Transmisja pod kontrolą. Sennheiser na Brit Awards 2017

Kolejny wieczór gwiezdnego blichtru miał miejsce w londyńskiej hali O2, gdy 22 lutego odbyła się tam gala rozdania nagród Brit Awards. Sennheiser mógł z dumą uczestniczyć w tym wydarzeniu juz po raz 15. z rzędu, dostarczając mikrofony bezprzewodowe i systemy odsłuchu dousznego. Za odpowiednią jakość transmisji radiowej odpowiedzialna była firma Britannia Row Productions oraz inżynierowie Andrew Lillywhite i Joshua Thomas. 

Centrum Londynu to jedno z najbardziej zagęszczonych miejsc na świecie, jeśli chodzi o fale radiowe. W tych arcytrudnych warunkach zdecydowano się skorzystać z flagowej serii mikrofonów bezprzewodowych marki Sennheiser: Digital 9000. Prowadzący imprezę korzystali z nadajników SKM 9000 z kapsułami pojemnościowymi ME 9004, które zapewniały krystaliczne brzmienie głosów i nie dodawały żadnych dźwięków mechanicznych z obudowy. Te mikrofony współpracowały oczywiście z wielokanałowymi odbiornikami EM 9046. 

Część artystów także skorzystało z systemów Sennheisera. Robbie Williams, Bruno Mars, a także grupa wokalna Little Mix, znana ze zwycięstwa w brytyjskim X-Factor, użyli nadajników SKM 5200-II wyposażonych w kapsuły MD 5235 oraz dwukanałowych odbiorników EM 3732. Do takiego samego mikrofonu, ale przystrojonego w banknoty dolarowe, śpiewała Katy Perry. Natomiast Ed Sheeran korzystał nie tylko z mikrofonu SKM 9000 i kapsuły 9235, ale także specjalnie przygotowanego nadajnika miniaturowego SK 9000 do gitary akustycznej. Takie wyjście zostało wybrane, ponieważ seria 9000 przesyła dźwięk całkowicie bez kompresji, co ma znaczący wpływ na brzmienie gitary akustycznej i jej naturalną dynamikę. 

„Sennheiser dostarczył osiem mikrofonów doręcznych z serii 9000 dla prowadzących i dziesięć systemów serii 5000 dla artystów, a także kolejny system 9000 dla Eda Sheerana. Zapewnili nam także zestaw wielu dodatkowych nadajników bodypack do gitar i dla artystów. - mówił Colin Pink, który koordynował zespół akustyków - Ponadto pracowało 28 zestawów odsłuchu dousznego. Kilku artystów przywiozło własne systemy, także Sennheisera. Łącznie mieliśmy ponad 160 kanałów, co jest niemałym wyzwaniem w wymagających warunkach transmisji bezprzewodowej. To znakomity dowód na stabilność architektury radiowej Sennheisera.” 

„Brits są trudnym i złożonym wydarzeniem, które wymaga koordynowania częstotliwości radiowych pośród wielu zespołów, a także sprzętu działającego na co dzień w O2. - mówił Joshua Thomas - Są jeszcze dodatkowe wyzwania, takie jak to, że artyści oczekują troskliwej obsługi sprzętu. To wszystko udało nam się dzięki wsparciu firmy Sennheiser, która dostarczyła mi narzędzi i dwóch techników. Ich pomoc w rozwiązywaniu problemów była nieoceniona. Z przyjemnością czekam na kolejną okazję współpracy z Sennheiserem.” 

„W całości to wydarzenie było wielkim sukcesem. - kończy Colin Pink - I nie da się tu pominąć dobrej roboty firmy Sennheiser.”