Nowy miniaturowy nadajnik bodypack dla systemu Digital 6000

21 września 2018

Podczas targów IBC 2018 firma Sennheiser zaprezentowała nowy nadajnik miniaturowy bodypack SK 6212 dla bezprzewodowego systemu mikrofonowego Digital 6000. Nadajnik zapewnia ten sam poziom niezawodności transmisji i wykorzystania widma, jaki oferują inne nadajniki z serii Digital 6000.

SK 6212 doskonale sprawdzi się podczas różnego typu programów nadawanych na żywo, realizacji widowisk teatralnych, musicali czy też koncertów, gdzie wymagane jest użycie ultrakompaktowego, lekkiego i niemalże niewidocznego nadajnika z niezawodną transmisją bez intermodulacji. 

„Inżynierowie dźwięku czekali z niecierpliwością na ten produkt: SK 6212 ma miniaturowe wymiary, ale jego możliwości dźwiękowe są ogromne dzięki wykorzystaniu opracowanego przez firmę Sennheiser kodeka audio, który został użyty w systemie Digital 6000 oraz Digital 9000. Równie istotne jest to, że podobnie jak w przypadku większych nadajników jest on wolny od intermodulacji, dzięki czemu zapewnia ekstremalnie wydajne wykorzystanie widma i możliwość rozmieszczenia częstotliwości transmisji w równych odległościach od siebie” – powiedział Tom Vollmers, starszy menedżer produktu Pro Audio.

Pełna kontrola nad transmisją

Inżynier dźwięku ma pełną kontrolę nad pracą nadajnika za pośrednictwem wyświetlacza OLED oraz przycisków funkcyjnych. Podobnie jak w przypadku wszystkich nadajników Digital 6000, ustawienia SK 6212 również mogą być synchronizowane za pośrednictwem podczerwieni, co zapewnia oszczędność czasu i większą niezawodność – szczególnie podczas pracy na żywo. SK 6212 jest nie tylko kompatybilny z odbiornikami z serii 6000 – włączając w to analogowo-cyfrowy odbiornik nakamerowy EK 6042, ale również z odbiornikiem z serii Digital 9000 działającym w trybie dużego zasięgu (Long Range Mode).

Komfort użytkowania

Miniaturowy nadajnik bodypack ma wymiary 63 × 47 × 20 mm i waży około 112 g z akumulatorem. Dzięki zaokrąglonym narożnikom oraz krawędziom dodatkowo uzyskano niezwykle wysoki komfort jego użytkowania.

SK 6212 jest także wyposażony w elastyczną odłączaną antenę, którą można z łatwością wymienić w razie potrzeby. Zadbano także o zapewnienie wysokiego poziomu odporności na wilgoć i zastosowano dodatkowe wewnętrzne uszczelnienie nadajnika.

Długa praca na baterii

Mininadajnik jest zasilany wyjmowanym akumulatorem litowo-polimerowym BA 62, co zapewnia mu czas pracy aż do 12 godzin. Doskonale sprawdzi się w przypadku długich widowisk, szczególnie w sytuacjach, gdy bodypacki muszą być dostarczone do garderoby lub charakteryzatorni na kilka godzin przed rozpoczęciem widowiska. Akumulator BA 62 można ładować z wykorzystaniem nowego modułu ładowania LM 6062 w ładowarce L 6000 montowanej w skrzyniach rack.

Dostępność

Nadajnik SK 6212 będzie dostępny w sprzedaży na początku 2019 roku.

 
Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.