Sennheiser HM 200 - nowy mikrofon nagłowny dla broadcastingu

10 maja 2021

Firma Sennheiser zaprezentowała HM 200 – nowy wytrzymały, ale jednocześnie niesamowicie lekki mikrofon nagłowny, który powstał w oparciu o cenioną kapsułę mikrofonową mikrofonu krawatowego MKE 1.

„HM 200 odniósł ogromny sukces jako produkt robiony na zamówienie na naszym rodzimym rynku broadcastowym. Najwyższy czas, aby przekształcić ten świetny mikrofon nagłowny w produkt seryjny i udostępnić go nadawcom, a także inżynierom dźwięku w teatrach i operach na całym świecie” – wyjaśnia Tom Vollmers, Manager Professional Portfolio w firmie Sennheiser.

HM 200 odniósł ogromny sukces na niemieckim rynku nadawczym, teraz Sennheiser przekształca niestandardową mikrofon w produkt seryjny

HM 200 wykorzystuje kapsułę najmniejszego mikrofonu krawatowego firmy Sennheiser –MKE 1, który jest znany ze wszystkich zalet konstrukcji wszechkierunkowej, takich jak mniejsza podatność na szum wiatru, przy jednoczesnym skupieniu na głosie mówiącego. Mikrofon jest praktycznie niewidoczny z daleka, oferując zarazem potężny dźwięk - to sprawia, że HM 200 będzie idealnym wyborem do produkcji muzycznych.

Metalowa konstrukcja tego mikrofonu nagłownego jest lekka, wytrzymała i elastyczna; kabel został wyposażony w profesjonalne 3-pinowe złącze. Krótsze niż w innych modelach ramię wysięgnika dodatkowo sprawia, że mikrofon jest niemal niezauważalny.

HM 200 jest dostępny w kolorze srebrnym z przezroczystymi zaczepami nausznymi i beżowym kablem. Mikrofon ma w zestawie beżową piankową osłonę przeciwwietrzną, jedną dużą i jedną małą osłonkę ochronną dla wizażysty, sześć klipsów mocujących i futerał transportowy. 

HM 200 będzie dostępny w Polsce na przełomie czerwca i lipca w cenie katalogowej 2499 zł.

Cechy:

  • Pasmo przenoszenia: 20 do 20000 Hz ± 3 dB
  • Maks. poziom ciśnienia akustycznego: 143 dB
  • Kierunkowość: wielokierunkowy
  • Czułość w polu swobodnym, bez obciążenia (1 kHz): 5 mV / Pa ± 2,5 dB
  • Impedancja nominalna: 1 kΩ
  • Poziom szumu: 27 dB
  • Waga z kablem: ok. 13 g
  • Waga bez kabla: 7 g
Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.