Targi Musikmesse 2013: podsumowanie nowości firmy Sennheiser!

 

Musikmesse we Frankfurcie to coroczna, najważniejsza impreza branży muzycznej w naszej części świata. Tak szacownej firmy produkującej sprzęt dla muzyków, jak Sennheiser, nie może tam zabraknąć. Co roku firma Sennheiser stawia duże, piękne stoisko w znanej, niebiesko-szarej kolorystyce, a na nim prezentuje swoje nowości. Zapraszamy do podróży po innowacjach Sennheisera!

 

Cyfrowy system głośnikowy LSP 500 Pro

Cóż, najprościej mówiąc, LSP 500 Pro to głośnik. Ale w rzeczywistości dużo więcej. To cały system nagłośnieniowy, do którego można podłączyć bezpośrednio źródła audio przewodowo lub bezprzewodowo, spiąć z mikrofonami bezprzewodowymi i umieścić ich odbiorniki w samym głośniku, powiązać w bezprzewodową instalację nagłośnieniową złożoną z wielu głośników, a na koniec sterować nią przez iPada. I to wszystko na bateriach, które można wymieniać nie przerywając pracy urządzenia. Głośnik LSP 500 Pro ma wbudowane porty Bluetooth i USB, a łączy się z innymi głośnikami przez lokalną sieć WiFi.

Ten produkt jest przeznaczony dla firm instalacyjnych i organizatorów małych/średnich imprez. Dzięki niemu mogą zaoszczędzić czas na kładzenie kabli i ustawianie licznych urządzeń, energię na noszenie ciężkich paczek i konfigurowanie skomplikowanych systemów, a wreszcie pieniądze na przewody, peryferia i transport. Ten ciekawy, a przede wszystkim niezwykle innowacyjny produkt będzie dostępny w ofercie firmy Sennheiser około sierpnia tego roku.

Cyfrowy system bezprzewodowy 9000

Ten produkt już zapowiadaliśmy, ale teraz po raz pierwszy został pokazany na targach muzycznych. To innowacyjny system mikrofonów bezprzewodowych o największym poziomie zaawansowania wśród naszych produktów. Sennheiser jako pierwsza firma z branży audio zrobił system bezprzewodowy, który:
przesyła sygnał audio w formę cyfrowej całkowicie bez kompresji, co zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku,
obejmuje całe dostępne pasmo UHF, co czyni go systemem o największej możliwości rozbudowy,
jest wyposażony w cyrkulatory, które zapobiegają zakłóceniom pochodzącym z innych urządzeń bezprzewodowych,
posiada cyfrowe wyjście audio, co zwiększa jego uniwersalność,
ma innowacyjny system zawieszenia kapsuł mikrofonowych, co eliminuje przydźwięki podczas użytkowania.

To bezkompromisowe rozwiązanie jest doskonale dopracowane. Zapewnia najwyższą możliwą niezawodność transmisji, nawet na granicach zasięgu, co wcale nie jest oczywiste w mikrofonach bezprzewodowych z cyfrową transmisją. Można wprost powiedzieć, że ten system posiada wszystkie zalety transmisji cyfrowej, nie mając jednocześnie jej wad związanych z zasięgiem. Tego produktu używają już m.in. stacje telewizyjne w kilku krajach świata, w tym w Polsce.

Kontroluj swój wokal. Mikrofon e835 fx

Co się dzieje, gdy wiodący producent mikrofonów dogada się z wiodącym producentem profesorów wokalowych? Jedno na pewno. Wokalistom uśmiechają się buzie. Nowy mikrofon Sennheiser e835 fx to najpopularniejszy model sceniczny Sennheisera ze specjalnym, programowalnym przyciskiem Mic Control, który umożliwia sterowanie dowolnym procesorem wokalowym marki TC- Helicon, wyprodukowanym po 2010 roku. Tak jak jego „normalna” wersja, e835 fx jest kardioidalnym mikrofonem scenicznym, przenoszącym ekstremalne poziomy dźwięku aż po 150 dB i, mimo niewysokiej ceny, produkowanym w Niemczech. Dzięki przyciskowi Mic Control można kontrolować rożne funkcje procesora TC-Helicon, np. przełączać presety, aktywować efekty, włączać bypass. Tę nowość można było oglądać na targach we Frankfurcie nie tylko na stoisku Sennheisera, ale i w kioskach odsłuchowych z produktami TC-Helicon.

Mikrofony bezprzewodowe Sennheiser evolution Wireless 1G8

Dużym zainteresowaniem na targach cieszyły się nowe systemy bezprzewodowe serii 100 w paśmie 1800 MHz. Specjaliści wiedzą, że to jedyne „bezpieczne” pasmo dla mikrofonów bezprzewodowych. W Europie zostało ono przeznaczone wyłącznie dla mikrofonów i nie wymaga licencji ani opłat. To jedyne rozwiązanie dla stabilnej transmisji dźwiękowej po zmianach w paśmie UHF w związku z uruchomieniem telewizji cyfrowych. Te zmiany w Polsce już przebiegają, a Sennheiser jest jedynym producentem mikrofonów, który ma w ofercie bezpieczne wyjście z kłopotu. Nadajniki i odbiorniki z zewnątrz niczym się nie różnią od odpowiedników w standardowych pasmach i tylko pracownicy firmy Sennheiser wiedzą, ile wysiłku zostało włożone w to, by ten produkt działał stabilnie i dobrze brzmiał. Konkurencyjne marki nie poradziły sobie z tym zadaniem.

15 lat ewolucji. Mikrofony evolution

Podczas targów obchodzony był ważny jubileusz. To już 15 lat, od kiedy Sennheiser evolution zawojowały rynek mikrofonów scenicznych. Po pierwszej serii powstałej w 1998 roku (wokalowe 800 i instrumentalne 600) powstały zestawy bezprzewodowe, w tym słynne ew 135. W 2000 roku powstał mikrofon pojemnościowy e865, opracowany z pomocą inżynierów dźwięku samego Stinga. A w 2004 dołączyła seria profesjonalnych mikrofonów scenicznych 900. Dziś evolution to najpopularniejsze mikrofony Sennheisera - na całym świecie sprzedano już ponad 10 milionów sztuk! W dziedzinie systemów bezprzewodowych evolution Wireless - dziś już trzeciej generacji - nie ma sobie równych pod względem możliwości, jakości brzmienia i liczby sprzedanych egzemplarzy.

Sennheiser na targach Musikmesse celebrował 15-lecie evolution pięknym stoiskiem, na którym można było porównać mikrofony na żywo i poczytać o nich na czymś w rodzaju mega-iPada.

Studio nagraniowe Soundroom

Ale to niejedyne miejsce, w którym można było testować naszych mikrofonowych jubilatów. Najlepiej do tego celu nadaje się własne nagranie, a takowe można było stworzyć w przeszklonym boksie, który na stoisku firmy Sennheiser zajmował główne miejsce. Każdy mógł tam wejść i do dowolnej - także własnej - muzyki dograć wokal na jednym z mikrofonów Sennheisera. Profesjonalny reżyser dźwięku rejestrował występ, a potem zrzucał na urządzenie delikwenta. To studio nagraniowe dla każdego było mocno oblegane podczas wszystkich dni targowych.

Obejrzyj wszystkie zdjęcia ze stoiska firmy Sennheiser: