#DontStopTheEducation: Sennheiser poszerza swój program szkoleń online

26 marca 2021

Podczas gdy wiele obszarów naszego życia zawodowego pozostaje ograniczone, firma Sennheiser proponuje wykorzystać ten czas na edukację i znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak dostosować się do nowej rzeczywistości biznesowej. W ramach inicjatywy #DontStopTheEducation niemiecki producent oferuje inżynierom dźwięku, zespołom IT oraz przedstawicielom sektorów biznesowego i edukacji serię wirtualnych szkoleń dotyczących najnowszych rozwiązań konferencyjnych.

„Nowa rzeczywistość zmusza firmy oraz instytucje publiczne, takie jak szkoły czy uniwersytety, do reorganizacji życia zawodowego. Dystans społeczny i praca zdalna stawiają nowe wyzwania i skłaniają do poszukiwań rozwiązań ułatwiających kontynuację działalności i zdalnej pracy zespołowej, w tym prowadzenie wirtualnych spotkań, konferencji czy zajęć. Firma Sennheiser oferuje szereg skutecznych narzędzi, zarówno sprzętowych jak i software’owych, które pomogą usprawnić funkcjonowanie instytucji, także w przyszłości po pandemii. Dzięki programowi wirtualnych szkoleń #DontStopTheEducation już teraz zainteresowane osoby mogą poznać te narzędzia i rozważyć ich zaimplementowanie” - powiedział Grzegorz Fotek, prezes firmy Aplauz - oficjalnego przedstawiciela marki Sennheiser w Polsce.

Plan webinarów:

1. Mikrofon sufitowy Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 - teraz z funkcją TruVoicelift

Szkolenia są poświęcone innowacyjnemu mikrofonowi sufitowemu z unikatową funkcją elastycznego kształtowania wiązki, który „podąża” za mówcą i pozwala na pełną swobodę ruchu w sali konferencyjnej lub wykładowej. Nowa funkcjonalność TruVoicelift, oferująca wzmocnienie głosu i precyzyjne tworzenie priorytetowych stref odbioru, czyni TeamConnect Ceiling 2 najbardziej zaawansowanym mikrofonem sufitowym na rynku.

Szkolenia są dostępne w dwóch przedziałach czasowych:

Sesje poranne: godz. 11:00 czasu polskiego – https://zoom.us/webinar/register/WN_OmgGnx44SQq10x9jqWIfUg 

Sesje popołudniowe: – godz. 16:00 czasu polskiego – https://zoom.us/webinar/register/WN_tjPOXaM7QE2SCpsQWfIdHg

 

2. Sennheiser MobileConnect - transmisja dźwięku za pośrednictwem sieci Wi-Fi

Sennheiser MobileConnect to zaawansowany, a jednocześnie prosty w obsłudze system przesyłania treści audio za pośrednictwem sieci Wi-Fi na mobilne urządzenia użytkowników, np. na kampusie uniwersyteckim albo muzeum. MobileConnect można również rozpatrywać jako intuicyjny system wspomagania słyszenia dla osób niedosłyszących, który wpisuje się w trend „Bring Your Own Device”. 

Szkolenia są dostępne w dwóch przedziałach czasowych:

Sesje poranne: godz. 11:00 czasu polskiego – https://zoom.us/webinar/register/WN_m_garPXpSA6ZEP3AVnA3OQ 

Sesje popołudniowe: – godz. 16:00 czasu polskiego – https://zoom.us/webinar/register/WN_ot759LGuRyy3QtVsn6TaOA 

 

3. Maksymalizacja liczby kanałów dzięki Sennheiser SpeechLine Digital Wireless

Dzisiejsze środowisko RF wprowadza nowe wyzwania związane z obsługą mikrofonów bezprzewodowych. Zatłoczone widmo DTV, niedawne wdrożenia 5G i wysoki poziom szumów RF to tylko kilka przeszkód, z którymi borykamy się każdego dnia. Podczas tego seminarium online Sennheiser omówi najlepsze praktyki, które pozwolą uzyskać największą liczbę kanałów podczas wdrażania bezprzewodowego systemu mikrofonowego SpeechLine Digital Wireless.

Szkolenie odbędzie się 30 marca o godz. 17:00 czasu polskiego: https://zoom.us/webinar/register/9316160765401/WN_GvlD6E2bSLCPBQaAw194Uw?timezone_id=Europe%2FBerlin 

 

4. Bezprzewodowe mikrofony w środowisku korporacyjnym

Szkolenie omawia projektowanie instalacji i wdrażanie mikrofonów bezprzewodowych UHF i DECT w wielu pomieszczeniach w środowisku korporacyjnym. Poruszane tematy obejmują, między innymi, podstawowe zasady mikrofonów bezprzewodowych, planowanie częstotliwości dla DECT i UHF, planowanie wyposażenia dla różnych infrastruktur A/V oraz zarządzanie dużą liczbą mikrofonów bezprzewodowych.

Webinar odbędzie się 1 kwietnia o godz. 20:00 czasu polskiego: https://zoom.us/webinar/register/2416165983989/WN_U7ha4_6zS-OMcgHfsH6oUQ?timezone_id=Europe%2FBerlin 

 

5. Wielostrefowe systemy antenowe 

W wielu przypadkach mikrofony bezprzewodowe muszą być w stanie działać w wielu lokalizacjach w każdym momencie, z doskonałą wydajnością i bez przerw. Podczas 90-minutowego seminarium internetowego eksperci Sennheiser omówią niektóre sposoby osiągnięcia tego celu, zaczynając od wstępnego procesu planowania. Prowadzący przybliżą także inne ważne tematy, w tym badania terenu, rozmieszczenie anten, a także obliczenia i kompensację strat RF.

Szkolenie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 17:00 czasu polskiego: https://zoom.us/webinar/register/8816160767274/WN_jENDDp18TV2iunCClDkPwQ?timezone_id=Europe%2FBerlin 

Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji! 

Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.