Mikrofon Sennheiser HANDMIC Digital – doskonałe narzędzie dla mobilnych twórców – już w sprzedaży

Zawodowi dziennikarze, blogerzy, podcasterzy coraz częściej wykorzystują smartfony do tworzenia treści multimedialnych. Dostrzegamy ten trend i wykorzystujemy nasze doświadczenia w dziedzienie profesjonanych rozwiązań do nagrywania dźwięku, aby wesprzeć mobilnych twórców. Jednym z naważniejszych produktów, które zaprezentowaliśmy podczas targów IBC jest najnowszy dynamiczny mikrofon HANDMIC Digital. Prosty w obsłudze i poręczny mikrofon zapewnia dźwięk profesjonalnej jakości dzięki wbudowanemu konwerterowi sygnału A/D renomowanej firmy Apogee. Nowy mikrofon jest kompatybilny z iPhone’ami i komputerami MAC oraz PC.

Reporterska jakość nagrań w zasięgu ręki

HANDMIC Digital opracowaliśmy razem z firmą Apogee – liderem w dziedzinie technologii cyfrowego dźwięku, dzięki czemu skutecznie połączyliśmy najwyższej jakości kapsułę mikrofonową, wyrafinowany system konwersji sygnału oraz możliwość bezpośredniego połączenia z portami USB i Lightning. Całość zamknęliśmy w wytrzymałej, poręcznej obudowie wykonanej w całości z metalu. Uzupełnieniem mikrofonu jest aplikacja, która zapewnia intuicyjną obsługę urządzenia.

„Ręczny mikrofon jest najprostszym i najbardziej elastycznym narzędziem dla mobilnych reporterów. Nie musimy stosować dodatkowych mikrofonów, możemy prowadzić rozmowę z dowolną liczbą osób, a także w pełni kontrolujemy przebieg wywiadu” – wylicza zalety nowego rozwiązania Nicole Fresen, Product Manager w Sennheiser. „HANDMIC Digital doskonale łączy te atuty z mobilnością urządzeń z iOS, przekształcając smartfon w skuteczne narzędzie do nagrywania dźwięku, odpowiadającego profesjonalnym standardom. HANDMIC Digital sprawdzi się również w produkcji podcastów lub podkładaniu głosu” – dodała Nicole Fresen.

Profesjonalny dźwięk w każdej sytuacji

Opracowaliśmy HANDMIC Digital z myślą o bezproblemowym działaniu w każdych warunkach – jest to jedyny mobilny mikrofon ręczny ze złączem Lightning, który łączy w sobie sprawdzoną kapsułę dynamiczną Sennheiser z doskonałym konwerterem A/D firmy Apogee. Obudowa mikrofonu wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a antywstrząsowa kapsuła chroni przed uderzeniami i eliminuje poboczne dźwięki podczas korzystania z urządzenia. HANDMIC Digital jest odporny na szum wiatru, hałas, oraz zakłócenia elektromagnetyczne emitowane przez telefony komórkowe. Mikrofon doskonale niweluje odgłosy otoczenia i zapewnia wyraziste brzmienie każdej wypowiedzi nawet w głośnych warunkach. 

HANDMIC Digital jest kompatybilny z ogólnodostępnym oprogramowaniem i aplikacjami do produkcji nagrań: FiLMiC Pro, Periscope, Final Cut Pro, Adobe Premiere lub Apogee MetaRecorder i Maestro. Aplikacje Apogee umożliwiają nagrywanie dźwięku, wygodne sterowanie mocą mikrofonu i aktywację takich funkcji jak redukcja szumów lub eliminacja przeciążenia. 

Kompletny zestaw dla mobilnego dziennikarza

W zestawie z mikrofonem HANDMIC Digital użytkownik otrzymuje dwa kable o długości 2m ze złączami Lightning i Micro USB typu A, uchwyt mikrofonowy, stabilny stojak na stół, a także pokrowiec oraz krótki przewodnik.

„Z tym mikrofonem jesteś w stanie przygotować się do wywiadu w kilka sekund, a profesjonalna jakość nagrań stanie się czymś oczywistym. HANDMIC Digital doskonale sprawdza się również w nagrywaniu wokalu i instrumentów – dodaje Nicole Fresen.