Sennheiser evolution D1 - cyfrowa ewolucja dla ambitnych zespołów!

Podczas targów muzycznych NAMM Sennheiser przedstawił evolution D1 - cyfrowy system mikrofonów, który pozwala zespołom na proste przejście w świat bezprzewodowy. Zarówno wokaliści, jak i instrumentaliści mają teraz ułatwione życie: nadajniki automatycznie parują się z odbiornikami i wybierają najlepszą częstotliwość pracy, a wielokanałowe systemy koordynują się same. evolution D1 działa z paśmie 2,4 GHz i nie wymaga zezwoleń. „D1 w mig przygotowuje Cię do występu - całkowicie bez technicznych komplikacji.” - podsumowuje Martin Fischer, manager produktu z firmy Sennheiser.

Klucz: prostota użytkowania
Zespoły mogą teraz zapomnieć o takich kwestiach, jak ustalanie częstotliwości, parowanie odbiorników z nadajnikami, ustawianie poziomów - te czasochłonne i często obfitujące w błędy czynności systemy evolution D1 wykonują same. „W zasadzie wszystko co jest konieczne, to włączenie systemu - mówi Martin Fischer - Reszta zrobi się automatycznie. Po chwili jesteście gotowi do jamowania - wszystkie poziomy są ustawione, a połączenie bezprzewodowe jest stabilne.”

Pasmo 2,4 GHz z inteligentnym zarządzaniem kanałami
D1 pracuje w paśmie 2400-2483,5 MHz, które na całym świecie jest dostępne bez licencji, więc nie musisz rejestrować urządzeń ani płacić za korzystanie z częstotliwości. Aby móc koegzystować z innymi systemami w tym samym paśmie (takimi jak Bluetooth czy WiFi), odbiornik D1 stale skanuje  otoczenie i jeśli pojawią się zakłócenia, cicho i niezauważenie przeskoczy na inną częstotliwość. Poza głównym, słyszalnym kanałem transmisji, system zachowuje też równoległy kanał zapasowy. Stabilność transmisji wzmocniona jest typowym antenowym systemem różnicowym, znanym z analogowych zestawów bezprzewodowych evolution.

Dźwięk w jakości Sennheisera
evolution wireless D1 korzysta z kodeka aptX Live®, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku i szeroki zakres dynamiki dla śpiewu, mowy lub instrumentów. Całkowita latencja systemu wynosi 3,9 milisekund, a dla zachowania optymalnego poziomu D1 automatycznie koryguje czułość mikrofonu. Zespoły mają do dyspozycji liczne efekty: 7-kanałowy korektor, filtr dolnozaporowy, automatyczną kontrolę wysterowania czy de-esser. Zestawy wokalowe D1 dostarczane są z dynamicznymi kapsułami mikrofonowymi z serii evolution, jednak korzystać można ze wszystkich dostępnych jako akcesoria kapsuł tej serii, również pojemnościowych.

Koordynacja kanałów i zamienna moc transmisyjna
Zestawy evolution D1 koordynują się całkowicie automatycznie. W wielokanałowym systemie odbiorniki zsynchronizują się tak, by wspólnie pracować w idealnej przestrzeni radiowej. W ten sposób może pracować system złożony maksymalnie z 15 kanałów. Ponadto zestawy D1 zostały wyposażone w układ zmiennej mocy nadawczej. Odbiornik stale informuje nadajnik, jaka moc jest konieczna dla stabilnego sygnału. Nadajnik adaptuje się i wysyła odpowiednią moc fal radiowych. Ta cecha nie tylko zwiększa zasięg, ale także pozwala na dłuższe życie baterii w nadajniku, gdy znajduje się on bliżej odbiornika - niezależnie od tego, czy nadajnik zasilany jest ze standardowej baterii czy z akumulatora typu accupack.

Więcej informacji o systemach bezprzewodowych D1: kliknij!

evolution D1 będą dostępne od marca 2015 w gotowych zestawach:

1. ew D1 Vocal Set:
- D1-835-S: z kapsułą mikrofonową e835 i przełącznikiem mute
- D1-845-S: z kapsułą mikrofonową e845 i przełącznikiem mute
- D1-935: z kapsułą mikrofonową e935
- D1-935: z kapsułą mikrofonową e945
2. ew D1 Lavalier Mic Set z mikrofonem krawatowym ME2
3. ew D1 Headmic Set z mikrofonem nagłownym ME3
4. ew D1 Instrument Set z kablem instrumentalnym Cl1

KONKURS!
Wraz z prezentacją cyfrowych systemów bezprzewodowych evolution D1 uruchomiony został konkurs dla zespołów na wykonanie najlepszego coveru klasyka „The One and Only” Chesney Hawkes. Aby wziąć udział w konkursie, nagraj ze swoim zespołem własną wersję tego utworu, wstaw na youtube i zgłoś na stronie www.sennheiser-D1.com. Konkurs trwa do 10 maja 2015.