Sennheiser uaktualnia ofertę dla sektora edukacji

24 sierpnia 2021

Firma Sennheiser ogłosiła dwie ważne aktualizacje swojego portfolio dla sektora edukacji. Niemiecki producent wprowadza do oferty podwójną ładowarkę sieciową CHG 2N dla systemu mikrofonowego SpeechLine Digital Wireless oraz wprowadza dużą aktualizację oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, dzięki czemu zdalne zarządzanie urządzeniami Sennheiser staje się jeszcze łatwiejsze. Wersja 5.0 nie tylko pozwala personelowi AV i IT na sterowanie nową ładowarką, ale po raz pierwszy umożliwia również monitorowanie statusu MobileConnect Managera, łącząc ten system wspomagania słyszenia z systemami mikrofonowymi dedykowanymi sektorowi edukacji. 

Nowa kompaktowa sieciowa stacja ładująca

Nowa ładowarka CHG 2N jest dwugniazdową wersją czterogniazdowej ładowarki SpeechLine CHG 4N. Podobnie jak jej większa odmiana, CHG 2N jest przystosowana do pracy w sieci i posiada indywidualne gniazda do ładowania nadajników SpeechLine bodypack i do ręki. Każde gniazdo posiada cztery diody LED, które wskazują stan naładowania akumulatora. Elastyczny interfejs sieciowy zapewnia zgodność z IPv4 i IPv6, co pozwala na bezproblemową integrację. Wszystkie ustawienia i informacje o stanie baterii mogą być monitorowane i zdalnie kontrolowane przy użyciu najnowszej wersji Sennheiser Control Cockpit (v5.0.1). 

Nowa podwójna ładowarka sieciowa CHG 2N dla nadajników SpeechLine Digital Wireless firmy Sennheiser przyniesie korzyści instytucjom edukacyjnym, które wymagają kompaktowych rozwiązań w swoich salach seminaryjnych i wykładowych

 

Nowe funkcje dzięki dużej aktualizacji oprogramowania

Niezależnie od tego, czy personel AV i IT zdalnie zarządza tylko kilkoma pomieszczeniami, czy całym kampusem, Sennheiser Control Cockpit zapewni wygodę i efektywność. Wersja 5.0 po raz pierwszy łączy się z MobileConnect Manager, umożliwiając operatorom monitorowanie zarówno mikrofonów, jak i systemów wspomagających słyszenie, za pomocą jednego oprogramowania, a także otrzymywanie powiadomień o statusie za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub e-mail. 

Sennheiser Control Cockpit 5.0 obsługuje MobileConnect Manager

Oprogramowanie w wersji 5.0 pomaga również oszczędzać energię, umożliwiając personelowi AV i IT zdalne wyłączanie nadajników. Ponadto nadajniki mogą być skonfigurowane w taki sposób, aby wyłączały się automatycznie po określonym czasie, gdy nie ma połączenia z odbiornikiem. Aby uniknąć przypadkowego uruchomienia podczas użytkowania, przyciski włączania i parowania na przenośnych nadajnikach SpeechLine można teraz zdalnie zablokować. 

W przypadku wielokanałowego odbiornika SpeechLine, oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit umożliwia teraz reset poszczególnych kanałów do domyślnych ustawień, podczas gdy systemy evolution wireless G3 i G4 korzystają z bardziej precyzyjnych etykiet trybów wyciszenia, dla lepszego rozróżnienia pomiędzy wyciszeniem RF, RX i TX. 

Sennheiser Control Cockpit 5.0 wprowadza nowe opcje sterowania i monitorowania dla mikrofonów SpeechLine

„Cieszymy się, że możemy wprowadzić te dwie nowości do oferty dla sektora edukacji, które pozwolą zespołom technicznym jeszcze lepiej i z większą wygodą wspierać kadrę nauczycielską” – mówi Madhav Jain, Market Insights Manager Sennheiser dla Edukacji. „Podczas gdy podwójna ładowarka sieciowa dla SpeechLine Digital Wireless oferuje efektywne kosztowo rozwiązanie dla instytucji szkolnictwa wyższego, które nie wymagają większych konfiguracji dla swoich audytoriów, najnowsze funkcje Sennheiser Control Cockpit pozwolą na dalszą optymalizację procesów na terenie kampusu. W rzeczywistości każdego dnia tysiące urządzeń na całym świecie są sterowane przez darmowe oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit.”

Najnowsza wersja Sennheiser Control Cockpit może być pobrana tutaj.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.