ISE 2019: Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 – nowy mikrofon sufitowy

6 lutego 2019

Firma Sennheiser, czołowy producent rozwiązań audio, zaprezentowała na  targach ISE 2019 mikrofon sufitowy nowej generacji TeamConnect Ceiling 2. Nowa macierz mikrofonowa wykorzystuje automatyczne, adaptacyjne kształtowanie wiązki – technologię opatentowaną przez Sennheiser, która automatycznie skupia się na mówiącym i śledzi jego głos, nawet kiedy mówca porusza się po sali. Mikrofon sufitowy jest kompatybilny z technologiami Power over Ethernet (PoE), Sennheiser Control Cockpit, Dante Domain Manager oraz platformą sterowania Crestron. Dzięki otwartemu protokołowi medialnemu (API), TeamConnect Ceiling 2 można również zintegrować z systemami sterowania mediami i kamerami. 

TeamConnect Ceiling 2 zapewnia pełną swobodę podczas wideo- i telekonferencji, upraszczając ich prowadzenie i zwiększając produktywność, jednocześnie zapewniając optymalną jakość dźwięku. Mikrofon sufitowy można używać w połączeniu z istniejącymi analogowymi systemami konferencyjnymi albo z systemami cyfrowymi, które dodatkowo pozwalają na zarządzanie nim i monitorowanie za pośrednictwem sieci IP. 

„Nasz mikrofon sufitowy drugiej generacji nie tylko zapewnia więcej opcji łączności, ale również powstaje w zupełnie nowym procesie produkcyjnym. Zdecydowaliśmy się na to, aby móc zaproponować TeamConnect Ceiling 2 w znacznie niższej cenie, niż poprzedni model, jednocześnie wzbogacając go o wiele dodatkowych funkcji” – wyjaśnił Jens Werner, Portfolio Manager Business Communication w firmie Sennheiser.

Praktyczna elastyczność

TeamConnect Ceiling 2 to idealne rozwiązanie do średnich i dużych sal konferencyjnych, gdzie można go dyskretnie zamontować w suficie i zasilić przez Ethernet. W przypadku sal o większych rozmiarach lub nietypowych kształtach można połączyć kilka mikrofonów sufitowych, aby zapewnić optymalne pokrycie. 

TeamConnect Ceiling 2 pozwala elastycznie wykorzystać przestrzeń w każdej sali: niepotrzebne są dodatkowe mikrofony i okablowanie, przestrzeń można zaaranżować w dowolny sposób, a uczestnicy mogą swobodnie chodzić po sali. Unikatowa, adaptacyjna technologia kształtowania wiązki opracowana przez firmę Sennheiser automatycznie śledzi głos mówiącego, umożliwiając naturalne wypowiadanie się – czy to w pozycji siedzącej, czy stojącej, czy podczas poruszania się po sali.

Macierz zawiera 28 wszechkierunkowych kapsuł mikrofonowych, dzięki czemu TeamConnect Ceiling 2 zapewnia doskonałą jakość dźwięku bez rozpraszających uwagę szumów tła. Poprawia to wrażenia zdalnych uczestników konferencji dzięki krystalicznie czystej mowie, która gwarantuje bezstresowe słuchanie i interakcję, a w rezultacie bardziej produktywne spotkania.

Łączność i zdalne zarządzanie

Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 imponuje elastycznością i prostotą. Zainstalowany mikrofon nie wymaga żadnej bieżącej konserwacji. Można go bezproblemowo zintegrować zarówno ze środowiskami analogowymi i cyfrowymi dzięki odpowiedniom złączom oraz możliwości zasilania przez Ethernet. TeamConnect Ceiling 2 jest wyposażony w dwa porty Dante do redundantnego działania i obsługuje oprogramowanie Dante Domain Manager, co pozwala na połączenie go z sieciami Dante. 

Mikrofonem TeamConnect Ceiling 2 można sterować z poziomu aplikacji Sennheiser Control Cockpit, dostępnej na dowolnym urządzeniu za pośrednictwem przeglądarki. To oprogramowanie do cyfrowej obsługi sieciowych urządzeń Sennheiser pozwala na scentralizowane zarządzanie, zdalne konfigurowanie i monitorowanie wielu mikrofonów podłączonych do sieci. 

W przypadku integracji z większymi systemami, integratorzy mogą wykorzystać otwarty protokół sterowania mediami (API) firmy Sennheiser, który pozwala na zdalne konfigurowanie, kontrolowanie i monitorowanie mikrofonów TeamConnect Ceiling 2. Mikrofon sufitowy jest na przykład w pełni zgodny z platformą sterowania Crestron. 

 
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.