Sennheiser zaprezentował ulepszoną wersję aplikacji MobileConnect wspomagającej słuch

15 listopada 2019

Firma Sennheiser - czołowy producent rozwiązań audio - uruchomił ulepszoną wersję mobilnej aplikacji MobileConnect, wspomagającej słyszenie. Oparty na WiFi system, dedykowany przede wszystkim instytucjom edukacyjnym, umożliwia zapewnienie osobom niedosłyszącym optymalnego poziomu nauki. Studenci nie muszą już siedzieć na wyznaczonych miejscach w sali wykładowej, a dzięki filozofii rozwiązania BYOD (ang. Bring Your Own Device - Przynieś własne urządzenie), mogą z łatwością uczestniczyć w wykładach, korzystając z aplikacji na własnym mobilnym urządzeniu. 

W procesie edukacji niezbędna jest umiejętność dobrego słyszenia i rozumienia wszelkich szczegółów i niuansów. Najnowsza wersja aplikacji MobileConnect w jeszcze większym stopniu poprawia warunki nauki dla studentów z wadami słuchu poprzez uczynienie aplikacji niezwykle intuicyjną w obsłudze i dalsze uproszczenie możliwości jej zintegrowania z wykładami.

Zasada działania

System MobileConnect działa na zasadzie strumieniowego przesyłu sygnału audio. Instalacja systemu jest niezwykle prosta: Sennheiser ConnectStation łączy się z istniejącą infrastrukturą audio uniwersytetu i nawiązuje połączenie z tą samą siecią WiFi. Wystarczy, by wykładowca używał mikrofonu, który wcześniej został włączony w infrastrukturę audio uczelni, a jedyne co muszą zrobić studenci, to pobrać darmową aplikację MobileConnect, która, dzięki unikalnemu trybowi Unicast, jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami iOS i Android oraz aparatami słuchowymi, implantami Cochlea i słuchawkami. Studenci korzystają z własnych smartfonów, więc dodatkowy sprzęt nie jest potrzebny. 

Ulepszona aplikacja

Nowa wersja MobileConnect oferuje ulepszoną obsługę dźwięku i stabilność przesyłu strumieniowego przy jednoczesnym zachowaniu niezwykle niskiego opóźnienia. Interfejs aplikacji otrzymał nowy wygląd w celu poprawy komfortu obsługi i użyteczności. Z myślą o osobach niedowidzących aplikacja MobileConnect jest od teraz wyposażona w napisy i tryb ciemny, co ułatwia dostosowanie aplikacji do ich osobistych potrzeb. 

Serce aplikacji, jakim jest osobisty aparat słuchowy, uruchamia się natychmiast po włączeniu aplikacji. Aby wybór kanału był jak najprostszy dla użytkownika, aplikacja MobileConnect umożliwia wprowadzenie identyfikatora kanału lub użycie zintegrowanego skanera kodów QR, w zależności od oferty uczelni. Gdy wykładowca zatrzyma się, animacja w formie fali zasygnalizuje użytkownikom, że są oni nadal połączeni z kanałem transmisyjnym. 

„Nowa aplikacja MobileConnect to idealne narzędzie do wykorzystania na uczelniach wyższych” - mówi Jakub Kolacz, Product Manager Mobile Connect. „W edukacji akademickiej słuch jest istotnym elementem w procesie nauki. Dzięki transmisji całych wykładów w czasie rzeczywistym za pośrednictwem WiFi bezpośrednio do osobistych urządzeń studentów, bez względu na to, gdzie siedzą w sali, instytucje edukacyjne są w stanie zaoferować rzeczywiste włączenie się do zajęć.”

„System MobileConnect nie wymaga konserwacji ani nie generuje kosztów eksploatacji, a dzięki włączeniu do niego osobistych urządzeń studentów znika problem higienicznego utrzymania słuchawek czy też wymiany baterii. Oznacza to, że inwestycja w MobileConnect zostaje szybko zamortyzowana” - wyjaśnia Jakub Kolacz.

Case study

Uniwersytet Chrystiana Albrechta w Kilonii (Niemcy) jest przykładem przełomowego wpływu systemu wspomagania słuchu na życie akademickie studentów z wadami słuchu. Uniwersytecki zespół ds. technologii organizacji wydarzeń zintegrował cztery ConnectStations z istniejącą siecią WiFi, obejmując tym samym ich zakresem wiele różnych sal wykładowych na terenie całego kampusu. Studentom jest teraz znacznie łatwiej być na bieżąco z treścią wykładów, ponieważ nie muszą oni siedzieć w pierwszym rzędzie, blisko głośników ani uciekać się do czytania z ruchu warg. „Pozbawiony barier dostęp do zasobów edukacyjnych, takich jak wykłady czy kursy, to prawo, którego powinni oczekiwać wszyscy studenci i które powinna zapewnić każda uczelnia” - mówi Jakub Kolacz.

Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej Sennheiser MobileConnect pod adresem https://en-de.sennheiser.com/mobileconnect-smartphone-hearing-system-app

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.