Sennheiser wprowadza magię dźwięku do SUV-a coupé CUPRA Tavascan

5 lipca 2023

Sennheiser, ekspert w dziedzinie audio, połączył siły z CUPRA, niekonwencjonalną i kierującą się emocjami marką motoryzacyjną, zapewniając wyjątkowe, wciągające wrażenia dźwiękowe w pierwszym w pełni elektrycznym SUV-ie coupe, CUPRA Tavascan. Partnerstwo między firmami Sennheiser i CUPRA to połączenie idealne, ponieważ obie marki dzielą pasję do oferowania rozwiązań technicznych, które są unikalne w wykonaniu i wyrafinowane w projektowaniu, a dodatkowo są wplecione w ich DNA i kulturę. A to dopiero początek: ta współpraca ma na celu na nowo zdefiniować wrażenia audio w samochodzie i przesunąć granice tego, co jest możliwe w świecie motoryzacji.

Digitalizacja zajmuje centralne miejsce w CUPRA Tavascan, w pełni elektrycznym SUV-ie coupe, który płynnie integruje zaawansowaną technologię, zapewniając prawdziwie wciągające wrażenia z jazdy. Posiada najnowocześniejszy 15-calowy system informacyjno-rozrywkowy, największy, jaki kiedykolwiek zastosowano w samochodach CUPRA. Uzupełnieniem tego wysoce konfigurowalnego systemu jest nowo zaprojektowany i opracowany panel sterowniczy HMI, umożliwiający bezproblemową interakcję z różnymi funkcjami samochodu. W szczególności CUPRA Tavascan jest wyposażony w wysokiej jakości 12-głośnikowy system audio, a Sennheiser wnosi swoją wiedzę i doświadczenie do przestrzeni motoryzacyjnej za pomocą AMBEO Concerto, najnowszej innowacji firmy w zakresie oprogramowania zapewniającego wciągający dźwięk.

Obie marki łączy głęboka pasja do muzyki jako integralnej części tożsamości ich marek. Dzięki tej współpracy dążymy do uwolnienia pełnego potencjału samochodowej rozrywki audio — mówi Veronique Larcher, dyrektor Sennheiser Mobility. Nasze podejście jest przełomowe, buntownicze i niekonwencjonalne, co znajduje odzwierciedlenie w wyjątkowym doświadczeniu dźwiękowym, które stworzyliśmy dla CUPRA Tavascan.

Znany jako światowy lider i pionier w dziedzinie immersyjnego dźwięku, z gamą produktów definiujących kategorię zarówno w profesjonalnym, jak i konsumenckim audio, Sennheiser przyjął unikatowe podejście do jakości dźwięku w CUPRA Tavascan, które wykracza poza zwykłe dodanie większej liczby głośników. Wyjątkowe, wciągające wrażenia dźwiękowe są osiągane dzięki zaawansowanemu, zastrzeżonemu oprogramowaniu, skrupulatnie dostrojonemu przez doświadczonych inżynierów dźwięku firmy Sennheiser.

Aby osiągnąć ten poziom jakości dźwięku, oprogramowanie AMBEO Concerto firmy Sennheiser wydobywa podstawowe składniki dowolnego utworu muzycznego, w tym różne instrumenty i informacje o pomieszczeniu, i rozprowadza je po całym samochodzie. Takie wrażenia dźwiękowe jeszcze nigdy nie były odbierane w CUPRA.

Opcje dostosowywania są równie imponujące. Jednostka główna Tavascana pozwala użytkownikom dostosować poziom zanurzenia i dostroić dźwięk do indywidualnych preferencji.

Wszystko to jest wynikiem zaangażowania firm CUPRA i Sennheiser w dostarczanie najwyższej jakości dźwięku, który jest naprawdę spersonalizowany — dodaje Larcher. Razem ustanawiamy nowy standard dla branży motoryzacyjnej, zapewniając wciągające i wyjątkowe wrażenia muzyczne.

Cieszymy się, że firma Sennheiser dołączyła do nas. Sennheiser to doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań audio, które ukształtowały dźwięk współczesnej rozrywki i przyniosły firmie wyjątkową reputację produktu wybieranego przez ikony muzyki na całym świecie — podsumowuje dr Werner Tietz, wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju w firmie CUPRA. Naszą wizją w 2019 roku było odkrycie elektryfikacji na nowo. Chcieliśmy pokazać światu, że samochody elektryczne mogą być zabawne i seksowne, ze świetnym designem, a jednocześnie mogą mieć wyjątkowy sportowy charakter. Wtedy to było marzenie, ale dzięki CUPRA Tavascan to marzenie stało się rzeczywistością. Nasz Tavascan nie tylko świetnie wygląda, lecz także brzmi niesamowicie, dzięki wyjątkowej wiedzy firmy Sennheiser w zakresie dźwięku.

Zaprojektowany i opracowany w Barcelonie CUPRA Tavascan będzie produkowany w fabryce Grupy Volkswagen w Anhui w Chinach, najnowocześniejszym centrum innowacji w dziedzinie e-mobilności.

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.