Sennheiser na ISE 2017

Rozszerzona linia systemów bezprzewodowych do mowy SpeechLine Digital Wireless

Marka Sennheiser poszerza swoją przełomową serię systemów bezprzewodowych dedykowanych do mowy SpeechLine Digital Wireless o aplikację kontroli, bezprzewodowe bazy mikrofonowe, ładowarki do elementów systemu oraz mikrofon powierzchniowy. Bezprzewodowy mikrofon SL Boundary 114-S DW wykorzystuje zasadę powierzchni granicznej i zaprojektowano go do wykorzystania z systemem konferencyjnym Sennheiser TeamConnect oraz do kontroli poprzez nowe rozwiązanie software’owe Sennheiser Control Cockpit. Ponadto linia SL DW zostaje rozszerzona o dwie bezprzewodowe bazy mikrofonów konferencyjnych zwanych Tablestand, funkcję indukcyjnego ładowania oraz sieciowe urządzenie ładujące. 

Przejmij kontrolę z Control Cockpit

Sennheiser ogłasza nową wersję oprogramowania Control Cockpit, które umożliwia proste i wygodne sterowanie pracą systemu złożonego z wielu zestawów bezprzewodowych SpeechLine Digital Wireless. Jest ono dostępne z poziomu przeglądarki internetowej lub smartfona, tabletu czy laptopa posiadających odpowiednią aplikację. Pozwala ono na kontrolę systemu złożonego z nawet stu mikrofonów bezprzewodowych serii SpeechLine DW, która została zaprojektowana specjalnie do mowy. Ustawienia można wprowadzać dla każdego mikrofonu osobno, lub w ramach grupowych operacji. Ponadto pozwala na włączenie do systemu najnowszych produktów z rodziny SpeechLine, takich jak nadajniki SL Tablestand, a w przyszłości także powierzchniowego mikrofonu SL Boundary 114-S DW. Software uaktualnia się automatycznie i zawiera liczne udogodnienia, takie jak alerty o zaistniałych wydarzeniach lub wyświetlanie informacji ustalonych przez użytkownika. Na przykład, aby wiedzieć które mikrofony są naładowane, a które powinny zostać wkrótce odłożone na ładowarkę, wystarczy spojrzeć w ekran smartfona. To rozwiązanie pozwoli specjalistom IT na łatwą obsługę wydarzeń z uczestnictwem nawet ponad stu osób. 

Wersja 1.1.0 oprogramowania Control Cockpit jest dostępny pod linkiem: http://en-uk.sennheiser.com/speechline-digital-wireless-control-cockpit-software?uncached=1

SL Boundary 114-S DW

Nowy mikrofon powierzchniowy, dedykowany do mowy. Mikrofon SL Boundary 114-S DW jest wygodnym rozwiązaniem zapewniającym bezprzewodową transmisję audio, jak i bezprzewodowe ładowanie. Ten nowy element systemu bezprzewodowego SL DW jest tak dyskretny, jak tylko może - jest po prostu płaskim urządzeniem, pozbawionym przewodów, które leży na stole. Można go w prosty sposób wpiąć w system konferencyjny TeamConnect, a dzięki słynnej jakości dźwięku Sennheisera użytkownicy nie muszą podnosić głosu, mówić wprost do mikrofonu, ani nawet blisko niego siedzieć. Mikrofon SL Boundary 114-S DW pozostaje bezprzewodowy w każdej sytuacji: można go ładować w nowo zaprezentowanej ładowarce indukcyjnej CHG 2W. Oczywiście kiedy jest to wygodniejsze, mikrofon można także naładować za pośrednictwem kabla USB. 

SL Tablestand 153-S DW oraz SL Tablestand 133-S DW 

Te dwa nowe urządzenia są bezprzewodowymi bazami mikrofonów konferencyjnych na gęsiej szyjce, które pracują w ramach systemu SpeechLine Digital Wireless. Są to rozwiązania całkowicie niezależne od kabli - „ubezprzewodowiają” mikrofon na gęsiej szyi i można je ładować bezprzewodowo. Urządzenie SL Tablestand 153-S DW pozwala wpiąć mikrofon Sennheiser MEG 1440L II B, wyposażony w złącze XLR-5 i diodę wyróżniającą aktywną jednostkę mikrofonową. Natomiast model 133-S DW umożliwia wpięcie dowolnego mikrofonu na gęsiej szyi Sennheiser, zakończonego wtykiem XLR-3 i nie posiadającego diody włączenia. Obie bazy Tablestand pracują do 10 godzin na jednym ładowaniu i są wyposażone w diodową sygnalizację stanu baterii. Urządzenia można ładować przez USB bezprzewodowo w ładowarce CHG 2W. 

Dostępne są następujące zestawy z bazami Tablestand:

  • SpeechLine Digital Wireless SL TS 133 GN SET DW (baza SL Tablestand 133-S DW, mikrofon na gęsiej szyi MEG 14-40 B, odbiornik stacjonarny SL Rack Receiver DW)
  • SpeechLine Digital Wireless SL TS 153 GN-L SET (baza SL Tablestand 153-DW, mikrofon na gęsiej szyi MEG 14-40-L-II B, odbiornik stacjonarny SL Rack Receiver DW)

CHG 2W - indukcyjna ładowarka

To nowe urządzenie umożliwia wygodne bezprzewodowe ładowanie baz Tablestand i własnych urządzeń mobilnych.

CHG 4N - sieciowa ładowarka

Ponadto prezentujemy sieciową ładowarkę, która pozwala na ładowanie czterech urządzeń (nadajników bodypack, nadajników doręcznych lub samych akumulatorów) i jednoczesną ich kontrolę w ramach środowiska Control Cockpit. Każda przestrzeń ładowcza posiada diodowy wskaźnik poziomu naładowania. 

Informacje o systemie SpeechLine Digital Wireless

Sennheiser SL DW to pierwszy na świecie cyfrowy system bezprzewodowy przeznaczony specjalnie do mowy. Umożliwia szybką i wygodną organizację spotkania, konferencji lub odczytu, bez konieczności posiadania wiedzy o mikrofonach bezprzewodowych. Zestawy SL DW docierają do klienta sparowane i działają w ramach częstotliwości, na które nie jest wymagana licencja. Ponadto system umożliwia w znaczącym stopniu zautomatyzowane ustawienie poziomów i korekcji dźwięku do panujących warunków i głosu osoby przemawiającej. Dzięki ostatniej aktualizacji system pozwala na niezależną pracę wielu zestawów bezprzewodowych w sąsiadujących ze sobą pomieszczeniach - wszystko w ramach otwartego zakresu częstotliwości 1,9 GHz. 

TeamConnect Wireless - rozwiązanie konferencyjne do spotkań online

W czasach gdy biznes wymaga coraz większej elastyczności w komunikacji, także między osobami znajdującymi się wiele kilometrów od siebie, spotkania za pośrednictwem internetu stały się światowym standardem. Aby nadążyć za galopującym rozwojem, firmy z każdej branży muszą mieć możliwość włączyć się w konferencję organizowaną online. W przypadku takiego wydarzenia zrozumiałość mowy jest, obok prostoty obsługi, najważniejszym czynnikiem. Sennheiser ma na to rozwiązanie: system mikrofonów konferencyjnych TeamConnect Wireless. 

System TeamConnect Wireless umożliwia bezproblemowe spotkanie do 24 osób i zapewnia doskonałą jakość dźwięku, a także uruchomienie w ciągu kilku sekund. To rozwiązanie, które zostało już docenione w pierwszej wersji, właśnie zostało rozszerzone o mniejsze zestawy Tray Set i Tray-M Set. „Tacka” z dwoma mikrofonami TeamConnect Wireless (Tray-M Set) umożliwia konferencję do 12 osób i jest rozwiązaniem dla mniejszych firm, zaś tacka z czterema urządzeniami (Tray Set) jest po prostu stacjonarnym zestawem dla 24 uczestników. Zasadniczą zaletą systemu jest możliwość podpięcia do internetowych systemów komunikacyjnych, takich jak Skype, a także telefonów komórkowych. Obojętnie gdzie znajduje się uczestnik spotkania, może wziąć w nim udział. System złożony jest z dwóch bezprzewodowo powiązanych urządzeń (master i satelita) i umożliwia połączenie większej liczby satelit w stabilnym połączeniu DECT oraz kolejnych urządzeń przewodowo (USB) lub bezprzewodowo (Bluetooth). 

System TeamConnect Wireless dostępny jest w trzech zestawach:

Informacje o systemie TeamConnect Wireless

TeamConnect Wireless firmy Sennheiser jest wielofunkcyjnym bezprzewodowym rozwiązaniem do prowadzenia konferencji audio, które pozwala na skonfigurowanie, a następnie przeprowadzenie profesjonalnej konferencji w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dzięki niej uczestnicy spotkań mogą skoncentrować się na stojących przed nimi zadaniach biznesowych, a wykorzystywana technologia pomaga im możliwie najszybciej osiągnąć wyznaczone cele, bez rozpraszania uwagi i zakłócania przebiegu spotkania.