ISE 2018: Prezentujemy możliwości TeamConnect Ceiling – innowacyjnego mikrofonu sufitowego dla najbardziej wymagających

8 lutego 2018

Podczas targów ISE 2018 zaprezentowaliśmy wszystkie możliwości zaawansowanego mikrofonu sufitowego TeamConnect Ceiling. Zastosowana w nim innowacyjna technologia automatycznego kształtowania wiązki pozwala odbierać głos z doskonałą jakością bez konieczności wstępnego definiowania lokalizacji mówcy, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju konferencji i spotkań. Dodatkowym atutem TeamConnect Ceiling jest nowoczesne i estetyczne wzornictwo, co pozwala zastosować mikrofon w dowolnym pomieszczeniu konferencyjnym. 

Nowa kultura komunikacji

W obecnych czasach spontaniczne konferencje stanowią coraz bardziej istotną część naszego dnia pracy, a pracownicy współdziałają ze sobą tworząc „wirtualne zespoły”. Różnica między wewnętrznymi a zewnętrznymi wirtualnymi spotkaniami zaczyna się zacierać, ponieważ nowoczesna technologia sprawia, że komunikacja na odległość w czasie rzeczywistym staje się bezproblemowa i naturalna.

Jednak rozwiązania technologiczne używane w przedsiębiorstwach nie zawsze dotrzymują kroku trendom komunikacyjnym. W tradycyjnie wyposażonej sali konferencyjnej mikrofony są na stałe skonfigurowane pod określone miejsca, co utrudnia zmianę aranżacji przestrzeni ze względu na istniejące okablowanie oraz zmniejsza mobilność mówcy.

Nieograniczona mobilność w sali

Sennheiser TeamConnect Ceiling to nowoczesne i zaawansowane rozwiązanie dla średnich i dużych sal konferencyjnych. Zamiast wielu różnych mikrofonów rozlokowanych w pomieszczeniu, TeamConnect Ceiling wykorzystuje jedną centralną matrycę mikrofonową z 29 kapsułami pojemnościowych wysokiej jakości. Dzięki innowacyjnej technologii kształtowania wiązki nasz mikrofon sufitowy automatycznie i precyzyjnie skupia się na głosie aktualnie mówiącej osoby. To pozwala uzyskać doskonałą zrozumiałość wypowiedzi niezależnie od tego, czy mówca siedzi, stoi czy też przemieszcza się po pokoju. Automatyczne określanie pozycji przemawiającego wraz z dynamicznym dopasowywaniem kierunkowości sprawia, że ten mikrofon jest unikatowym rozwiązaniem na rynku. Sennheiser TeamConnect Ceiling jest w stanie objąć obszar o powierzchni do 60 metrów kwadratowych i zapewnić doskonałą jakość dźwięku. W przypadku większych grup lub nietypowego kształtu pomieszczeń istnieje możliwość podłączenia dodatkowych mikrofonów sufitowych.

TeamConnect Ceiling współpracuje z typowymi aplikacjami audio oraz video oraz jest kompatybilny ze wszystkimi najważniejszymi kodekami konferencyjnymi.

Niezawodne działanie

Estetyczny mikrofon TeamConnect Ceiling jest mocowany przy użyciu dołączonego zestawu montażowego (podwieszanie, montaż lub podstawa). Jego wymiary są zgodne ze standardowym panelem sufitu podwieszanego o boku 600 mm, co sprawia, że instalacja jest niezwykle prosta. TeamConnect Ceiling nie jest bezpośrednio dostępny dla osób znajdujących się w pomieszczeniu, dlatego też jego uszkodzenie jest praktycznie niemożliwe. Nie występują także problemy z wychwytywaniem pobocznych dźwięków, np. szklanek czy butelek, awariami przewodów czy przeszkodami akustycznymi takimi jak laptopy. Bezpośrednie czynności obsługowe są zredukowane do minimum: ustawienia fabryczne sprawdzają się w większości zastosowań konferencyjnych.

 
Galeria zdjęć:
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.