Grupa Sennheiser wspiera organizacje charytatywne

19 grudnia 2022

Firma Sennheiser, aby uczcić okres świąteczny, po raz kolejny wesprze różne organizacje non-profit, stowarzyszenia audio oraz media cyfrowe, które polegają na mocy dźwięku i muzyki w swojej wartościowej pracy.

W 2022 roku Grupa Sennheiser, w skład której wchodzą Sennheiser, Neumann, Dear Reality i Merging Technologies, wesprze osiem organizacji z różnych części świata. W regionie Azji i Pacyfiku (APAC) wybrano cztery stowarzyszenia, które stanowiły istotne zasoby dla lokalnych branż kreatywnych: Japan Association of Stage Sound Creators, Stage Sound Association of Japan, Star Association (Singapur) oraz China Association for Recording Engineers. W regionie EMEA i obu Ameryk Sennheiser wesprze takie organizacje jak Open Up Music, Second Chance Studios, habitat4music oraz Immersive and Inclusive Audio.

Open Up Music to organizacja charytatywna z siedzibą w Wielkiej Brytanii, której misją jest otwieranie nowych możliwości dla młodych niepełnosprawnych muzyków. Poprzez przełomowe programy National Open Youth Orchestra i Open Orchestras, organizacja współpracuje z młodymi niepełnosprawnymi muzykami w celu zwalczania nierówności i inspirowania nowej, ekscytującej muzyki XXI wieku. Organizacja opracowała również Clarion – instrument elektroniczny, na którym można grać dowolnym ruchem ciała, w tym ruchem oczu. Open Up Music współpracuje ze szkołami specjalnymi, placówkami muzycznymi oraz wiodącymi brytyjskimi organizacjami artystycznymi i kulturalnymi.

Second Chance Studios ekonomicznie wspiera osoby, które wyszły z więzienia, zatrudniając i szkoląc ich w jednej z najszybciej rozwijających się branż w erze cyfrowej - mediach cyfrowych. Firma non-profit zajmująca się mediami cyfrowymi organizuje Digital Media Fellowship, aby zapewnić byłym więźniom umiejętności i wsparcie potrzebne do zbudowania kariery.

Celem habitat4music jest wspieranie potrzebujących dzieci i młodych muzyków w ich edukacji muzycznej. Pierwsze projekty, takie jak karuzela z instrumentami pomagająca dzieciom w znalezieniu odpowiedniego dla nich instrumentu muzycznego, zostały już zrealizowane. Organizacja ma w planach kolejne przedsięwzięcia, takie jak mobilna szkoła muzyczna/mobilne studio, autobus turystyczny ze zintegrowaną sceną oraz przystępne cenowo zakwaterowanie dla studentów muzyki, które pozwala im ćwiczyć na swoim instrumencie 24/7.

Projekt Immersive and Inclusive Audio rozpoczął się jako część doktoratu Leslie Gaston-Bird (CAS, AMPS, MPSE). Dzięki finansowaniu przez Innovate UK i wsparciu ze strony branży, projekt rozszerzył się o certyfikację Avid Pro Tools i Dolby Atmos. Aspekt badawczy inicjatywy ma na celu odkrycie, jaki wpływ mogą mieć warsztaty na doświadczenie grup niedostatecznie reprezentowanych w immersyjnym audio, a długoterminowym celem jest poprawa różnorodności i reprezentacji w tej dziedzinie. Darowizna zostanie przeznaczona na fundusze stypendialne dla członków Audio Girl Africa i SoundGirls.org.

„Jesteśmy głęboko poruszeni wspaniałą pracą wykonywaną przez te organizacje oraz dużymi zmianami w życiu osób w każdym wieku, które podzielają naszą głęboką pasję do audio” - powiedział Daniel Sennheiser, co-CEO Sennheiser Group. Andreas Sennheiser dodał: „Życzymy wszystkim szczęśliwego, zdrowego i radosnego okresu świątecznego. Przesyłamy również najlepsze życzenia na Nowy Rok i cieszymy się ze współpracy w 2023 roku z kolejnymi firmami, które wywierają znaczący wpływ w branży.”

Linki do organizacji:

https://habitat4music.org/

https://www.openupmusic.org/

https://www.secondchancestudios.org/

https://www.immersiveandinclusive.com/

https://www.starsg.org/

https://www.jassc.com/mt/

http://www.ssa-j.or.jp/modules/ssaj/index.php?content_id=1

https://mp.weixin.qq.com/s/kIAugGAllIwLW1MpAzGbzQ

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.