Sennheiser prezentuje mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling Medium

31 stycznia 2023

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie profesjonalnej technologii audio, zaprezentowała nowy mikrofon sufitowy dla średniej wielkości przestrzeni konferencyjnych oraz sal wykładowych. TeamConnect Ceiling Medium (TCC M) – nowe rozwiązanie z rodziny TeamConnect – zostało pokazane po raz pierwszy na stoisku Sennheiser na tegorocznych targach Integrated Systems Europe (ISE) w Barcelonie.

TCC M oferuje wszystkie innowacje i funkcje wielokrotnie nagradzanego systemu TeamConnect Ceiling 2 (TCC 2) nowemu segmentowi rynku przestrzeni konferencyjnych. Dzięki powierzchni pokrycia do 40 m² klienci mogą teraz przenieść moc TCC 2 do średniej wielkości przestrzeni konferencyjnej, w eleganckim stylu i w atrakcyjnej cenie.

„Wraz ze światowym sukcesem naszego TCC 2 dla dużych przestrzeni konferencyjnych, chcieliśmy zapewnić to samo doświadczenie średniej wielkości salom i przestrzeniom edukacyjnym” - powiedział Jens Werner, Product Manager, UC Solutions, Sennheiser. „Teraz dzięki TCC M, zupełnie nowa kategoria spotkań może czerpać korzyści z rozwiązań sufitowych TeamConnect, takich jak Trusted Sennheiser Audio Quality, efektywna konfiguracja, integracja z innymi markami oraz proste zarządzanie i kontrola. Ponadto, projektując nowy mikrofon, zależało nam na tym, aby uzyskać trwały produkt z mniejszą obudową.”

W przeciwieństwie do TCC 2, TCC M jest okrągły, ale oferuje te same możliwości instalacji na suficie: montaż natynkowy, podwieszany lub podtynkowy. Opcje te pozwalają na pozbycie się kabli ze stołów i dowolne rozmieszczenie mebli.

W rozwiązaniach sufitowych TeamConnect zastosowano opatentowaną technologię automatycznego dynamicznego kształtowania wiązki oraz funkcję TruVoicelift. Oferują one doskonałą zrozumiałość mowy, a jednocześnie umożliwiają mówcy dużą elastyczność w zakresie ruchu i pozycji. Wysokiej jakości wbudowane elektretowe kapsuły pojemnościowe, które są produkowane w Niemczech, sprawdziły się już w wielu mikrofonach Sennheiser. Zapewniają one doskonałą zrozumiałość mowy i oferują wyjątkową jakość dźwięku, obejmując całą salę konferencyjną. Dzięki tym cechom mikrofon stale określa pozycję osoby mówiącej, bez konieczności ręcznego konfigurowania stref mówienia z wyprzedzeniem. Jeśli potrzebna jest precyzyjniejsza kontrola, strefy priorytetów i wykluczeń mogą być ustawione w oprogramowaniu Sennheiser Control Cockpit. Dzięki takim możliwościom żadna wypowiedziana treść pomiędzy osobami w sali konferencyjnej a zewnętrznymi uczestnikami spotkania nie zostanie utracona.

Wybór rozwiązania sufitowego TeamConnect wiąże się również z dodatkowym komfortem, jakim jest świadomość, że jest to rozwiązanie skoncentrowane na kliencie. Mając własną produkcję, Sennheiser zdołał poruszać się w kryzysie łańcucha dostaw znacznie lepiej niż inni i był w stanie zapewnić klientom pełną przejrzystość i terminowość dostaw. Dodatkowo, począwszy od wszystkich rozwiązań sufitowych TeamConnect wyprodukowanych w 2023 roku, Sennheiser wydłuża okres gwarancji z dwóch do pięciu lat przy rejestracji produktu.

Rozwiązania sufitowe TeamConnect są częścią wiodącej w branży rodziny Sennheiser TeamConnect - produktów do współpracy oferujących najnowocześniejszą technologię, które można dopasować do rozmiaru i konfiguracji każdej sali konferencyjnej. Aby pomóc klientom znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie TeamConnect dla ich specyficznego środowiska sali konferencyjnej, Sennheiser ogłosił wydanie pierwszej wersji nowego, opartego na przeglądarce narzędzia do planowania sali - Sennheiser Room Planner, które również można było przetestować na stoisku firmy na targach ISE 2023.

Nowy mikrofon TCC M powinien trafić do sprzedaży w drugiej połowie 2023 roku.

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.