Sennheiser na ISE 2021 Digital: nowości dla Mobile Connect i prezentacja technologii TruVoicelift

25 maja 2021

Podczas cyfrowej edycji największej na świecie imprezy w branży audio-wideo – ISE 2021 – w dniach 1 i 2 czerwca firma Sennheiser  zaprezentuje rozwiązania audio do zastosowań korporacyjnych i edukacyjnych, w tym mikrofon TeamConnect Ceiling 2 z technologią TruVoicelift oraz rozwiązanie do przesyłania strumieniowego MobileConnect, które teraz oferuje jeszcze więcej możliwości w zakresie wspomagania odsłuchu przez Wi-Fi dzięki nowej wersji oprogramowania i trybowi autonomicznemu. 

Proste i elastyczne rozwiązania do wszystkich potrzeb w zakresie wspomagania odsłuchu 

Nowe funkcje rozwiązania do streamingu audio przez Wi-Fi Sennheiser MobileConnect zapewniają wyższy poziom prostoty obsługi, niezależnie od tego, czy używanych jest kilka pojedynczych urządzeń, czy duża sieć.

Nowy tryb autonomiczny MobileConnect Standalone Mode pozwala instytucjom szkolnictwa wyższego na szybką integrację MobileConnect z istniejącą siecią Wi-Fi w celu wspomagania odsłuchu. „Zaletą nowego trybu autonomicznego jest łatwa instalacja oraz niewielki nakład pracy związany z integracją i IT” – mówi Jakub Kołacz, kierownik produktu MobileConnect. Taki tryb „plug-and-play” jest szczególnie atrakcyjny dla mniejszych systemów i pierwszych instalacji, ale rozwiązanie jest nadal w pełni elastyczne, a każda stacja MobileConnect zapewnia dwa strumienie audio dla maksymalnie 100 użytkowników. 

Aktualizacja darmowego programu MobileConnect Manager jest przeznaczona dla dużych i sterowanych programowo instalacji MobileConnect. Oprogramowanie w wersji 1.3.0 usprawnia działanie dużych sieci dzięki nowej konsoli nawigacyjnej i interfejsowi API. 

Konsola nawigacyjna programu MobileConnect Manager zawiera teraz wiele informacji o systemie, takich jak komunikaty statusu w celu rozwiązywania problemów, informacje o aktualizacjach oprogramowania, statystyki aktywnych stacji MobileConnect i kanałów strumieniowych, a także umożliwia pobranie dziennika komunikatów o stanie systemu. 

Dzięki MobileConnect API, Sennheiser udostępnia MobileConnect dla połączeń z systemami innych firm. Na przykład, menedżerowie IT mogą teraz automatycznie wyświetlać kody QR dla kanałów strumieniowych w rozwiązaniach Digital Room Signage. „API pozwala menedżerom AV i IT usprawnić pracę na uczelni i jeszcze bardziej podnieść komfort zarówno zespołu, jak i dla użytkowników" – wyjaśnia Jakub Kołacz.

TeamConnect Ceiling 2 z TruVoicelift 

Kolejnym kluczowym produktem Sennheisera na targach ISE Digital jest rozwiązanie TeamConnect Ceiling 2. TCC 2 jest wiodącym mikrofonem sufitowym do wykorzystania w nauczaniu na odległość i systemach konferencyjnych, a dzięki bezpłatnej funkcji TruVoicelift został udoskonalony w celu poprawy słyszalności w pomieszczeniach w placówkach edukacyjnych i biznesowych. 

„Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania TeamConnect Ceiling 2 oraz wersji 4.3.0 aplikacji Sennheiser Control Cockpit, bezdotykowy mikrofon sufitowy podwaja swoją wydajność jako mikrofon typu voicelift i zapewnia doskonałą jakość dźwięku na całej drodze do i z tylnego rzędu” – mówi Jens Werner, Portfolio Manager w Dziale Komunikacji Biznesowej Sennheiser. 

Łatwe do zarządzania funkcje zapewniają przyjemny i czysty odsłuch. Wśród nich znalazł się zaawansowany algorytm przesunięcia częstotliwości, który zapewnia kilka istotnych dodatkowych decybeli wzmocnienia, a także funkcja wyciszenia zapobiegająca sprzężeniom. Ponadto podczas przerw w mówieniu, aktywowana jest bramka szumów, która wycisza TeamConnect Ceiling 2, aby zapobiec wzmocnieniu hałasu z otoczenia. 

Za pomocą aplikacji Sennheiser Control Cockpit można tworzyć strefy priorytetowe i zaawansowane strefy wykluczenia, aby wyznaczyć miejsca, w których dźwięk jest głównie odbierany oraz w celu wyeliminowania źródeł hałasu. 

Bądź na bieżąco z wydarzeniami Sennheiser na ISE Digital

Kanał technologiczny Digital Learning

2 czerwca o godz. 14:45 CEST: TruVoiceLift & Camera Control z mikrofonem sufitowym z formowaniem wiązki Sennheiser TeamConnect Ceiling 2

2 czerwca o godz. 15:20 CEST: Sennheiser Mobile Connect – przesyłanie strumieniowe dźwięku plug and play przez Wi-Fi z nowym trybem autonomicznym 

Kanał pokazów innowacji i demonstracji

2 czerwca o godz. 14:30 CEST: Sennheiser TeamConnect Ceiling 2, mikrofon sufitowy z formowaniem wiązki – teraz z TruVoiceLift

2 czerwca o godz. 17:00 CEST: Nowa seria cyfrowych mikrofonów bezprzewodowych Sennheiser

Kolejną atrakcją, na którą Sennheiser chętnie zwraca uwagę, jest wywiad ze Stephenem Dishonem, kierownikiem zespołu ds. rozwoju na Uniwersytecie w Edynburgu. Transmisja ze sceny głównej ISE odbędzie się 1 czerwca o godzinie 14:40 CEST. Stephen opisze wymagania audiowizualne uczelni oraz to, jak on i jego zespół przygotowali się do nauczania hybrydowego. 

Wystarczy się zarejestrować tutaj, aby zapewnić sobie bezpłatny wstęp na targi ISE Digital.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.