Opis

Oszczędza czas. Twój czas.

LSP 500 PRO. Bezproblemowy, zintegrowany, bezprzewodowy profesjonalny system audio. 

Gdy naszym zadaniem jest zapewnienie publiczności profesjonalnego dźwięku, często rozważamy ten problem w kontekście określonych czynników. Dane techniczne, liczebność audytorium, zabudowa przestrzenna oraz co nie mniej ważne czas oraz dostępny budżet wymagają szczegółowego planowania w przypadku każdego obiektu. Pomimo naszych wcześniejszych przygotowań, praktycznie zawsze występują nieprzewidziane problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania.

A gdy impreza jest w toku, twoim obowiązkiem jest zapewnienie nieskazitelnego dźwięku. Różne źródła sygnału wejściowego oraz stale zmieniające się warunki wymagają twojej ciągłej uwagi. Zazwyczaj jesteś przykuty do miksera i masz jedno zadanie – kontrolować miks sygnałów i dbać o to, aby widowisko przebiegało prawidłowo. Nie odbywa się to bez wielu kompromisów.

Sennheiser obecnie oferuje zintegrowany system PA, jakiego jeszcze nie było na rynku. LSP 500 PRO to przełom w koncepcji nagłaśniania: wyobraźmy sobie taką konfigurację systemu, w której wszystko działa ze sobą bez problemów. Wyobraźmy sobie całą imprezę ze zdalną kontrolą – od wstępu do zakończenia…

LSP 500 PRO posiada bardzo wytrzymałą obudowę ze zintegrowanym uchwytem. Jej solidna i równocześnie elegancka forma pasuje do każdego obiektu i bardzo szerokiego zakresu zastosowań. Każda kolumna posiada też zaawansowany interfejs użytkownika. Pokrętła Jog oraz wyświetlacz OLED o wysokim kontraście zapewniają intuicyjną obsługę i kontrolę nad pracą kolumny.

  • Przykład konfiguracji 1: Dwa wejścia mikrofonów bezprzewodowych* oraz jedno wejście Bluetooth dla DJ-a. Wszystkie sygnały wejściowe są miksowane w kolumnie 1 i bezprzewodowo przesyłane do kolumn głośnikowych 2 do 4. Wszystkie kolumny głośnikowe LSP 500 PRO pracują w tej samej sieci – za pośrednictwem iPada* możemy kontrolować pracę pojedynczej kolumny, grupy kolumn lub też całego systemu.
  • Przykład konfiguracji 2: Mały zestaw z dodatkowym subwooferem zapewniającym większą obecność dolnego pasma. Sygnały z dwóch mikrofonów bezprzewodowych* oraz jednego odtwarzacza Bluetooth* plików z muzyką są miksowane w kolumnie głośnikowej 1. W celu rozszerzenia charakterystyki częstotliwościowej w dolnym zakresie złącze LINK OUT kolumny głośnikowej 1 przekazuje sygnał audio do opcjonalnego subwoofera*.
  • Przykład konfiguracji 3: System przeznaczony do konwersacji i z pracą w trybie stereo: również w tym przypadku sygnały z dwóch mikrofonów bezprzewodowych ew 500* oraz muzyka z odtwarzacza Bluetooth* są miksowane w kolumnie głośnikowej 1. Muzyka jest rozdzielona na kanały stereo – wyjście LINK OUT kolumny głośnikowej 1 przekazuje sygnał prawego kanału trybu stereo do wejścia LINK IN kolumny głośnikowej 2.

 

Odbiorniki mikrofonów bezprzewodowych, iPad, odtwarzacz Bluetooth oraz subwoofer nie wchodzą w skład systemu Sennheiser LSP 500 PRO.

Dane techniczne

Maksymalny obszar pokrycia80º × 60º (-6 dB) (poziom × pion)
Sposób mocowaniagniazdo statywu 36 mm (1,42"), regulacja kąta pochylenia +/- 13,5º w krokach co 4,5º
Przetwornikprzetwornik niskotonowy 8", ciśnieniowy przetwornik wysokotonowy 3/4", zwrotnica pasywna
Poziom wyjściowy55 W ciągła; 120 W w szczycie
Czas pracyok. 6 godzin dla mowy (ok. 3 godziny dla jednego akumulatora)
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)110 dB SPL (10% THD, otwarta przestrzeń)
Wagaok. 13,6 kg bez odbiorników bezprzewodowych
Pasmo przenoszenia65-18000 Hz (-10 dB)
Nazwa systemuLSP 500 PRO
Rodzaj systemuBezprzewodowy system nagłośnieniowy
ZastosowanieInstalacja mobilna
Czas ładowaniaok. 5 godzin (ok. 2,5 godziny dla jednego akumulatora)
Obudowasklejka klejona poprzecznie z powłoką z poliuretanu
Kolorczarny
Zasilanie100 do 240 V~, 50-60 Hz; Akumulator: 2× litowo-jonowy 14,4 V / 4,4 Ah
Temperatura pracy0º-50º C
Wymiary290 × 550 × 320 mm (S×W×G)