Mobilny mikrofon Sennheiser Memory Mic już dostępny w Polsce

26 września 2018

Sennheiser Memory Mic – nowy bezprzewodowy mikrofon dla smartfonów – jest już dostępny w Polsce. W połączeniu z bezpłatną aplikacją Memory Mic App, dostępną do pobrania w App Store lub Google Play, mikrofon stanowi kompletne narzędzie do tworzenia wysokiej jakości treści audio-video za naciśnięciem jednego przycisku. Po sparowaniu z aplikacją za pomocą Bluetooth mikrofon działa w każdej odległości od smartfona.

Bogaty dźwięk

Memory Mic jest doskonałym narzędziem dla wszystkich mobilnych twórców: dziennikarzy, vlogerów czy podcasterów. Podczas nagrywania z użyciem Memory Mic wbudowany mikrofon smartfona będzie również aktywny i zarejestruje dźwięk z otoczenia, dzięki czemu można nagrać komentarz i jednocześnie zachować oryginalny pejzaż dźwiękowy. Po nagraniu obrazu wystarczy uruchomić mikser audio w aplikacji Memory Mic i ustawić żądany balans między dźwiękiem otoczenia a tym zarejestrowanym za pomocą aplikacji Memory Mic. 

Zawsze gotowy do użycia

Poza funkcją miksera audio w aplikacji, Memory Mic oferuje łatwą synchronizację dźwięku i obrazu oraz wygodne ładowanie przez USB. Ponadto nie trzeba się martwić o utratę zasięgu: po sparowaniu mikrofonu z aplikacją na smartfonie przy użyciu Bluetooth można nagrywać w dowolnej odległości od telefonu – wystarczy przypiąć Memory Mic klipsem magnetycznym do odzieży osoby, którą chcemy sfilmować. 

Zaawansowane technologie w mobilnym wydaniu

Memory Mic wyposażono w wysokiej jakości kapsułę pojemnościową Sennheiser o charakterystyce wszechkierunkowej, dzięki czemu mikrofon szczególnie dobrze tłumi szum wiatru, a nagranie nie traci na jakości, gdy mówiący zmienia kąt lub odległość od mikrofonu. Czas pracy Memory Mic wynosi do czterech godzin, a pełne naładowanie wbudowanej baterii litowo-polimerowej przez port USB zajmuje maksymalnie dwie godziny. W ciągu godziny bateria ładuje się do około 70% pełnej pojemności. 

Miejsce na dodatkowe akcesoria

Ponieważ bezprzewodowy mikrofon Memory Mic nie wykorzystuje żadnych wejść w smartfonie, nadal można korzystać z dodatkowych akcesoriów, takich jak gimbal lub nawet podłączyć dodatkowy mikrofon przewodowy, jeśli chcemy przeprowadzić wywiad. Doskonałym narzędziem jest również inteligentny zestaw słuchawkowy AMBEO do przestrzennego nagrywania dźwięku 3D, który jest w pełni zgodny z Memory Mic i zapewnia wysokiej jakości odtworzenie dźwięku otoczenia.

Dostępność

Memory Mic jest dostępny na stronie www.sennheiser.pl w cenie katalogowej 859 zł. W zestawie z mikrofonem użytkownik otrzyma przewód do ładowania przez USB i krótką instrukcję. Bezpłatna aplikacja Sennheiser Memory Mic jest dostępna do pobrania w Apple App Store i Google Play. 

Przykłady możliwości mikrofonu Memory Mic są dostępne pod adresami: https://youtu.be/kz5Izwmb7No (rodzina), https://youtu.be/tQlUvs9Ek3w (bloger kulinarny), https://youtu.be/BCd90dznE9c (muzyka). 

 
Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.