Wideobary Sennheiser TeamConnect dostępne w Polsce

18 czerwca 2024

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie zaawansowanej technologii audio, poinformowała, że najnowsze wideobary z rodziny zaawansowanych rozwiązań konferencyjnych TeamConnect są już dostępne na polskim rynku. ​​W skład tej linii produktów wchodzą dwa modele przeznaczone do pomieszczeń konferencyjnych o różnej wielkości — TeamConnec Bar S oraz TeamConnect Bar M, które można skalować do największych sal konferencyjnych w całym obiekcie.

„Od lat nasi klienci pytali nas o zintegrowane rozwiązanie wideokonferencyjne zapewniające uznaną jakość marki Sennheiser, ale nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, jak wielkie emocje wywoła ogłoszenie dostępności wideobarów TC” – powiedział Jeffrey Horan, Global PR/Media Manager ds. komunikacji biznesowej w firmie Sennheiser. „Z wielką radością informujemy: oczekiwanie dobiegło końca. Wideobary TeamConnect są już dostępne!”

Najlepiej wyposażone w swojej klasie

TC Bars to urządzenia konferencyjne w pełni zintegrowane i najlepiej wyposażone w swojej klasie. TC Bar S posiada cztery mikrofony i dwa głośniki, podczas gdy TeamConnect Bar M jest wyposażony w sześć mikrofonów i cztery głośniki. Obydwa modele zapewniają najwyższą jakość dźwięku Sennheiser podczas każdego spotkania i gwarantują, że do uczestników dotrze każde wypowiedziane słowo.

Wykorzystana technologia kształtowania wiązki dźwięku jest tą samą, która jest stosowana w sprawdzonych matrycach sufitowych TeamConnect Ceiling. Zapewnia ona prezenterom wolność poruszania się i płynne przełączanie się między kolejnymi mówcami. Jest to pierwsze rozwiązanie Sennheiser oferujące kamerę – firma zapewniła wysoką jakość obrazu dzięki kamerze 4K Ultra HD wyposażonej w zaawansowane funkcje AI, w tym automatyczne kadrowanie i równoczesne prezentowanie wielu osób na ekranie. Pełnopasmowe głośniki stereo zapewniają naturalne brzmienie głosu i wyjątkową jego zrozumiałość.

Ponadto wideobary TeamConnect pozwalają na elastyczne i skalowalne konfigurowanie pomieszczeń, a wbudowany port Dante umożliwia użycie zewnętrznych mikrofonów, a także opcjonalne dodanie zewnętrznej kamery USB, umożliwiając obsługę pomieszczeń wymagających większego zasięgu systemu. Można je łatwo zintegrować dzięki licznym opcjom montażu, obecności wbudowanego rozwiązania zdalnego zarządzania za pomocą aplikacji Sennheiser Control Cockpit, możliwości współpracy z wiodącymi systemami sterowania i platformami do wideokonferencji, a także zaawansowanym rozwiązaniom bezpieczeństwa z szyfrowaną komunikacją sterującą i zabezpieczeniem hasłem. Co więcej, wideobary Sennheiser TC Bar to urządzenia typu plug-and-play, umożliwiające szybką konfigurację przy użyciu przewodu USB.

Najwyższe standardy współpracy

Sennheiser stale rozwija kooperacje z innymi firmami, mające na celu zapewnienie użytkownikom  rozwiązań dla biznesu i edukacji najwyższego standardu pracy. Obydwa modele TC Bar bezproblemowo integrują się z ulubionymi platformami spotkań i są certyfikowane przez Microsoft Teams (aplikacje desktop oraz Teams Rooms), a także Zoom (aplikacje desktop oraz Zoom Rooms).

W przypadku współpracy bezprzewodowej, wideobary TC Bars zostały przetestowane i posiadają certyfikaty dla produktów Airtame, Barco oraz Crestron AirMedia. Dostępne są też wtyczki innych producentów, które umożliwiają łatwe sterowanie i integrację w przypadku rozwiązań Crestron, Extron, Lightware oraz Q-SYS. Dodatkowo łączone zestawy z rozwiązaniami Lenovo oraz MAXHUB oferują atrakcyjne możliwości dla środowisk Microsoft Teams oraz Zoom Room.

Dostępność i cena

Wideobar TeamConnec Bar S jest dostępny w ofercie dystrybutora – firmy Aplauz Sp. z o.o. – w katalogowej cenie 5799 zł. Z kolei katalogowa cena TC Bar M wynosi 8955 zł.

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.