Opis

Urządzenie identyfikujące GP ID 3200

Urządzenia identyfikujące, które są niewidoczne dla zwiedzających, są umieszczone na lub obok eksponatów. Każde takie urządzenie posiada specjalny kod ID, który jest przekazywany w sposób ciągły. Natychmiast, gdy zwiedzający znajdzie się w polu magnetycznym urządzenia identyfikującego, GuidePort odbiera kod identyfikacyjny i włącza odtwarzanie odpowiedniego nagrania. Siła pola magnetycznego ma taką wartość, że nie stanowi ono żadnego zagrożenia dla życia. Zasięg stale przekazywanego sygnału może być zmieniany w zakresie od 30 centymetrów do 3 metrów. Zakres działania urządzenia identyfikującego może być łatwo rozszerzony i precyzyjnie określony po zainstalowaniu dodatkowych elementów systemu.

Oznacza to, że każdy zwiedzający może od samego początku cieszyć się indywidualnie przygotowaną dla niego prezentacją, bez kolejek i opóźnień.

System ten pozwala na przerwanie w dowolnym momencie odtwarzanych nagrań w celu przekazania ogłoszeń, ostrzeżeń i innych informacji organizacyjnych.

Dane techniczne

Interfejsinterfejs podczerwieni: komunikacja z 3Com PalmTop
Regulacja częstotliwościprogramy ze stałymi częstotliwościami
Zakres temperaturyod 0 °C do +55 °C
Częstotliwość127 kHz
Zakres transmisjimaksymalnie 3 m (transmisja wielokierunkowa) z wewnętrzną anteną, z zewnętrzną anteną loop zależnie od jej pozycji
Czas pracyokoło 3 miesięcy z czterema bateriami AA 1.5 V (przy 100% mocy transmisji, z anteną wewnętrzną i 8-godziną dzienną pracą
WagaGP ID 3200-IN: około 300 g (bez baterii), GP ID 3200-OUT: około 450 g (bez baterii)
ModulacjaFSK (frequency shift keying)
Pobór prądumaksymalnie 10 mA (z zewnętrzną anteną loop lub podczas operacji przełączania)
Nazwa systemuguidePORT
Rodzaj systemuSystem oprowadzania
ZastosowanieInstalacja stała
Zasilanie4 x 1.5 V baterie alkaliczno-magnezowe (wielkość AA) lub zasilacz 7.5 - 15 VDC
WymiaryGP ID 3200-IN: 140 mm x 106 mm x 38 mm, GP ID 3200-OUT: 130 mm x 130 mm x 52mm