Case study: Coworking Lounge Tessinerplatz, Zurych – inspirujące środowisko pracy z mikrofonem Sennheiser TeamConnect Ceiling 2

14 maja 2020

Powstała na placu Tessinerplatz w Zurychu nowa przestrzeń coworkingowa została zaprojektowana ze szczególnym naciskiem na zrównoważony rozwój i organizację przyjaznego środowiska pracy. Projektanci Coworking Lounge Tessinerplatz zadbali także o najnowocześniejszą technologię multimedialną: lokal został wyposażony w matrycowe mikrofony sufitowe Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 z DSP i opatentowaną technologią kształtowania wiązki, która zapewnia optymalną zrozumiałość mowy podczas audio- i wideokonferencji.

Przestrzeń innowacji i inspiracji

Przestrzeń Coworking Lounge Tessinerplatz, o powierzchni ponad 500 m² w centrum Zurychu oferuje mnóstwo miejsca na innowacje i inspiracje. „Zrównoważony rozwój i wzornictwo były ważnymi filarami tego projektu-wizytówki dla konzeptS” - wyjaśnia Pascal Scheidegger, założyciel i dyrektor zarządzający firmy architektonicznej z Winterthur.

Lokal oferuje nie tylko różne przestrzenie coworkingowe, ale także sale konferencyjne odpowiednie na większe spotkania oraz przestrzeń na imprezy i warsztaty. Bar kawowy, który jest otwarty dla publiczności („Coworking, coffee, community”), a także miejsca spotkań i tereny rekreacyjne są również kluczowymi elementami świadczonych usług. Inwestorem jest Swiss Life AG; Coworking Lounge Tessinerplatz jest prowadzony przez Home of Coworking GmbH.

Sala Mercato z najnowocześniejszą technologią

Mercato – największa sala dostępna w Coworking Lounge Tessinerplatz – została stworzona jako wszechstronna, wielozadaniowa przestrzeń. Oferuje 53 m² powierzchni i zapewnia najnowocześniejszy cyfrowy sprzęt, taki jak duże ekrany dotykowe z funkcjami smartboard. Sala konferencyjna jest również wyposażona w najwyższej jakości technologię wideokonferencyjne. Oprócz kamery, ekranu i nagłośnienia w sali zainstalowano także matrycę mikrofonową Sennheiser TeamConnect Ceiling 2, która jest zawieszona pod sufitem na środku pokoju. Mikrofon został dostarczony, zainstalowany i skonfigurowany przez szwajcarską firmę Supravision AG.

Jakość bez zbędnych dodatków

Akustyka, światło i klimat w pomieszczeniu w wielofunkcyjnej sali konferencyjnej Mercato są imponujące, podobnie jak wyposażenie, które można dowolnie ustawiać według potrzeb. Jakość bez zbędnych dodatków była najwyższym priorytetem projektantów. 

Kluczową rolę w systemie audiowizualnym sali odgrywa mikrofon Sennheiser TeamConnect Ceiling 2. Dzięki 28 wstępnie spolaryzowanym elektretowym kapsułom pojemnościowym układ mikrofonów zapewnia pokrycie całego pokoju, bez względu na to, gdzie uczestnicy spotkania usiądą. Dyskretny wygląd mikrofonu wpasowuje się w czysty i elegancki układ pomieszczenia: twarze mówców nie są zasłonięte podczas wideokonferencji, a biurka bez kabli i dodatkowego osprzętu oferują więcej miejsca. Interakcja z zainstalowanymi w sali głośnikami odbywa się bez sprzężenia zwrotnego, a zrozumiałość mowy jest zawsze opisywana przez uczestników konferencji jako doskonała.

Ponieważ higiena stała się obecnie kluczową kwestią, TeamConnect Ceiling 2 stanowi również bardzo rozsądne rozwiązanie: zamontowany na suficie nie wymaga ciągłej dezynfekcji, jak w przypadku mikrofonów stołowych, a fakt, że niezawodnie obejmuje cały pokój bez potrzeby każdorazowej zmiany ustawień, pozwala uczestnikom siedzieć w zalecanej odległości od siebie.

„Najlepszy wybór na konferencje”

„Wybór najlepszego rozwiązania mikrofonowego był dla nas trudny, ponieważ tak naprawdę nie mamy pojęcia o technologii audio. Chcieliśmy po prostu, aby system audio działał poprawnie i zapewniał dobrą jakość. Mikrofon sufitowy Sennheisera został nam polecony jako punkt odniesienia dla dźwięku w sali konferencyjnej. Jakość mowy jest doskonała i w pełni spełnia wysokie wymagania, które stawiają nasi klienci z kadry zarządzającej. Technologia cyfrowa TeamConnect Ceiling 2 firmy Sennheiser jest najnowocześniejsza, ponadto mikrofon jest łatwy w użyciu i atrakcyjnie wygląda” - wyjaśnia Fabio Donnaloia, współzałożyciel Coworking Lounge Tessinerplatz.

Viviane Mathieu, asystentka do spraw zarządzania portfelem nieruchomości w Swiss Life Asset Management, która jest stałym klientem w Coworking Lounge Tessinerplatz, relacjonuje swoje doświadczenia: „Często odbywamy spotkania online w Mercato. Ponieważ mikrofon obejmuje cały pokój, osoby biorące udział w spotkaniu mogą swobodnie się poruszać. Nawet gdy pracują na tablicy cyfrowej, jakość dźwięku nigdy się nie pogarsza. I nie ma znaczenia, czy w pokoju są dwie czy dwadzieścia osób - po prostu działa!”

Fabio Donnaloia podkreśla, że jego zdaniem sala konferencyjna jest zawsze dobrze odbierana, jeśli działa zgodnie z zasadą plug-and-play: „Wchodzisz do pokoju i nie musisz tracić czasu, ponieważ wszystko działa od razu. Mamy klientów w Coworking Lounge Tessinerplatz, którzy stali się prawdziwymi fanami mikrofonu sufitowego - ich początkowy sceptycyzm szybko minął, kiedy zdali sobie sprawę, że produkt ma bardzo wysoką jakość i jest niezwykle łatwy w użyciu”.

Viviane Mathieu potwierdza to spostrzeżenie: „Informacje zwrotne na temat wideokonferencji od uczestników na drugim końcu łącza wideo były bardzo pozytywne. Zawsze słyszą nas głośno i wyraźnie, nawet jeśli dwie osoby mówią jednocześnie - jakość dźwięku nie jest w żaden sposób obniżona”.

Fabio Donnaloia dodaje: „Partnerzy biznesowi po drugiej stronie ekranu są zwykle zaskoczeni, jak dobrze nas rozumieją - co zresztą nie zawsze działa w drugą stronę w każdej sytuacji… Dla nas Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 jest pierwszym wyborem na konferencje!”

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.