Sennheiser AMBEO Mini – wciągający dźwięk w każdym pomieszczeniu

5 września 2023

Wielokrotnie nagradzany soundbar Sennheiser AMBEO jest teraz dostępny w kompaktowej wersji pasującej do każdego miejsca. Niemiecki producent zaprezentował nowy soundbar AMBEO Mini, który zapewnia wciągający dźwięk w najbardziej przytulnych przestrzeniach. Najnowszy członek rodziny AMBEO przygotowuje na trójwymiarowy dźwięk nawet najmniejsze pomieszczenia.

„Magia technologii Sennheiser AMBEO zanurza konsumentów w oszałamiającym dźwięku 3D, wydobywającym się z prostego, jednego źródła w praktycznie każdej domowej przestrzeni” – mówi Maximilian Voigt, menedżer produktu Sennheiser AMBEO Soundbar. „Nasz najbardziej kompaktowy soundbar pojawia się w idealnym momencie, oferując zarówno funkcje, jak i wymiary, z którymi życie staje się prawdziwą przyjemnością”.

Soundbar o przyjemnych rozmiarach

Przy mniejszej niż połowa objętości swojego większego brata — soundbaru AMBEO Plus — łatwo zrozumieć, dlaczego Sennheiser AMBEO Mini jest atrakcyjny dla miłośników dźwięku, którzy chcą poprawić obecny wystrój salonu, sypialni czy pokoju gamingowego. AMBEO Mini, o wymiarach 70 x 10 x 6,5 cm, pasuje do niemal każdej aranżacji telewizora czy monitorów w przestrzeni, a jednocześnie wyróżnia się najnowocześniejszą akustyką. Nowoczesny wzmacniacz klasy D o mocy 250 W zasila cztery wysokiej klasy przetworniki pełnozakresowe i dwa 4-calowe subwoofery, zapewniając przejmującą wierność, mocny bas i krystalicznie czysty dźwięk, które sprawiły, że jego starsi/więksi krewni otrzymali wysokie noty od krytyków audio.

Inne przydatne tryby audio personalizują wrażenia słuchowe, w tym ustawienia wstępne dostosowane do treści, opcję wzmocnienia głosu i tryb nocny. Podstawą AMBEO Mini jest łatwość obsługi, a wejście HDMI umożliwia podłączenie szerokiej gamy telewizorów i monitorów obsługujących eARC. Integracja z aplikacją Sennheiser Smart Control sprawia, że zarządzanie funkcjami i aktualizacjami ze smartfona jest dziecinnie proste.

 Ci, którzy znają AMBEO

Dźwięk 3D AMBEO Mini jest wynikiem współpracy z Instytutem Fraunhofera – światowym liderem w badaniach i rozwoju dźwięku. AMBEO Mini posiada cztery zintegrowane mikrofony, które służą dwóm celom: działają jako centralny element kalibracji pomieszczenia i ułatwiają wydawanie poleceń asystentowi głosowemu Alexa. Konsumenci mają również możliwość wykorzystania istniejących urządzeń obsługujących Asystenta Google lub Siri do przesyłania dźwięku do AMBEO Mini za pośrednictwem odpowiednio Chromecast Built-In™ i AirPlay®.

Podobnie jak w przypadku wszystkich listew dźwiękowych AMBEO, natywny system operacyjny AMBEO|OS umożliwia kalibrację jednym dotknięciem, która skanuje pomieszczenie, dostosowując wirtualizację do jego rozmiarów, odbić i tekstur. Co więcej, AMBEO Mini obsługuje popularne formaty Dolby Atmos®, DTS:X™, MPEG-H i 360 Reality Audio i zapewnia wrażenia, dzięki którym można cieszyć się natywnym dźwiękiem przestrzennym. Szeroka obsługa cyfrowych usług muzycznych sprawia, że AMBEO Mini jest także doskonałym towarzyszem w transmisji strumieniowej przez Wi-Fi lub Bluetooth® z żywym, wypełniającym pomieszczenie dźwiękiem i mocnym basem – schodzącym aż do 43 Hz – z ulubionych serwisów streamingowych, takich jak Spotify®, TIDAL, Amazon Music i Apple Music®. AMBEO|OS bezproblemowo integruje AMBEO Mini z popularnymi ekosystemami treści jako urządzenie Spotify Connect, TIDAL Connect i AirPlay 2. Miłośnicy basu mogą dodać jeszcze więcej niskich częstotliwości dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia nawet z czterema subwooferami Sennheiser AMBEO (sprzedawanymi osobno).

Cena i dostępność

Soundbar Sennheiser AMBEO Mini będzie dostępny w Polsce na początku września w katalogowej cenie 3599 zł.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.