Sennheiser na festiwalu Yapa 2017

Od 10 do 12 marca w Łodzi odbył się słynny Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa 2017. Już po raz 42! Mało który festiwal może poszczycić się tak długą tradycją, a tradycja to jak wiadomo najlepsze imię dla dziewczynki. 

Na Yapie co roku spotkają się miłośnicy poezji śpiewanej, autorskiej, turystycznej i tak zwanego folku. Początki festiwalu sięgają lat 70., kiedy grupa studentów Politechniki Łódzkiej postanowiła przenieść do łodzi nieco górskiego klimatu. Od tamtego czasu Yapa jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych zarówno w Polsce. YAPA żyje własnym życiem w środowiskach akademickich, turystycznych i harcerskich w całej Polsce.

W tym roku artyści występujący na Przeglądzie korzystali z najnowszej linii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000. Jest to profesjonalna cyfrowa seria, która oferuje nieskazitelną jakość brzmienia i profesjonalne możliwości w kwestii zasięgów i liczby mikrofonów mogących pracować w jednej lokalizacji. I choć analogowa transmisja bezprzewodowa jest nadal standardem w profesjonalnej branży audio, to cyfrowe systemy, takie jak Sennheiser Digital 6000 lub Digital 9000, zdobywają coraz większą liczbę użytkowników, przekonując przede wszystkim jakością dźwięku.