Opis

Charakterystyka ogólna

AudioBeam – Selektrywny odbiór dźwięków.

Wprowadzenie

Transmisja sygnału audio, ukierunkowana podobnie jak promień świetlny, jest możliwa dzięki technologii Sennheiser AudioBeam. Innowacyjny system AudioBeam jest oparty na technologii ultradźwiękowej. Koncentruje się on na promieniowaniu dźwięku w niewielkim zakresie, tak więc nadawany sygnał audio jest słyszalny jedynie w określonych miejscach. Dlatego też AudioBeam jest idealnym systemem „nagłośnieniowym” do wykorzystania w muzeach, teatrach, jak też w rozwiązaniach stosowanych w systemach bezpieczeństwa oraz aplikacji technologii digital signage (systemy emisji interaktywnych treści za pomocą cyfrowych wyświetlaczy).

Technologia

Transmitowany sygnał audio – niezależnie od tego, czy jest to mowa, muzyka lub też inne dźwięki – jest miksowany na sygnał ultradźwiękowy, który jest następnie precyzyjnie promieniowany w określonym kierunku. W wyznaczonym miejscu, i tylko tam, następuje urzeczywistnienie obliczonego wcześniej efektu intermodulacyjnego i oryginalny sygnał audio staje się słyszalny. Jeśli staniesz obok lub za AudioBeam, nic nie usłyszysz. Dźwięki będą słyszalne jedynie w przypadku, gdy będziesz znajdować się bezpośrednio w promieniowanej wiązce dźwięków, lub też, jeśli jest ona odbijana w twoim kierunku przez gładkie powierzchnie, takie jak panele szklane lub ściany.

Zastosowanie

Istnieją niezliczone obszary wykorzystania technologii AudioBeam. Wystawy mogą być wzbogacone o efekty akustyczne takie jak wędrujące efekty dźwiękowe, eksponaty mogą „przemawiać”, jeśli tylko zwiedzający pojawią się w ich bliskości, obrazy będą mówić o historii ich powstania czy wyjaśniać prezentowane treści. Dodatkowo użytkownikom terminali mogą być przekazywane spersonalizowane informacje, a uczestnikom konferencji może być dostarczane tłumaczenie w innym języku – bez wprowadzania słyszalnych zakłóceń między dostępnymi transmitowanymi sygnałami audio. Korzystając z technologii Sennheiser AudioBeam możliwości są niemalże nieograniczone!

Dane techniczne

Wejście audioXLR-3F, symetryczne, oddzielone galwanicznie
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)75 dB ±5 dB
Waga3.100 g
Nazwa systemuAudioBeam
Rodzaj systemuPromiennik audio
ZastosowanieInstalacja stała
Modulacjaszerokopasmowa AM
Zużycie energiimax. 100 W
Zasilanie110 - 240 V
Wymiary264 x 82 x 320 mm
Częstotliwości transmisji40 kHz

Akcesoria

 • GZP 10 - Płyta montażowa
  Numer katalogowy: 003193
  239 zł
  Płyta montażowa do zamocowania na ścianie lub suficie.
  Szczegóły Kup teraz
  GZP 10 - Płyta montażowa
 • GZG 1029 - połączenie obrotowe
  Numer katalogowy: 003226
  489 zł
  Połączenie obrotowe umożliwiające zmianę kąta AudioBeam, może być użyte ze statywem lub płytą montażową GZP 10. Zawiera adapter gwintu 1/4" na 3/8".
  Szczegóły Kup teraz
  GZG 1029 - połączenie obrotowe
 • MZT 14
  Numer katalogowy: 001895
  Śruby montażowe.
  Szczegóły Kup teraz
  MZT 14
 • MZT 100
  Numer katalogowy: 001883
  Stołowy statyw antywibracyjny.
  Szczegóły Kup teraz
  MZT 100
 • SEMS 3134 - Statyw
  Numer katalogowy:
  Statyw z gwintem 3/8".
  Szczegóły Kup teraz
  SEMS 3134 - Statyw
 • Europejski przewód sieciowy
  Numer katalogowy:
  Europejski przewód sieciowy