Sennheiser wprowadza do oferty ACCENTUM True Wireless

8 maja 2024

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie zaawansowanej technologii audio, dodaje do swojego portfolio urządzeń przenośnych najnowsze słuchawki bezprzewodowe z rodziny ACCENTUM — ACCENTUM True Wireless. Nowe TWS-y oferują  charakterystyczną sygnaturę dźwiękową Sennheisera, bezprzewodowy komfort oraz całkowicie nową, ergonomiczną konstrukcję, dzięki czemu są idealnym wyborem dla osób prowadzących aktywny tryb życia z wykorzystaniem najnowszych technologii.

"ACCENTUM True Wireless opierają się na tym, z czego słyną ich nauszne odpowiedniki: niesamowitym dźwięku, przydatnych funkcjach i bezkonkurencyjnej wartości"— mówi Frank Foppe, menedżer produktu Sennheiser. "Umieściliśmy te cechy w przeprojektowanej i już nagrodzonej konstrukcji, która dostarcza magię dźwięku Sennheisera każdemu, kto potrzebuje wyższego poziomu komfortu."

Charakterystyczny dźwięk

ACCENTUM True Wireless robią wrażenie od pierwszego odsłuchu. Wszystko zaczyna się od opatentowanych przez markę 7-milimetrowych dynamicznych przetworników True Response, które odtwarzają mocny i wciągający bas, naturalne średnie i wyraźne wysokie tony, radząc sobie bez problemu nawet z najbardziej złożoną współczesną muzyką. Przetworniki o bardzo niskim poziomie zniekształceń są produkowane w fabryce Sennheiser w Tullamore, gdzie powstają przetworniki do innych słuchawek ACCENTUM, MOMENTUM czy modeli audiofilskich.

Ear-gonomiczne

Wszystkie możliwości ACCENTUM True Wireless zostały zamknięte w zupełnie nowej konstrukcji, która jest efektem całkowicie unikalnego podejścia do ergonomii słuchawek dousznych. W ścisłej współpracy z firmą Sonova — wiodącym producentem aparatów słuchowych — przeanalizowano tysiące modeli uszu, aby uzyskać idealną równowagę pomiędzy stabilnością, komfortem i wyrafinowaniem. Rezultatem współpracy jest innowacyjny kształt słuchawek, który docenią użytkownicy. ACCENTUM True Wireless zostały niedawno laureatami prestiżowej nagrody Red Dot Design. W zestawie znajdują się cztery rozmiary wkładek dousznych, które dodatkowo zapewniają doskonałe uszczelnienie, dostarczając imponującą charakterystykę niskich częstotliwości i skuteczną hybrydową redukcję szumów.

"Nie jest tajemnicą, że dopasowanie jest podstawą doskonałego dźwięku i komfortu" — mówi Friederike Menking — menedżer produktu Sennheiser. "Stworzyliśmy ACCENTUM True Wireless po przejrzeniu ponad tysiąca różnych profili uszu i otrzymaliśmy projekt, który jest starannie wykonany, a jednocześnie sprawia wrażenie, jakby go prawie nie było w uszach"— dodaje Menking.

Sztuka bycia przejrzystym

W połączeniu z dyskretnym zestawem mikrofonów z kształtowaniem wiązki, ANC redukuje brzęczące zakłócenia o niskiej częstotliwości do szeptu, dzięki czemu świetnie radzi sobie z hałasem w kabinie samolotu, buczącymi urządzeniami, pobliskim ruchem ulicznym i pomrukiem tętniących życiem kawiarni. Hybrydowe tryby ANC i Transparency słuchawek ACCENTUM True Wireless ułatwiają zarządzanie zakłóceniami, umożliwiając użytkownikom słuchanie otoczenia na żądanie za pomocą paneli dotykowych na słuchawkach lub dzięki bezpłatnej aplikacji Sennheiser Smart Control. W aplikacji użytkownik może zarówno wybrać stopień przezroczystości, jak i dostosować dźwięk za pomocą 5-pasmowego korektora i narzędzia Sound Check – kreatora presetów z przewodnikiem, który można przesłać do chmury, aby uzyskać do niego dostęp na wszystkich urządzeniach z systemem iOS lub Android. Personalizacja EQ to dopiero początek – obsługiwane przez użytkownika dotykowe panele sterujące umożliwiają zarządzanie multimediami, połączeniami telefonicznymi i asystentami głosowymi.

Gotowy do zabawy

Podłączenie ACCENTUM True Wireless do smartfona wykracza poza zarządzanie multimediami i połączeniami, dzięki Bluetooth 5.3. Słuchawki obsługują Bluetooth LE Audio i Auracast, zapewniając zaawansowaną łączność z udostępnianymi strumieniami audio w muzeach, kawiarniach, na lotniskach. Oprócz obsługi kodeków SBC i AAC słuchawki douszne wykorzystują także aptX i LC3, aby zachować niezawodną jakość dźwięku i długi czas pracy baterii — do 8 godzin na jednym ładowaniu i łącznie 28 godzin z wykorzystaniem etui.

Poczucie naładowania

Ładowanie jest równie wszechstronne: użytkownik ma do dyspozycji USB-C i ładowanie bezprzewodowe Qi. Etui magazynuje energię na ponad 2 dodatkowe ładowania słuchawek i obsługuje szybkie 10-minutowe ładowanie przez USB, zapewniając użytkownikom do 1 godziny odtwarzania. W zestawie znajduje się kabel USB-A na USB-C, dzięki któremu zestaw jest niezwykle wydajny. 

Dostępność i cena

Oficjalny start sprzedaży jest zaplanowany na 21 maja, natomiast w niektórych sklepach słuchawki będzie można nabyć w przedsprzedaży. Słuchawki są dostępne w czarnej lub białej wersji kolorystycznej w katalogowej cenie 879 zł.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.