Xilica i Sennheiser ogłaszają współpracę w zakresie rozwiązań konferencyjnych

20 września 2021

Firma Xilica, dostawca produktów do zdalnej współpracy, nawiązała współpracę z globalnym specjalistą ds. dźwięku – firmą Sennheiser, w celu opracowania zintegrowanego rozwiązania do pomieszczeń, które minimalizuje czas instalacji, poprawia jakość dźwięku i usprawnia korzystanie z rozwiązań konferencyjnych. Partnerstwo będzie wykorzystywać najwyższej jakości produkty audio obu firm, oferując integratorom bezproblemowy sposób wdrażania adaptowalnych, przyjaznych dla IT systemów konferencyjnych.

Kompletne rozwiązanie, które łączy mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 z ekosystemem Xilica zawierającym DSP, interfejsy użytkownika i sieciowe punkty końcowe, zapewnia wyjątkową zrozumiałość mowy dla uczestników fizycznych i zdalnych w przestrzeniach hybrydowych. Daje to użytkownikom swobodę poruszania się po sali i przemawiania w swoim własnym stylu, eliminując jednocześnie ryzyko braku słyszalności. Integratorzy i użytkownicy końcowi czerpią korzyści z bezproblemowej integracji Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 z procesorami Xilica Solaro i punktami końcowymi sieci Xilica Gio, umożliwiając łatwą konfigurację bez konieczności programowania ze wstępnie zweryfikowaną zgodnością.

W ramach współpracy firma Xilica włączyła obsługę funkcji TruVoicelift systemu Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 (TCC2) w całej serii procesorów DSP Solaro, co upraszcza instalację wielu mikrofonów Sennheiser TCC2 poprzez automatyczne testowanie i kalibrację dźwięku, oszczędzając cenny czas podczas uruchamiania systemu. Dodatkowo TruVoicelift oferuje redukcję szumów, wzmocnienie dźwięku i tworzy ukierunkowane strefy, w których znajdują się mówcy. W połączeniu z opatentowanymi przez Xilica algorytmami redukcji szumów i redukcji echa HearClear, połączone rozwiązanie zapewnia lepszą koncentrację podczas konferencji.

Ponadto Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i procesory Xilica Solaro oferują synchronizację stanu wyciszenia z Microsoft Teams. Pozwala to na odzwierciedlenie działania wyciszenia opartego na oprogramowaniu, takiego jak kliknięcie przycisku w aplikacji Microsoft Teams, w całym łańcuchu i z powrotem do diody LED stanu Sennheiser TCC2. Podobnie, w przypadku korzystania z interfejsów użytkownika Xilica, wyciszenie może zostać odzwierciedlone zarówno w Sennheiser TeamConnect Ceiling 2, jak i z powrotem w aplikacji Microsoft Teams, zapewniając użytkownikom pokoju pełną widoczność.

„Nowoczesne spotkania mają więcej zdalnych uczestników niż kiedykolwiek wcześniej, którzy muszą słyszeć wyraźnie i nie rozpraszać się hałasem w tle i zakłóceniami” – powiedział Charlie Jones, Global Alliance and Partnerships Manager w firmie Sennheiser. „TruVoicelift doskonale nadaje się do dużych przestrzeni konferencyjnych i sal wykładowych, które pozwalają każdemu usłyszeć prezentera lub zadane pytanie studenta. Wraz z procesorami DSP Xilica użytkownicy końcowi mają zapewnioną wysokiej jakości, niezawodny dźwięk z wyjątkową kontrolą pomieszczenia i systemu.”

Jones dodaje, że ultraniskoprofilowy procesor DSP Xilica Solaro QR1 przyniesie korzyści integratorom pracującym w środowiskach korporacyjnych i edukacyjnych z ograniczoną ilością miejsca w szafie rack lub bez niego. Zauważa, że połączenie Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 i Xilica Solaro QR1 jest idealne w takich sytuacjach, ponieważ nie jest wymagane żadne specjalne okablowanie ani konfiguracja.

„Nasi klienci poszukują opłacalnych sposobów na dodanie dźwięku i UC do pomieszczeń, które w przeszłości nie miały dźwięku lub miały tylko prosty mikrofon” — powiedział Jones. „Kompaktowa obudowa Xilica Solaro QR1 pozwala instalatorom na zamontowanie DSP praktycznie w dowolnym miejscu. Jest mały, wydajny i wyposażony w PoE, a po pierwszym obejrzeniu go zdaliśmy sobie sprawę, że wielu klientów Sennheisera mogłoby skorzystać z połączonego rozwiązania. Jest to również standard dla zestawów demonstracyjnych Sennheiser na całym świecie”.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Sennheiserem, aby pomóc wykorzystać potencjał konferencji” – powiedział James Knight, COO, Xilica. „Nasze wspólne rozwiązanie oferuje wstępnie zweryfikowany system pomieszczeń dla przestrzeni do współpracy, który zapewnia większą swobodę i elastyczność użytkownikom końcowym, eliminując przy tym długą konfigurację dla integratorów. Połączenie opatentowanych technologii Sennheisera z algorytmami wzmacniającymi dźwięk procesorów Xilica zapewnia niezakłócone wrażenia, które ludzie mogą współdzielić”.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.