Przechwyć swój świat w 3D audio. Prezentujemy AMBEO Smart Headset

9 maja 2017

Zestaw słuchawkowy Sennheiser AMBEO Smart Headset przenosi nagrania dwuuszne na rynek konsumencki.

Prezentujemy pierwszy na świecie intuicyjny, kompaktowy i mobilny zestaw słuchawkowy do nagrań techniką sztucznej głowy (binaural recording). Zaprezentowany po raz pierwszy na CES 2017, Ambeo Smart Headset jest przełomowym zestawem nagłownym, który pozwala na przechwytywanie niesamowitego audio 3D z prostotą, jaką zapewniają urządzenia mobilne. Dwuuszne nagrania audio dokonane z użyciem Ambeo Smart Headset zapewniają wyjątkowe doświadczenia 3D – umiejscawiając słuchacza w środku sceny dźwiękowej i przekazując kierunek emisji dźwięku wraz z naturalną charakterystyką przestrzeni właściwą dla tego miejsca.

W pracach związanych ze stworzeniem tego przełomowego produktu Sennheiser ponownie nawiązał współpracę z wielokrotnie nagradzanym producentem profesjonalnych urządzeń audio i branżowym liderem na polu cyfrowych nagrań dźwięku, jakim jest firma Apogee. Niewiarygodnie szczegółowe i realistyczne nagrania dokonywane z użyciem Ambeo Smart Headset są uzyskiwane przy wykorzystaniu dwóch mikrofonów wszechkierunkowych, które są zintegrowane z wkładkami dousznymi. Współpracują one z wysokiej jakości konwerterem A/D, przedwzmacniaczem mikrofonowym oraz SoftLimit opracowanymi przez Apogee. Dwa mikrofony przechwytują subtelne różnice w czasie, głośności oraz brzmieniu, które powstają w przypadku, gdy dźwięki docierają do uszu z różnych kierunków. Gdy tak dokonane nagrania są odtwarzane w słuchawkach, efekty audio są niesamowite, pozwalając doznać niezwykle realistycznych wrażeń słuchowych w znakomicie zdefiniowanej scenie dźwiękowej. Słuchacz zostaje umieszczony dokładnie w punkcie, w jakim były odbierane oryginalne dźwięki. Tak więc, jeśli nagramy dźwięki lasu tropikalnego lub zgiełk metropolii, odsłuch takiego dwuusznego nagrania sprawi, że będziemy mogli poczuć się dokładnie tak, jak byśmy tam właśnie byli.

Sennheiser Ambeo Smart Headset to pierwszy na świecie intuicyjny, kompaktowy i mobilny zestaw słuchawkowy z funkcją dokonywania nagrań dwuusznych.

„Korzystając z tego nowego zestawu słuchawkowego możemy użyć kamery w naszym urządzeniu iOS do zarejestrowania, doświadczenia i przeżycia takiego samego połączenia trójwymiarowego dźwięku oraz 180° perspektywy wzrokowej, do której my, jako ludzie, jesteśmy przyzwyczajeni w postrzeganiu otaczającego nas świata.” wyjaśnia Dr Andreas Sennheiser, Dyrektor Generalny firmy Sennheiser. „Dźwięk ma krytyczne znaczenie w tym, jak postrzegamy przestrzeń wokół nas, a Ambero Smart Headset pozwala uchwycić to poczucie głębi, szczegółowości oraz realizmu.” Daniel Sennheiser, Dyrektor Generalny firmy Sennheiser dodaje: „Ambeo Smart Headset wraz z naszym urządzeniem mobilnym może stać się potężnym i kreatywnym narzędziem pozwalającym na uchwycenie naszego świata w całkowicie nowy sposób.”

„Gdy założysz słuchawki i po raz pierwszy usłyszysz dźwięki zarejestrowane z Ambeo Smart Headset, będziesz niezwykle zdumiony”, powiedziała Betty Bennett, współzałożycielka i Dyrektor Generalny firmy Apogee. „Dodaje on całkowicie nowy wymiar podczas oglądania filmów i wspomnień zarejestrowanych z użyciem naszego iPhone’a. Ambeo Smart Headset jest pod tym względem bardzo wyjątkowy, ponieważ oferuje najlepsze z tego, co Sennheiser oraz Apogee wypracowali razem na polu wytwarzania produktów dla profesjonalistów zajmujących się nagrywaniem audio. Ten łatwy w użyciu i wielofunkcyjny produkt pokocha każdy.”

Bezproblemowa integracja z urządzeniami mobilnymi

Ambeo Smart Headset pozwala użytkownikowi precyzyjnie zarejestrować dźwięk z zachowaniem przestrzeni 3D bezpośrednio na urządzeniach Apple iOS, które posiadają złącze Lightning. Ten łatwy w użyciu produkt tworzy wciągające dwuuszne audio, które znakomicie uzupełnia wysokiej jakości video, które jest już dostępne w urządzeniach mobilnych. Jest on również zgodny z ideą prostoty i wygody posługiwania się urządzeniami mobilnymi, z intuicyjną obsługą, co w jeszcze większym stopniu ułatwia spontaniczne uchwycenie doskonałego trójwymiarowego dźwięku, z taką samą łatwością jak nagranie filmu wysokiej rozdzielczości.

Rejestrowanie dźwięku za pośrednictwem Ambeo Smart Headset jest niezwykle proste dzięki bezproblemowemu uzupełnieniu funkcji standardowej aplikacji obsługi aparatu fotograficznego iOs. Dzięki temu możemy nagrać i zapisać dwuuszne audio razem z materiałem filmowym. Po zarejestrowaniu, pliki dźwiękowe 3D mogą być odtwarzane przy użyciu dowolnej pary słuchawek stereo.

Ambeo Smart Headset posiada zintegrowany ze zdalnym kontrolerem wysokiej jakości konwerter A/D Apogee.

W celu wyjątkowo wiernego skonwertowania każdego szczegółu dynamiki na sygnał cyfrowy, Ambeo Smart Headset wykorzystuje najwyższej jakości konwerter analogowo-cyfrowy Apogee, przedwzmacniacz mikrofonowy oraz rozwiązanie SoftLimit. SoftLimit firmy Apogee to unikalna technologia, której celem jest automatyczna optymalizacja poziomów nagrywanych sygnałów, dzięki czemu nie musimy martwić się o ewentualne zniekształcenia. Wszystkie te umiejętnie przechwycone dźwięki są dostarczane przez port Lightning naszego urządzenia iOs w postaci nieskazitelnego, cyfrowego sygnału audio. Sygnał cyfrowy jest przesyłany do naszych uszu przy wykorzystaniu wysokiej jakości konwersji cyfrowo-analogowej Apogee. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi służącemu do prowadzenia rozmów telefonicznych oraz kontroli głosowej zestaw słuchawkowy zapewnia też niezbędną w codziennym użytkowaniu wszechstronność.

Na początku Ambeo Smart Headset będzie dostępny dla urządzeń Apple iOS wyposażonych w złącze Lightning. Wersja dla urządzeń Android jest planowana na koniec tego roku.

Funkcjonalność odsłuchu transparentnego

Ambeo Smart Headset oferuje rozwiązanie Transparent Hearing - bardzo ważną funkcję związaną z bezpieczeństwem, która pozwala słyszeć wszystko to, co dzieje się wokół nas, gdy korzystamy z zestawu słuchawkowego. Funkcja odsłuchu transparentnego może być wygodnie regulowana za pośrednictwem 3-stopniowego przełącznika kołyskowego umieszczonego na zestawie słuchawkowym.

Słuchawki zapewniają także doskonałe tłumienie dźwięków otoczenia, ograniczając zewnętrzne szumy i zapewniając takie same efekty w tym zakresie jak wysokiej jakości wkładki douszne. W celu zapewnienia doskonałego komfortu noszenia oraz najwyższej jakości dźwięków, zoptymalizowany pod względem kształtu pałąk nauszny minimalizuje szumy o pochodzeniu strukturalnym, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego i wygodnego osadzenia słuchawek podczas ruchu.

Dwuuszne audio – następna generacja

Sennheiser oraz Georg Neumann od 1974 roku ustalają standard technologii nagrywania techniką sztucznej głowy opracowując model MKE 2002 „Kopf Stereo Mikrofon”. Swą pozycję lidera w tej dziedzinie potwierdzili w roku 1992 prezentując pionierskie rozwiązanie KU 100 Dummy Head. Dzisiaj, wraz z Ambeo Smart Headset firma Sennheiser ponownie zdefiniowała dźwięk dwuuszny dla nowej generacji, pozwalając zwykłym użytkownikom sięgnąć po kreatywne możliwości, jakie daje ta ekscytująca technologia we współpracy z urządzeniami mobilnymi i prostotą korzystania z nich.

O AMBEO

Na początku roku 2016 specjaliści audio z firmy Sennheiser odsłonili swoje strategiczne zainteresowanie imponującym audio 3D, opracowując przełomową technologię kryjącą się za znakiem towarowym AMBEO®, która to zapewnia możliwości przechwytywania oraz reprodukcji najwyższej jakości sygnałów audio. 3D audio jest nową granicą doskonałości, ustanowioną do przekształcenia doświadczeń słuchowych w bardzo szerokim zakresie aplikacji, od rzeczywistości wirtualnej po nagrywanie dźwięków oraz transmisję sygnałów audio. Ambeo Smart Headset jest pierwszym konsumenckim produktem Ambeo, który został opracowany przez specjalistów audio z firmy Sennheiser.

O firmie Apogee.

W swojej trzydziestoletniej historii Apogee Electronic za swoje innowacyjne produkty otrzymał łącznie 19 nagród w konkursie TEC Awards. W społeczności osób zajmujących się nagrywaniem firma ta jest uznawana za branżowego lidera w technologii dźwięku cyfrowego. Produkty ze znakiem Apogee, takie jak Symphony I/O, Ensemble, Quartet, Duet, ONE, JAM oraz MiC były narzędziami podczas tworzenia niezliczonych nagrań przez najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy muzyków i następnie uhonorowanych nagrodami Grammy® czy Oscar®. W celu uzyskania dodatkowych informacji o firmie prosimy o odwiedzenie witryny apogeedigital.com

Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.