Opis

Opuść hałaśliwy tłum. System bezprzewodowy pracujący w wolnym paśmie 1800 MHz.

Zestawy Sennheiser jako pierwsze używają nowo udostępnionych częstotliwości w okolicach 1800 MHz. Podczas gdy większość mikrofonów bezprzewodowych transmituje sygnał w tradycyjnym zakresie, w którym trudno o brak zakłóceń, nowe zestawy Sennheiser działają w czystym, niezakłóconym paśmie.

Zestaw instrumentalny ew 172 G3-1G8 składa się z elementów:

  • przewód instrumentalny Jack 6,3 mm;
  • nadajnik miniaturowy bodypack;
  • odbiornik True Diversity z możliwością montażu w racku.

Podczas gdy firmy zastanawiają się, jak zapewnić użytkownikom stabilny dźwięk, my jesteśmy ponadto.

Sennheiser jest od zawsze pionierem, jeśli chodzi o mikrofony bezprzewodowe. Pierwszy zestaw bezprzewodowy został wprowadzony przez tę firmę już 1957 roku. Wtedy nikomu nie śniło się, że  artyści, telewizje, nadawcy czy organizatorzy imprez będą używać tak wielu systemów opierających się na transmisji radiowej, że będzie kłopot ze znalezieniem niezajętej częstotliwości!

Na ten problem Sennheiser też znalazł rozwiązanie. Jako pierwszy poradził sobie ze skonstruowaniem stabilnego nadajnika i odbiornika, które działają w nowo udostępnionym paśmie 1785-1800 MHz. Instytucje regulacyjne wielu europejskich państw udostępniły te częstotliwości wyłącznie dla transmisji radiowej. Również w Polsce to pasmo nie wymaga licencji, co oznacza, że zakup systemu bezprzewodowego będzie tańszy. Dodać należy, że w większości państw przygotowywane jest zamknięcie dotychczasowego pasma 790-862 MHz dla mikrofonów bezprzewodowych, na co Sennheiser jest gotowy już teraz. Nowe zestawy bezprzewodowe, zwane hasłowo 1800 MHz,  wysyłają kryształowo czysty, cyfrowy sygnał, niezakłócany przez pogodę. Jednocześnie może być transmitowanych 12 takich sygnałów.

Zobacz jakie zmiany w prawie dotyczącym częstotliwości radiowych są planowane i przeczytaj deklarację firmy Sennheiser: kliknij tutaj. 


Dane techniczne

Kanały transmisji1500
Zasilanie2x 1.5V AA
Liczba kanałów12
Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD)< 0,9 %
Poziom wyjściowyXLR: +18 dBu max
Wymiary202x212x43mm
Waga~ 160g
Czas pracy8 h
Rodzaj mikrofonuZestaw instrumentalny