Relacje z Musikmesse Frankfurt 2013: nowości Sennheisera! DZIEŃ 2

Kontroluj swój wokal. Mikrofon Sennheiser e835 fx

Co się dzieje, gdy wiodący producent mikrofonów dogada się z wiodącym producentem procesorów wokalowych? Jedno na pewno. Wokalistom uśmiechają się buzie.
Nowy mikrofon Sennheiser e835 fx to najpopularniejszy model sceniczny Sennheisera ze specjalnym, programowalnym przyciskiem Mic Control, który umożliwia sterowanie dowolnym procesorem wokalowym marki TC- Helicon. Tak jak jego "normalna" wersja, e835 fx jest kardioidalnym mikrofonem scenicznym, wyprodukowanym w Niemczech i przenoszącym ekstremalne poziomy dźwięku aż po 150 dB! Dzięki przyciskowi Mic Control możesz kontrolować rożne funkcje swojego procesora TC-Helicon, np. przełączać presety, aktywować efekty, bypassować. Tę nowość można oglądać na targach we Frankfurcie nie tylko na stoisku Sennheisera, ale i w "kioskach" z produktami TC-Helicon. Zapowiada się nieźle!

Mikrofony bezprzewodowe Sennheiser evolution Wireless 1G8

Dużym zainteresowaniem na targach cieszą się nowe systemy bezprzewodowe serii 100 w paśmie 1800 MHz.

Specjaliści wiedzą, ze to jedyne "bezpieczne" pasmo dla mikrofonów bezprzewodowych. W Europie zostało ono przeznaczone wyłącznie dla mikrofonów i nie wymaga licencji. To jedyne rozwiązanie dla stabilnej transmisji dźwiękowej po zmianach w paśmie UHF w związku z uruchomieniem telewizji cyfrowych. Te zmiany w Polsce już przebiegają, a Sennheiser jest jedynym producentem mikrofonów, który ma w ofercie bezpieczne wyjście z kłopotu. Nadajniki i odbiorniki z zewnątrz niczym się nie różnią od odpowiedników w standardowych pasmach i tylko pracownicy firmy Sennheiser wiedzą, ile wysiłku zostało włożone w to, by ten produkt działał stabilnie i dobrze brzmiał. Konkurencyjne marki nie poradziły sobie z tym zadaniem.

Przeczytaj relację z pierwszego dnia Targów Musikmesse 2013: kliknij tutaj!

Przeczytaj relację z trzeciego dnia Targów Musikmesse 2013: kliknij tutaj!