Opis

Czy nie czas już, by dźwięk filmów VR dorównał jakości obrazu? Dlatego stworzyliśmy mikrofon AMBEO VR Mic - nowy standard profesjonalnej produkcji video. Dzięki temu produktowi będziesz w stanie nagrać dźwięk tak, by był równie emocjonalnie wciągający co obraz. 

Mikrofon AMBEO VR Mic został zaprojektowany we współpracy z twórcami treści VR. Ten produkt wpisuje się dokładnie w potrzeby twórców tego rodzaju kontentu, pozwalając na przekazanie prawdziwych emocji z planu filmowego. Dzięki niemu odbiorcy będą mieli przeżycie tak intensywne, jakby tam byli. 

AMBEO VR Mic jest prostym w użyciu mikrofonem przestrzennym, składającym się z 4 specjalnie dobranych kapsuł KE 14 w układzie ostrosłupa trójkątnego. Ten układ pozwala na odbiór dźwięku w pełni sferycznego, co idealnie dopełnia obraz VR 360 stopni. Dodatkowo stworzyliśmy zestaw dopasowanych akcesoriów, które zapewniają bezproblemową pracę. Na przykład oprogramowanie kodujące A-B, które działa jako plug-in i gładko wpisuje się w Twoje procesy postprodukcyjne. 

Mikrofon AMBEO VR Mic pracuje z użyciem technologii Ambisonics, która pozwala na zapis dźiwęku docierającego sferycznie do jednego punktu w przestrzeni. Dla odtwarzania ten zapis jest przetwarzany tak, by można było wirtualnie zmieniać orientację perspektywy w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Technologia Ambisonics jest przy tym wspierana przez wszystkie najważniejsze narzędzie postprodukcyjne dostępne obecnie na rynku. To czyni tę technologię idealnym narzędziem do realizacji z dziedziny wirtualnej rzeczywistości i wszelkich aplikacji, które wykorzystują dźwięk 3D i jego interaktywną kontrolę. 

Kapsuły mikrofonu AMBEO VR Mic dostarczają format A: czyste 4 kanały, które muszą zostać przetworzone na format B, czyli zestaw 4 kanałów w technologii Ambisonics. Za ten proces odpowiedzialny jest plugin AMBEO A-B Format Converter, dostępny za darmo dla preferowanego systemu postprodukcyjnego na PC lub Mac. 

Dzięki 70-letniemu doświadczeniu i opinii zaufanej oraz innowacyjnej marki, Sennheiser jest pewnym dostawcą najlepszej technologii audio i solidnych produktów wytwarzanych w Niemczech. Jesteśmy też znani z troskliwej obsługi klienta, które zapewnia bieżące doradztwo nie tylko na czas 2-letniej gwarancji, ale także po tym okresie. 

Głosy branży

„Już nie wyobrażam sobie nagrań bez mikrofonu VR Mic. Brzmi tak realistycznie - trzeba to usłyszeć, by uwierzyć. To jest jakość Sennheisera.” - Henk van Engelen / założyciel, główny technik / Spook.fm

„Wszystko czego potrzeba w mikrofonie sferycznym: niskie szumy, transparentne brzmienie i stabilny obraz akustyczny.”  - John Hendicott / założyciel / Aurelia Soundworks

„Kapsuły produkują wspaniały, otwarty dźwięk, a kompaktowa konstrukcja mikrofonu sprawia, że łatwo go ustawić współosiowo z kamerą.” - Benedict Green / współzałożyciel / EccoVR

„Ambeo VR Mic to niezastąpiony sprzęt. Nie jadę na produkcję bez niego. Jest wszechstronny i daje ci elastyczność i prostotę użycia, których potrzebujesz na planie VR.” - Henrik Oppermann / główny akustyk / Visualise

„AMBEO® VR Mic jest ekstremalnie solidny i wszechstronny. Te cechy i znana jakość Sennheisera są tym, czego potrzebujemy podczas napiętych sytuacji filmowych.” - Mike Ritchie / inżynier odpowiedzialny za dźwięk w produkcjach VR / Headspace Studio

Zawartość opakowania

 • AMBEO VR Mic
 • Symetryczny przewód rozdzielający 4x XLR3M
 • Przedłużacz o długości 1,5 m ze złączami DIN12F - DIN12M
 • Uchwyt przeciwwstrząsowy
 • Osłona przeciwwietrzna z gąbki
 • Encoder formatu A-B dostępny jako plugin VST (dla Mac OS X lub Windows) oraz AAX (Mac OS X)

FAQ

Jak ustawiać mikrofon AMBEO VR Mic?

Dźwięk 3D jest odbierany sferycznie w punkcie, w którym umieszczony jest mikrofon. Podczas użycia z kamerą 360°, prosimy umieścić mikrofon tak blisko niej, jak to możliwe, kierując napis „Front” na mikrofonie w stronę, która jest zamierzonym kierunkiem „do przodu” w kamerze. 

Jak używać i słuchać dźwięku w formacie Ambisonics?

Mikrofon AMBEO VR Mic dostarcza pierwotnie format Ambisonics A, który musi zostać przetworzony na format B. Ta konwersja jest kluczowym elementem poprawnego działania mikrofonu. Musisz ściągnąć i zainstalować oprogramowanie Sennheiser AMBEO A-B Format Converter (link poniżej) i wprowadzić go do swojego wybranego systemu Digital Audio Workstation przy pomocy 4 kanałów. Format Ambisonics może zostać przekodowany do 3D Binaural Stereo za pomocą oprogramowania zewnętrznego, np. pluginu NoiseMakers AmbiHead.

Jaka jest różnica między formatami wyjścia i który powinienem wybrać? 

Na wyjściu pluginu AMBEO A-B Format Converter możesz wybrać formaty „Classic FuMa” and „ambiX”. Różnice między nimi polegają na układzie kanałów Ambisonics i ich poziomach. To, który użyjesz, jest zależne od preferowanego trybu pracy oraz innych ewentualnych sygnałach Ambisonics (wszystkie muszą być w tym samym formacie). Podczas uploadu do YouTube 360, zawsze wybieraj format „ambiX”, który jest kompatybilny z procesingiem YouTube.

LINK do Sennheiser AMBEO A-B format converter

Szczegółowa instrukcja obsługi: http://www.sennheiser-sites.com/responsive-manuals/AMBEO_VR_MIC/EN/index.html

Dane techniczne

Wymiary215 x 49 mm (długość x szerokość)
PrzewódDołączony adapter na 4x XLR3M
Średnica49 mm
Poziom szumów18 dB-A (wg IEC 61672-1) | 27 dB CCIR (wg CCIR 468-3)
Zasilanie4x zasilanie Phantom P48 wg IEC 61938 (48 ± 4 V)
Temperatura pracy-10-55 °C
Rodzaj mikrofonuMikrofon dookólny VR
Waga1,06 kg
Charakterystyka kierunkowości4x kardioida w układzie A (1: przód/lewa/góra [FLU], 2: przód/prawa/dół [FRD], 3: tył/lewa/dół [BLD], 4: tył/prawa/góra [BRU])
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)130 dB (A) dla 1 kHz
Czułość31 mV/Pa (-30 dBV)
Przetwornik mikrofonowyPojemnościowy
ZłączeDIN12M | Użyj dołączonego adaptera aby zamienić na 4 złącza XLR3M | polaryzacja: Pin1 (GND), Pin2 (+), Pin3 (-)
Pasmo przenoszenia20-20000 Hz
Pobór prądu4x 3,5 mA
Impedancjaok. 200 Ω / min. 1000 Ω

Podobne produkty

 • AMBEO SMART HEADSET
  Numer katalogowy: 508478
  1 289 zł
  Teraz możesz rejestrować i dzielić się otaczającym światem w dokładnie taki sposób, w jaki go doświadczasz. Słuchawki AMBEO są wyposażone w wysokiej jakości mikrofony, dzięki czemu można nagrywać oszałamiający dźwięk 3D na urządzeniu z systemem iOS.
  Szczegóły Kup teraz
  AMBEO SMART HEADSET