• AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 1
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 1
 • AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 2
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 2
 • AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 3
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 3
 • AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 4
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 4
 • AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 5
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 5
 • AMBEO® VR MIC - Zdjęcie nr 6
  AMBEO® VR MIC - Zdjęcie duże nr 6

AMBEO® VR MIC

Oto prawdziwy nowy wymiar produkcji wideo. Przekaż dźwięk VR tak, jak przekazujesz obraz.
6.749,00 PLN
Nr. katalogowy: 507195
Kup teraz

Oto prawdziwy nowy wymiar produkcji wideo. Przekaż dźwięk VR tak, jak przekazujesz obraz.

Czy nie czas już, by dźwięk filmów VR dorównał jakości obrazu? Dlatego stworzyliśmy mikrofon AMBEO VR Mic - nowy standard profesjonalnej produkcji video. Dzięki temu produktowi będziesz w stanie nagrać dźwięk tak, by był równie emocjonalnie wciągający co obraz. 

Mikrofon AMBEO VR Mic został zaprojektowany we współpracy z twórcami treści VR. Ten produkt wpisuje się dokładnie w potrzeby twórców tego rodzaju kontentu, pozwalając na przekazanie prawdziwych emocji z planu filmowego. Dzięki niemu odbiorcy będą mieli przeżycie tak intensywne, jakby tam byli. 

AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z 4 specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co idealnie dopełnia obraz VR 360 stopni. Dodatkowo stworzyliśmy zestaw dopasowanych akcesoriów, które zapewniają bezproblemową pracę. Na przykład oprogramowanie kodujące A-B, które działa jako plug-in i gładko wpisuje się w Twoje procesy postprodukcyjne. 

Mikrofon AMBEO VR Mic pracuje z użyciem technologii Ambisonics, która pozwala na zapis dźiwęku docierającego sferycznie do jednego punktu w przestrzeni. Dla odtwarzania ten zapis jest przetwarzany tak, by można było wirtualnie zmieniać orientację perspektywy w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Technologia Ambisonics jest przy tym wspierana przez wszystkie najważniejsze narzędzie postprodukcyjne dostępne obecnie na rynku. To czyni tę technologię idealnym narzędziem do realizacji z dziedziny wirtualnej rzeczywistości i wszelkich aplikacji, które wykorzystują dźwięk 3D i jego interaktywną kontrolę. 

Kapsuły mikrofonu AMBEO VR Mic dostarczają format A: czyste 4 kanały, które muszą zostać przetworzone na format B, czyli zestaw 4 kanałów w technologii Ambisonics. Za ten proces odpowiedzialny jest plugin AMBEO A-B Format Converter, dostępny za darmo dla preferowanego systemu postprodukcyjnego na PC lub Mac. 

Dzięki 70-letniemu doświadczeniu i opinii zaufanej oraz innowacyjnej marki, Sennheiser jest pewnym dostawcą najlepszej technologii audio i solidnych produktów wytwarzanych w Niemczech. Jesteśmy też znani z troskliwej obsługi klienta, które zapewnia bieżące doradztwo nie tylko na czas 2-letniej gwarancji, ale także po tym okresie. 

Głosy branży

„Już nie wyobrażam sobie nagrań bez mikrofonu VR Mic. Brzmi tak realistycznie - trzeba to usłyszeć, by uwierzyć. To jest jakość Sennheisera.” - Henk van Engelen / założyciel, główny technik / Spook.fm

„Wszystko czego potrzeba w mikrofonie sferycznym: niskie szumy, transparentne brzmienie i stabilny obraz akustyczny.”  - John Hendicott / założyciel / Aurelia Soundworks

„Kapsuły produkują wspaniały, otwarty dźwięk, a kompaktowa konstrukcja mikrofonu sprawia, że łatwo go ustawić współosiowo z kamerą.” - Benedict Green / współzałożyciel / EccoVR

„Ambeo VR Mic to niezastąpiony sprzęt. Nie jadę na produkcję bez niego. Jest wszechstronny i daje ci elastyczność i prostotę użycia, których potrzebujesz na planie VR.” - Henrik Oppermann / główny akustyk / Visualise

„AMBEO® VR Mic jest ekstremalnie solidny i wszechstronny. Te cechy i znana jakość Sennheisera są tym, czego potrzebujemy podczas napiętych sytuacji filmowych.” - Mike Ritchie / inżynier odpowiedzialny za dźwięk w produkcjach VR / Headspace Studio

Zawartość opakowania

 • AMBEO VR Mic
 • Symetryczny przewód rozdzielający 4x XLR3M
 • Przedłużacz o długości 1,5 m ze złączami DIN12F - DIN12M
 • Uchwyt przeciwwstrząsowy
 • Osłona przeciwwietrzna z gąbki
 • Encoder formatu A-B dostępny jako plugin VST (dla Mac OS X lub Windows) oraz AAX (Mac OS X)

FAQ

Jak ustawiać mikrofon AMBEO VR Mic?

Dźwięk 3D jest odbierany sferycznie w punkcie, w którym umieszczony jest mikrofon. Podczas użycia z kamerą 360°, prosimy umieścić mikrofon tak blisko niej, jak to możliwe, kierując napis „Front” na mikrofonie w stronę, która jest zamierzonym kierunkiem „do przodu” w kamerze. 

Jak używać i słuchać dźwięku w formacie Ambisonics?

Mikrofon AMBEO VR Mic dostarcza pierwotnie format Ambisonics A, który musi zostać przetworzony na format B. Ta konwersja jest kluczowym elementem poprawnego działania mikrofonu. Musisz ściągnąć i zainstalować oprogramowanie Sennheiser AMBEO A-B Format Converter (link poniżej) i wprowadzić go do swojego wybranego systemu Digital Audio Workstation przy pomocy 4 kanałów. Format Ambisonics może zostać przekodowany do 3D Binaural Stereo za pomocą oprogramowania zewnętrznego, np. pluginu NoiseMakers AmbiHead.

Jaka jest różnica między formatami wyjścia i który powinienem wybrać? 

Na wyjściu pluginu AMBEO A-B Format Converter możesz wybrać formaty „Classic FuMa” and „ambiX”. Różnice między nimi polegają na układzie kanałów Ambisonics i ich poziomach. To, który użyjesz, jest zależne od preferowanego trybu pracy oraz innych ewentualnych sygnałach Ambisonics (wszystkie muszą być w tym samym formacie). Podczas uploadu do YouTube 360, zawsze wybieraj format „ambiX”, który jest kompatybilny z procesingiem YouTube.

LINK do Sennheiser AMBEO A-B format converter

Szczegółowa instrukcja obsługi: http://www.sennheiser-sites.com/responsive-manuals/AMBEO_VR_MIC/EN/index.html

Dane techniczne

Przewód Dołączony adapter na 4x XLR3M
Średnica 49 mm
Poziom szumów 18 dB-A (wg IEC 61672-1) | 27 dB CCIR (wg CCIR 468-3)
Zasilanie 4x zasilanie Phantom P48 wg IEC 61938 (48 ± 4 V)
Temperatura pracy -10-55 °C
Wymiary 215 x 49 mm (długość x szerokość)
Waga 1,06 kg
Charakterystyka kierunkowości 4x kardioida w układzie A (1: przód/lewa/góra [FLU], 2: przód/prawa/dół [FRD], 3: tył/lewa/dół [BLD], 4: tył/prawa/góra [BRU])
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL) 130 dB (A) dla 1 kHz
Czułość 31 mV/Pa (-30 dBV)
Przetwornik mikrofonowy pojemnościowy
Złącze DIN12M | Użyj dołączonego adaptera aby zamienić na 4 złącza XLR3M | polaryzacja: Pin1 (GND), Pin2 (+), Pin3 (-)
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Pobór prądu 4x 3,5 mA
Impedancja ok. 200 Ω / min. 1000 Ω
Rodzaj mikrofonu Mikrofon dookólny VR
Newsletter