Sennheiser Profile USB – nowy mikrofon streamingowy

15 marca 2023

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie technologii audio, zaprezentowała Profile USB – nowy kardioidalny mikrofon pojemnościowy, który stanowi proste i stylowe rozwiązanie do streamingu i podcastów. Łączy w sobie profesjonalny dźwięk z bezpośrednim i łatwym dostępem do wszystkich funkcji, umożliwiając streamerom, podcasterom oraz graczom pełne skupienie na prezentowanych treściach. Mikrofon działa na zasadzie plug&play i jest dostępny w wersji ze statywem stołowym oraz jako zestaw Profile Streaming Set z 3-punktowym, regulowanym ramieniem.

Jakość dźwięku i prostota na pierwszym miejscu

Sercem mikrofonu Profile USB jest wielokrotnie nagradzana kapsuła pojemnościowa Sennheiser KE 10. Jej kardioidalna charakterystyka kierunkowa zapewnia dobre tłumienie dźwięków dochodzących z tyłu mikrofonu, zapewniając skupienie na głosie streamera.

Projektując mikrofon Profile UBS, menedżerowie produktu Benny Franke i Dennis Stegemerten położyli również nacisk na łatwość użytkowania. „Kiedy nagrywasz swój podcast lub prowadzisz transmisję na żywo martwisz się o treść, być może o wystrój pomieszczenia, konfigurację kamery, interakcję z publicznością – ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz w tej sytuacji, jest skomplikowany sprzęt audio. Staraliśmy się więc stworzyć technologię, która nie będzie przeszkadzać w procesie twórczym” – wyjaśnia Benny Franke.

Dennis Stegemerten kontynuuje: „Projekt jest prosty, wydajny i nie przytłacza użytkownika. Mikrofon wystarczy podłączyć do portu USB-C komputera lub tabletu – urządzenie automatycznie rozpozna mikrofon i będzie gotowe do rejestracji głosu. Nie ma potrzeby stosowania interfejsu ani żadnego oprogramowania, ani dodatkowego okna, które trzeba otwierać, aby można było kontrolować ustawienia mikrofonu. Intuicyjne pokrętła bezpośrednio na mikrofonie – to wszystko, czego potrzeba”.

Z przodu mikrofonu Profile USB Mic znajduje się miękki w dotyku, bezszumowy przycisk wyciszania, regulacja głośności mikrofonu, regulacja proporcji miksu, pozwalająca ustawić równowagę między głosem a dźwiękiem z komputera/tabletu, a także regulacja głośności na wejściu słuchawkowym. Słuchawki do monitorowania dźwięku na żywo można podłączyć przez gniazdo 3,5 mm z tyłu mikrofonu Profile USB.

Pierścienie LED wokół pokręteł czytelnie sygnalizują stan pracy. Gdy pierścień LED regulatora głośności zaświeci się na zielono, mikrofon jest gotowy do pracy. Gdy ten sam pierścień świetlny zmienia kolor na żółty od czasu do czasu lub cały czas, oznacza to, że mikrofon się przesterowuje i należy zmniejszyć jego głośność. Gdy mikrofon jest wyciszony, wokół przycisku wyciszania i pokrętła regulacji głośności dioda świeci na czerwono.

Prosta instalacja

„Od razu po wyjęciu z pudełka Profile Mic zapewniają naturalny, ciepły dźwięk, który podkreśla barwę i prezencję głosu. Co ciekawe, tę różnicę można usłyszeć nawet na platformach, które kompresują dźwięk. Podstawą tego jest świetna kapsuła, ale równie ważne jest prawidłowe ustawienie mikrofonu — powinien znajdować się w odległości 15 cm od ust lub źródła dźwięku, aby zapewnić zarówno czystość, jak i ciepło”— wyjaśnia Franke.

Mikrofon jest dostępny w dwóch zestawach: użytkownicy, którzy szukają bardziej zaawansowanych możliwości instalacji i regulacji pozycji mikrofonu, powinni wybrać zestaw Profile Streaming Set, w którym znajdą 3-punktowe regulowane ramię. Dzięki eleganckiemu i nowoczesnemu wzornictwu, w tym zintegrowanemu mocowaniu do kabli, zestaw jest idealny do wszelkich zastosowań związanych z obecnością w kadrze, na przykład podczas kręcenia wideo podcastów czy streamów. Z kolei użytkownicy, niepotrzebujący wysięgnika, mogą sięgnąć po sam mikrofon Profile USB, w zestawie z którym otrzymają statyw stołowy.

Aby uzyskać optymalną pozycję mikrofonu, można go przechylać, a blokada utrzyma mikrofon na swoim miejscu. Złącza 3/8” i 5/8” na dole umożliwiają używanie mikrofonu ze statywami stołowymi innych firm.

Mikrofon Profile USB działa na zasadzie plug&play i jest kompatybilny z systemami Windows 10.0 lub nowszym; macOS 10.15 lub nowszym; Android 9.0 lub nowszym, iPad OS 14 lub nowszym (kompatybilny z urządzeniami Apple obsługującymi USB-C).

Cena i dostępność

Mikrofony Profile UBS są dostępne w sklepie www.sennheiser.pl w cenach katalogowych 609 zł za zestaw ze statywem stołowym oraz 949 zł za zestaw Profile Streaming Set z regulowanym ramieniem.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.