Firmy Neumann.Berlin i Merging Technologies łączą siły

5 lipca 2022

Niemiecka firma Neumann.Berlin specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego i szwajcarska firma Merging Technologies - jeden z czołowych światowych producentów cyfrowych systemów rejestracji dźwięku o wysokiej rozdzielczości - rozpoczęły współpracę pod parasolem grupy Sennheiser. Sennheiser przejął w całości udziały Merging Technologies, dzięki czemu Neumann.Berlin poszerzy swoją ofertę wysokiej jakości rozwiązań audio.

Dzięki legendarnym mikrofonom, monitorom i słuchawkom Neumann.Berlin jest uważany za punkt odniesienia nie tylko przez profesjonalistów - takich jak studia nagraniowe i nadawcy - ale także przez półprofesjonalnych użytkowników. Neumann nadal bazuje na niezawodności i najwyższej jakości swoich rozwiązań, ale także rozszerza swoją ofertę produktów. Integracja z Merging Technologies jest częścią strategii rozwoju Neumanna. „Planujemy wzmocnić ofertę Neumanna, szczególnie w obszarze cyfrowych strumieni pracy, aby zapewnić naszym klientom holistyczne rozwiązania audio studyjnej jakości. Produkty i rozwiązania Merging Technologies są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktów Neumann. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Merging” – mówi Ralf Oehl, dyrektor generalny Georg Neumann GmbH.

Merging Technologies jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań AD/DA, cyfrowych stacji roboczych audio, a także pionierem w tworzeniu oprogramowania obsługującego standard AES67. „Neumann.Berlin i Merging Technologies doskonale do siebie pasują, współpraca otwiera nowe możliwości dla obu stron. Obie firmy łączy pasja do doskonałości i dążenia do wyznaczania nowych standardów w audio” – dodaje Claude Cellier, założyciel i dyrektor generalny Merging Technologies.

Dotychczasowe portfolio obu firm pozostanie bez zmian. Pierwszym wspólnym produktem pod logiem Neumann będzie interfejs audio, który umożliwi doskonałą integrację rozwiązań Neumanna z cyfrową infrastrukturą.

Wraz z przejęciem Merging Technologies szwajcarska firma zostanie częścią Grupy Sennheiser poprzez strategiczne partnerstwo. Jej zespół składający się z około 20 osób nadal będzie znajdować się w siedzibie firmy w Puidoux w Szwajcarii, ale będzie ściśle współpracował z zespołem Neumann w Berlinie. Obie firmy widzą ogromny potencjał dla nowej współpracy, szczególnie w obszarze rozwoju i innowacji. „Cieszymy się, że możemy powitać pracowników Merging w ramach Sennheiser Group. Jako firma rodzinna chcemy w nadchodzących latach rozwijać się w sposób zrównoważony dzięki naszym własnym zasobom. Aby to osiągnąć, inwestujemy znacząco w nasz dział profesjonalnych rozwiązań” – powiedział Andreas Sennheiser, co-CEO Sennheiser Group. Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych.

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.