Sennheiser i Neumann prezentują najnowsze rozwiązania audio na targach IBC 2018

18 września 2018

Podczas targów IBC, które odbyły się 13-18 września w Amsterdamie, firmy Sennheiser i Neumann zaprezentowały na wspólnym stoisku pełną gamę narzędzi audio, niezbędnych do produkcji wysokiej jakości treści audio-wideo. Niemieccy producenci pokazali rozwiązania, które zaspokoją potrzeby zarówno mobilnych twórców jak i profesjonalnych ekip filmowych, studiów nagraniowych, teatrów czy nadawców telewizyjnych.

Nowe rozwiązania mikrofonowe

Sennheiser po raz pierwszy zaprezentował miniaturowy nadajnik bodypack SK 6212 dla  bezprzewodowego systemu mikrofonowego Digital 6000, który będzie idealnym wyborem do  zastosowań, wymagających niewidocznego, ultra-kompaktowego sprzętu z niezawodną transmisją bez intermodulacji, np. transmisji telewizyjnych, spektakli teatralnych lub audiokonferencji na żywo. Mini-nadajnik trafi do sprzedaży na początku 2019 r.

Swój europejski debiut miała też seria mikrofonów Essential Omni z mikrofonami typu lavalier i nagłownym, uzupełniającymi lukę pomiędzy rozwiązaniami klasy high-end Sennheisera opracowanymi z myślą o transmisji telewizyjnej, dużych scenach muzycznych i teatralnych, a mniej zaawansowanymi mikrofonami dostarczanymi z bestsellerowymi seriami evolution wireless 100. Nowe MKE Essential Omni i HSP Essential Omni oferują bardzo dobrą jakość dźwięku w atrakcyjnej cenie.

Kolejną nowością z oferty niemieckiego producenta jest bezprzewodowy mikrofon do smartfonów Memory Mic wraz z dedykowaną aplikacją do nagrywania wideo, które tworzą kompletne rozwiązanie dla mobilnych dziennikarzy i twórców treści, korzystających z telefonu jako głównego narzędzia pracy. Niewielki, lekki mikrofon bezprzewodowy zapewnia dźwięk wysokiej jakości i działa w dowolnej odległości od smartfona. Bezpłatna aplikacja Sennheisera oferuje synchronizację dźwięku i obrazu za pomocą jednego przycisku, wybór czułości, pozwalający dostosować mikrofon do głównego źródła dźwięku oraz funkcję miksowania w celu wybrania optymalnej równowagi pomiędzy dźwiękiem nagranym przez smartfon i tyn zarejestrowanym za pomocą mikrofonu Memory Mic.

Słuchawki dla profesjonalistów

Sennheiser pokazał również nowy produkt dedykowany do osobistego monitoringu dousznego: słuchawki IE 40 PRO to podstawowy model z zupełnie nowej serii profesjonalnych słuchawek. IE 40 PRO zapewnia nienaganną reprodukcję dźwięku, ciepłe, szczegółowe i czyste brzmienie. Dodatkową zaletą jest przemyślaną konstrukcją, która zawiera opatentowane, odporne na złamania łączenia kabli z muszlami, co gwarantuje niezawodność nawet w trudnych sytuacjach scenicznych.

Po raz pierwszy na europejskich targach zostały zaprezentowane również profesjonalne słuchawki studyjne z serii 300 PRO: HD 300 PRO oraz zestaw słuchawkowy HMD 300 PRO do obsługi kamery i komunikacji za kulisami. Seria 300 PRO zawiera także słuchawki HD 300 PROtect (z opcją włączenia inteligentnej ochrony słuchu ActiveGard) oraz jednostronny zestaw słuchawkowy HMD 301 PRO, który - podobnie jak HMD 300 PRO -  jest wyposażony w system ActiveGard i odporny na szum superkardioidalny mikrofon, zapewniający dobrą komunikację w głośnym środowisku produkcyjnym.

Reedycja legendy od Neumanna

Najważniejszą nowością od firmy Neumann.Berlin jest reedycją słynnego mikrofonu lampowego U 67. Ceniony za gładkie brzmienie i niezwykłą wszechstronność, U 67 był studyjnym standardem w latach 60. XX wieku. Zbudowany zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami, U 67 jest dostępny w klasycznym etui z elastycznym uchwytem antywstrząsowym, kablem i przeprojektowanym zasilaczem NU 67 V.

Strefa dźwięku 3D

Binauralna rejestracja i przetwarzanie dźwięku była głównym tematem części stoiska poświęconej technologii AMBEO. Poza rozwiązaniami mikrofonowymi, takimi jak mikrofon binauralny Neumann KU 100, inteligentny zestaw słuchawkowy AMBEO Sennheiser czy mikrofon AMBEO VR Mic, zaprezentowane zostało oprogramowanie dearVR Spatial Connect od partnerskiej firmy Dear Reality.

 
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.