Sennheiser IE 900 - każdy szczegół ma znaczenie

11 maja 2021

Firma Sennheiser zaprezentowała nowe flagowe słuchawki audiofilskie – IE 900, które wyznaczają nowy punkt odniesienia w kwestii wierności odtwarzania dźwięku w urządzeniach przenośnych. Słuchawki IE 900 wyposażone są w opracowany przez Sennheisera przetwornik X3R, udoskonaloną wersję 7-milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band, zaopatrzonego w unikalny trójkomorowy system absorberów. Zapewnia to doskonałe, naturalne odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku i ujawnia nawet najdrobniejsze szczegóły w muzyce.

IE 900 łączą w sobie innowacje techniczne, drobiazgową dbałość o szczegóły oraz bezwzględne dążenie do perfekcji, zapewniając wrażenia odsłuchowe bez kompromisów. Każdy aspekt słuchawek dousznych, wyprodukowanych w centrali firmy w Niemczech, został zaprojektowany tak, aby harmonijnie współdziałać i osiągnąć pożądane dostrojenie akustyczne oraz redukcję rezonansów i efektów maskujących.

Unikalny system trójkomorowego absorbera

Dążenie Sennheisera do zapewnienia najwyższej wierności dźwięku rozpoczyna się od obudowy słuchawek dousznych IE 900. Są one wyfrezowane z jednego bloku aluminium,  dzięki czemu tworzą wewnątrz unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA). Pierwotnie opracowany dla uznanego modelu IE 800, w przypadku IE 900 opatentowany system absorbera wykorzystuje trzy komory i spiralę akustyczną wyfrezowaną w otworze, aby przeciwdziałać efektowi maskowania. To zjawisko akustyczne powstaje, ponieważ ucho ludzkie nie jest w stanie odbierać dźwięków o wysokiej częstotliwości przy niskiej głośności, jeśli w tym samym czasie występują głośniejsze dźwięki w niższym zakresie częstotliwości. Niwelując energię z rezonansów maskujących, system absorbera zapobiega powstawaniu niepożądanych wartości szczytowych, dzięki czemu słyszalne stają się nawet najsubtelniejsze niuanse dźwiękowe. 

Obudowy elementów dousznych IE 900 są wyfrezowane z jednego bloku aluminium, aby stworzyć unikalny system trójkomorowego absorbera (T3CA)

„Jeśli dążymy do wyznaczenia nowego wzorca w dziedzinie wierności odtwarzania dźwięku w urządzeniach przenośnych, żaden szczegół nie jest bez znaczenia. Zaprojektowaliśmy wszystkie komponenty IE 900 tak, aby współpracowały ze sobą i dostarczały nadzwyczajnych wrażeń akustycznych. Czy to podczas długich sesji odsłuchowych w domu, czy w podróży, słuchacze nigdy nie będą musieli iść na kompromis w kwestii doznań dźwiękowych” – powiedział Jermo Köhnke, Product Manager w Sennheiser.

Doświadczenie w akustyce i precyzja produkcji 

W porównaniu do tradycyjnych koncepcji wieloprzetwornikowych, technologia jednoprzetwornikowa zapewnia słuchaczom większą wierność dźwięku. W IE 900 zastosowano zatem nowy przetwornik Sennheiser X3R, udoskonaloną wersję 7-milimetrowego audiofilskiego przetwornika Extra Wide Band, zaprojektowaną z zachowaniem ścisłych tolerancji i udoskonaloną przez ekspertów w celu osiągnięcia jeszcze większej wierności. Przetwornik IE 900 jest łączony z obudową we w pełni zautomatyzowanym zakładzie produkcji przetworników w centrali firmy w Niemczech, dzięki czemu uzyskuje się najniższe jednostkowe różnice w miniaturowych dynamicznych przetwornikach.

Specjalistyczny zespół w Wedemark w Niemczech projektuje, konstruuje i produkuje IE 900 zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi w branży audio. Unikatowe obudowy słuchawek są precyzyjnie wyfrezowane ze stopu aluminium o wysokich parametrach, dzięki czemu zachowują swój nieskazitelny wygląd przez lata. Precyzyjne kamery dokładnie badają elementy przetwornika podczas produkcji, a gotowe przetworniki są testowane przed i po sparowaniu. Aby zapewnić optymalne działanie, lewa i prawa słuchawka są ręcznie parowane, aby dobrze ze sobą współgrały.

Niezwykle lekkie i elastyczne, szerokopasmowe przetworniki zapobiegają zniekształceniom, zapewniają naturalny, zrównoważony dźwięk i gwarantują jego przejrzystość niezależnie od poziomu głośności. Nowo opracowana folia membranowa zapewnia wysoki stopień tłumienia wewnętrznego, minimalizując naturalne rezonanse i zniekształcenia harmoniczne (THD: 0,05% przy 94 dB, 1 kHz). Pasmo przenoszenia od 5 Hz do 48 000 Hz sprawia, że IE 900 ujawniają nawet najdrobniejsze szczegóły w muzyce.

Najwyższa wygoda i komfort

Dzięki wysokiej klasy złączu Fidelity Plus MMCX, w przypadku IE 900 audiofile mają swobodę wyboru kabli. Głębsze osadzenie w obudowie zapewnia większą stabilność pozłacanego złącza. Do słuchawek dołączony jest kabel niesymetryczny z wtykiem 3,5 mm oraz kable symetryczne z wtykami 2,5 mm i 4,4 mm. Testowane i ulepszane pod kątem wytrzymałości i trwałości, wzmocnione para-aramidem kable mogą wytrzymać tysiące cykli zginania. Aby zapewnić wygodne i bezpieczne dopasowanie, IE 900 mają ergonomiczne rozwiązania, w tym indywidualnie regulowane zaczepy na uszy, a także silikonowe i wykonane z pianki pamięciowej adaptery douszne w trzech rozmiarach, idealne do dłuższego słuchania muzyki.

Model Sennheiser IE 900 będzie dostępny w Polsce od lipca w cenie katalogowej 5999 zł.

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.