Case study: Sennheiser towarzyszy Drake’owi na trasie koncertowej 
The Assassination Vacation

30 maja 2019

Na europejskiej trasie koncertowej Drake’a, która rozpoczęła się w marcu w Manchester Arena i obejmowała sześć koncertów w londyńskiej O2, kanadyjski raper używał do odsłuchu osobistego słuchawek Sennheiser z serii evolution wireless G4 w zestawie z mikrofonami serii Digital 9000, które zakupił w 2015 r., uzyskując najlepszą możliwą technologię audio do wykorzystania podczas koncertów.

W ciągu ostatniej dekady Drake osiągnął status supergwiazdy, łącząc style od rapu i popu po jamajski dancehall z niezwykle energicznymi występami. Show na najwyższym poziomie i innowacyjne wykorzystanie technologii (podczas kilku piosenek chmura miniaturowych dronów rozświetliła salę), zaowocowały prawdziwie wyjątkowym pokazem, który zachwycił fanów Drake’a.

Demetrius Moore, główny inżynier występów Drake'a, współpracuje z artystą od czasu, gdy ten po raz pierwszy pojawił się na trasie I Am Music Lila Wayne’a w 2009 r., natomiast inżynier monitoringu Sean Sturge dołączył do zespołu w 2013 r. Obaj dobrze znają preferencje artysty i konsekwentnie stosują sprzęt Sennheisera w całej jego karierze. „Z wyjątkiem pojedynczej sytuacji, gdy byliśmy gośćmi popularnego programu telewizyjnego, a stacja TV używała sprzętu innego producenta. Drake uznał, że był on fatalny, dlatego zawsze trzymamy się Sennheisera” – wspomina Sturge. 

Początkowo wybrali kombinację nadajnika SKM 5200 z kapsułą ME 5005, a ostatnio zdecydowali się na najwyższą serię Digital 9000. Moore wyjaśnia, że przejście na Digital 9000 w 2015 r. było „nadążaniem za technologią producenta w miarę, jak rośnie i rozwija się”, dając im gwarancję zapewnienia najlepszego możliwego dźwięku na koncercie.

„Jakość serii Digital 9000 oznacza pewność, że będziemy mieli stabilny mikrofon podczas całego koncertu. Nigdy nie mieliśmy żadnych zaników transmisji i nigdy nie musieliśmy przełączać się na zapasowy sprzęt. Drake często występuje przed systemami PA, a Seria 9000 z łatwością sobie z tym radzi. Precyzja tego sprzętu pozwala mu być słyszanym z utrzymaniem wysokiej jakości przez cały czas” – mówi Moore.

„Niedawno dodaliśmy 12 kanałów Sennheiser G4 IEM. Odkryłem, że bardzo łatwo jest odtworzyć dźwięk, jaki Drake lubi słyszeć. Kluczowa jest tu możliwość pracy z bardzo wysokim wejściowym i wyjściowym poziomem SPL. W tym momencie nie sądzę, aby na rynku istniał system IEM, który może osiągnąć tak wysoki poziom SPL, jaki mogą uzyskać odbiorniki bodypack serii G4” –  powiedział Sturge. 

Nie tylko jakość Sennheisera jest jednogłośnie chwalona przez zespół Drake’a – dotyczy to również obsługi oferowanej przez firmę. „Sennheiser szybko reaguje, gdy czegoś potrzebuję. Pracownicy zawsze odpowiadają na telefony lub e-maile” – dodał Moore.

Z drugiej strony Sturge nie potrzebował żadnej pomocy. „Ale mój technik Noah Gary skontaktował się z nimi w celu wsparcia technicznego dotyczącego słuchawek Bluetooth Momentum” – uśmiecha się. „I obsługa techniczna była świetna. Właśnie o to chodzi”.

„Zapewnienie naszym klientom wsparcia, aby uzyskali jak najwięcej korzyści z produktów marki Sennheiser, jest bardzo istotną częścią naszych usług. Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że wspieraliśmy Drake'a i jego zespół w ciągu ostatniej dekady” - podsumował Pierre Morant, szef działu Artist Relations w Sennheiser.

 
Kontakt dla prasy:
Edward Popławski, Manager ds. komunikacji, Aplauz Sp. z o.o.