NAMM 2020: Sennheiser zaprezentował najlepsze rozwiązania sceniczne i studyjne

17 stycznia 2020

Na targach NAMM 2020 firma Sennheiser pokazała najlepsze produkty audio dla doświadczonych profesjonalistów oraz osób rozpoczynających działalność w branży muzycznej. Wśród nowości, które zostały zaprezentowane przez Sennheisera, znalazły się nowa wersja słuchawek HD 25 LIGHT oraz nowy tryb pracy Link Density Mode dla profesjonalnej serii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000. 

Nowy tryb Link Density Mode dla serii Digital 6000

W sytuacji coraz bardziej kurczącego się widma częstotliwości radiowych UHF dostępnego dla sektora zajmującego się produkcją widowisk i wydarzeń specjalnych firma Sennheiser w swojej serii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000 wprowadza nowy tryb pracy „Link Density Mode”. Link Density (LD) zwiększa liczbę kanałów, które mogą funkcjonować w zatłoczonych środowiskach częstotliwości radiowych (RF). Podczas gdy standardowy tryb Long Range systemu Digital 6000 działa z odstępami pomiędzy kanałami co 400 kHz w celu zapewnienia najlepszej jakości dźwięku i wydajności RF, tryb LD używa połowy tego odstępu tj. 200 kHz.

„Praktycznie wszędzie na całym świecie firmy produkcyjne, teatry oraz koncertujący artyści i ich inżynierowie dźwięku spotykają się z bardzo ograniczonym widmem UHF, którego niedostatek trudno zrekompensować. Oferując tryb Link Density w serii Digital 6000 zapewniamy większą swobodę profesjonalistom, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego spektrum częstotliwości, które jest szczególne potrzebne podczas tego typu produkcji” - wyjaśnia Tom Vollmers, menedżer profesjonalnego portfolio firmy Sennheiser.

Za trybem LD kryje się nowy kodek Sennheiser Performance Audio Codec (SePAC), który został opracowany przez zespół programistów firmy Sennheiser w celu uzyskania nowej jakości równowagi między liczbą kanałów z jednej strony a wydajnością RF oraz audio z drugiej.

„W różnego typu działaniach produkcyjnych tryb LD zapewnia wybór, który dotychczas nie był dostępny. Użytkownicy mogą teraz zwiększyć liczbę kanałów akceptując niewielkie kompromisy w charakterystyce częstotliwościowej audio oraz zasięgu RF. Może to być dobre rozwiązanie w przypadku aplikacji, gdzie do dyspozycji jest bardzo ograniczone widmo radiowe” - powiedział Vollmers.

Porównanie kodeków oraz informacje dotyczące aktualizacji firmware’u:

Parametr

Tryb LR (kodek SeDAC)

Tryb LD (kodek SePAC)

Siatka równoodległa

400 kHz

200 kHz

Zakres dynamiki

111 dB(A)

111 dB(A)

Charakterystyka częstotliwościowa audio

30 Hz – 20 kHz (-3 dB)

30 Hz – 14 kHz (-3 dB)

Latencja

3,0 ms

3,2 ms

THD

< 0,03 %

< 0,03 %

Moc transmisji RF:

   

Bodypack SK 6000

25 mW rms

3,5 mW rms

Nadajnik ręczny SKM 6000

25 mW rms

1 mW rms

Mini-bodypack SK 6212

15/3,5 mW rms

3,5 mW rms

 

Użytkownicy otrzymają dostęp do nowego trybu LD po dokonaniu bezpłatnej aktualizacji firmware’u, którego nowa wersja jest dostępna na stronie internetowej www.sennheiser.com/download. Będzie można go używać we wszystkich dostępnych na rynku systemach Digital 6000 z wyjątkiem odbiornika nakamerowego EK 6042, który nie będzie obsługiwać trybu LD.

HD 25 Light - klasyczny dźwięk w minimalistycznej konstrukcji

Od ponad 30 lat słuchawki Sennheiser HD 25 są wybierane przez profesjonalistów do monitorowania, nagrywania w terenie i miksowania muzyki. Teraz niemiecki producent wprowadza na rynek zupełnie nową wersję HD 25 LIGHT, która po raz pierwszy łączy w sobie charakterystykę dźwiękową oryginału z uproszczoną konstrukcją pałąka. Oferując tę samą wysoką jakość dźwięku co kultowy klasyk, nowe słuchawki są podstawowym modelem linii HD 25.

„HD 25 są używane przez DJ-ów na całym świecie. Są także standardem branżowym dla inżynierów dźwięku, pracujących w terenie oraz w produkcjach filmowych i wideo. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu o tej samej nazwie, nowe słuchawki HD 25 LIGHT mają oryginalne przetworniki HD 25. Minimalistyczna konstrukcja pałąka czyni z nich świetną, tańszą alternatywę dla standardowych słuchawek HD 25 z dzielonym pałąkiem i obrotową słuchawką” - powiedział Jannik Schentek, Product Manager w Sennheiser.

Zamknięte HD 25 LIGHT doskonale radzą sobie z wysokim poziomem ciśnienia akustycznego, co sprawia, że świetnie nadają się do stosowania w środowiskach o wysokim poziomie hałasu. Słuchawki są wyposażone w dwustronny odłączany kabel o długości 1,5 m. W zestawie znajduje się także nakręcany adapter jack (1/8”na 1/4”, 3,5 mm na 6,3 mm). HD 25 LIGHT będą dostępne w katalogowej cenie detalicznej 429 złotych.

 

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.