 

Dla istniejących instalacji TeamConnect Ceiling 2 (TCC2), użytkownicy mogą teraz dodać funkcjonalność TruVoicelift, po prostu instalując darmową aktualizację firmware (1.6.4) poprzez nową wersję aplikacji Sennheiser Control Cockpit (4.3.0). 

Nowi użytkownicy już na starcie zyskują dwa rozwiązania w jednym i będą zachwyceni łatwością instalacji, swobodą ruchu i czystym dźwiękiem, jaki oferuje TCC2. W zależności od wielkości i konfiguracji pomieszczenia dodatkowe mikrofony TeamConnect Ceiling 2 mogą być zainstalowane jako mikrofony dla publiczności, tworząc w ten sposób całkowicie bezdotykowe rozwiązanie mikrofonowe, które zmniejsza potencjalne zagrożenia higieniczne. 

Inteligentne funkcje, zapewniające jeszcze lepsze wrażenia podczas słuchania i prezentacji

TruVoicelift wykorzystuje zaawansowany algorytm przesunięcia częstotliwości, który zapewnia kilka istotnych dodatkowych dB wzmocnienia – ulepszenie, które może mieć decydujący wpływ na doskonałe słyszenie wykładowcy lub prezesa firmy. TruVoicelift posiada również funkcję „wyciszenia zapobiegającego sprzężeniom” – jeśli poziom głośności stanie się zbyt wysoki, TCC 2 wycisza się na krótko, aby zapobiec sprzężeniom. Prelegenci mogą więc zrelaksować się i skupić na swojej prezentacji, wiedząc, że TeamConnect Ceiling 2 zapewni optymalny dźwięk dla ich słuchaczy. 

Podczas przerw w mówieniu, jeśli nie zostanie osiągnięty zdefiniowany próg dźwięku, aktywowana zostanie bramka szumów, która wyciszy TeamConnect Ceiling 2, aby zapobiec wzmocnieniu hałasu z otoczenia. 

Wszystkie ustawienia TruVoicelift mogą być wygodnie kontrolowane za pomocą aplikacji Sennheiser Control Cockpit. Aplikacja pozwala również na łatwe tworzenie „stref priorytetowych”, czyli obszarów, w których dźwięk jest najczęściej odbierany. Jest to pomocne w przypadku konfiguracji, w których dźwięk zwykle pochodzi z określonego miejsca, np. z przodu sali wykładowej. Można również zdefiniować „zaawansowane strefy wykluczenia”, co umożliwia precyzyjne namierzanie i wykluczanie źródeł hałasu, takich jak klimatyzacja czy urządzenia wentylacyjne. 

Darmowe oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit pozwala na określenie priorytetowych stref dla wzmocnienia głosu, aby skupić się na mówcy  (zielony = wybrana strefa priorytetowa) 

„Bezpłatna aktualizacja TruVoicelift dla TCC2 rozszerza zestaw funkcji mikrofonów konferencyjnych o zupełnie nowe możliwości zastosowania zarówno w korporacjach, jak i instytucjach edukacyjnych. TruVoicelift pomaga uzyskać przyjemny poziom dźwięku w pomieszczeniu i daje mówcom pewność, że są doskonale rozumiani w całym audytorium” - podsumował Jens Werner.

Przydatne linki:

Aktualizacja Sennheiser Control Cockpit (4.3.0)

Aktualizacja oprogramowania sprzętowego TeamConnect Ceiling 2 (1.6.4)

Więcej o TruVoicelift

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.