Sennheiser i Neumann z nagrodami na 37. dorocznej gali nagród NAMM TEC

30 czerwca 2022

Firma Sennheiser, ekspert w dziedzinie audio, została wyróżniona przez Fundację NAMM nagrodą za wybitne osiągnięcia techniczne w kategorii „Technologia bezprzewodowa” za swój system Evolution Wireless Digital (EW-D) na 37. dorocznej gali TEC Awards. Z kolei legendarny mikrofon pojemnościowy Neumann M 50 został włączony do TEC Hall of Fame. Oba wyróżnienia w imieniu grupy Sennheiser odebrał Thom Salisbury, Business Development Manager.

„Jesteśmy wdzięczni Fundacji NAMM i naszym klientom na całym świecie za uznanie dla Evolution Wireless Digital. Ten system jest w stanie zapewnić imponującą wszechstronność i łatwość obsługi za pomocą aplikacji w bardzo atrakcyjnej cenie - jest to użyteczne dla wielu zastosowań na rynkach pro audio i instalacyjnym” - skomentował Oliver Schmitz, Music Industry Portfolio Manager w Sennheiser.

Thom Salisbury odebrał również nagrodę TEC Hall of Fame Award w imieniu firmy Neumann.Berlin za legendarny mikrofon lampowy M 50, którą w imieniu organizacji NAMM wręczył weteran mediów branżowych George Petersen. „Neumann jest zaszczycony, że po raz kolejny znalazł się w TEC Hall of Fame” - powiedział Ralf Oehl, Dyrektor Generalny Neumann. „Od momentu wprowadzenia produktu na rynek w 1950 roku, M 50 odgrywa kluczową rolę w najlepszych orkiestrach na całym świecie dzięki dźwiękowej integralności i niezrównanemu charakterowi muzycznemu.”

Podnoszenie poziomu użyteczności w systemach bezprzewodowych

Cyfrowe systemy mikrofonowe Evolution Wireless Digital firmy Sennheiser pracują na częstotliwościach UHF, wykorzystując najnowszą technologię firmy w zakresie cyfrowej transmisji bezprzewodowej oraz możliwość błyskawicznej konfiguracji wielu kanałów bezprzewodowych. Użytkownicy mogą włączyć automatyczną konfigurację częstotliwości za pomocą aplikacji Smart Assist App, co zapewnia jeszcze większą prostotę i wygodę. Ponieważ intermodulacja jest pomijalna, system może po prostu układać częstotliwości w równoodległościowej siatce, dzięki czemu EW-D jest wydajnym narzędziem bezprzewodowym w dzisiejszym zatłoczonym spektrum częstotliwości.

Neumann M 50: klasyka nagrań

Neumann M 50, wprowadzony na rynek w 1950 roku, odegrał kluczową rolę w rozwoju techniki nagrywania dźwięku Decca Tree. Jego grill z otwartą siateczką mieści kapsułę z małą membraną, zamontowaną w niewielkiej kuli, a jej wyjątkowe właściwości akustyczne idealnie nadają się do nagrań orkiestrowych.

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.