Jak bezpiecznie używać słuchawek?

Słuch to niezwykle ważny zmysł. Dzięki niemu komunikujemy się z otoczeniem, orientujemy w przestrzeni i przeżywamy sztukę. Warto go chronić. Zaburzenia słuchu notowane są u coraz większej części społeczeństwa, a często nie są nawet zauważane.

Jak wybrać słuchawki?

Sennheiser jest jednym z niewielu producentów, którzy w produkcji słuchawek kierują się także zdrowiem użytkowników. Mamy ponad 70 lat doświadczenia w konstruowaniu produktów audio, nasza działalność nastawiona jest na długofalową reputację marki. Nasze słuchawki używane są nie tylko w domowym zaciszu czy w studiach nagraniowych, ale także w laboratoriach audiometrycznych podczas profesjonalnych badań słuchu - również w Polsce. Znamy się na tym.

 

Aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepsze słuchawki i korzystać z nich tak, by dbać o swój słuch, ściągnij artykuł „Jak wybierać słuchawki” z miesięcznika „Słyszę”, wydawanego przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Zasady bezpiecznego używania słuchawek

Słuchaj odpowiedzialnie!

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia słuchu, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Zapamiętaj te punkty, a będziesz się cieszyć ulubioną muzyką przez długie lata

 

Nigdy nie ustawiaj maksymalnej głośności
Najlepiej korzystaj z połowy skali głośności (optimum to ok. 85 dB)
Czas słuchania na słuchawkach ogranicz do 1 godziny dziennie
Podczas słuchania muzyki rób przerwy
Aby uniknąć przykrych uderzeń dźwięku, przy podłączeniu słuchawek zawsze ustaw poziom głośności na 0
Im bardziej zamknięte słuchawki, tym ciszej należy słuchać

Usłysz Dobre Dźwięki

Z dumą uczestniczymy w akcji społecznej Usłysz Dobre Dźwięki, organizowanej przez Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W jej ramach Filharmonia zaprasza słuchaczy na wykłady, koncerty i zajęcia dla dorosłych i dzieci, w trakcie których porusza problem dbania o słuch. 

Słuchawki marki Sennheiser są odzwierciedleniem naszego długoletniego doświadczenia z dźwiękiem i jego bezpiecznym odbiorem. Głęboko w to wierzymy i dlatego z dumą sponsorujemy akcję społeczną Usłysz Dobre Dźwięki.

 • Kolor jest bez znaczenia, ale Twoje słuchawki już nie!

  Kolor jest bez znaczenia, ale Twoje słuchawki już nie!

  Kolor dla jakości dźwięku jest bez znaczenia. Nie zapominaj, że dla uszu najważniejszy jest dźwięk. Upewnij się, że kupujesz słuchawki odpowiedniej jakości, nie tylko piękne - przed zakupem sprawdź jakość ich wykonania oraz dane techniczne (na przykład szerokie pasmo przenoszenia i jednocześnie nieskie zniekształcenia harmoniczne oznaczają produkt wysokiej jakości). 

  Zobacz nasze nowe słuchawki pół-otwarte z serii HD 200

 • Co Ty wiesz o decybelach?

  Co Ty wiesz o decybelach?

  Problem głośności związany jest z naszym zdrowiem. Zbyt duża głośność w słuchawkach powoduje wzrost ciśnienia akustycznego wewnątrz ucha, a to może wyrządzić Ci krzywdę. Ścisz swoje słuchawki. Dużą głośność zostaw sobie na wyjątkowe okazje, na przykład koncert w plenerze.

  Przyjrzyj się naszym słuchawkom otwartym z serii HD 500

 • Dlaczego nie chcesz usłyszeć więcej, może już nie słyszysz ciszy?

  Dlaczego nie chcesz usłyszeć więcej, może już nie słyszysz ciszy?

  Im więcej hałasu wokół Ciebie, tym głośniej ustawiasz słuchawki. To błąd, który szkodzi Twojemu słuchowi, powodując szumy i nieodwracalne zmiany. To z kolei uniemożliwia Ci usłyszenie ciszy – bardzo ważnego elementu w muzyce. Zadbaj o słuchawki, które pozwolą ciszej słuchać dzięki skutecznemu wytłumieniu hałasu otoczenia.

  Zobacz nasze najnowsze słuchawki z aktywną redukcją hałasu - HD 4.50 BTNC

 • Jeśli to są Twoje słuchawki, to pewnie myślisz, że mp3 to muzyka?

  Jeśli to są Twoje słuchawki, to pewnie myślisz, że mp3 to muzyka?

  Sprzeciwiamy się modzie słuchania muzyki w formie półproduktu – ze słabych jakościowo plików dźwiękowych, na słabych odtwarzaczach i słuchawkach. Twój dźwięk będzie tylko tak dobry, jak najsłabsze ogniwo w tym łańcuchu. Zadbaj o odpowiednik nośnik, właściwy odtwarzacz i wysokiej jakości słuchawki - razem pozwolą Ci się cieszyć ukochaną muzyką.

  Sprawdź nasze słynne słuchawki audiofilskie HD 800S