Usłysz wszystko, zdominuj grę. Prezentujemy wzmacniacze i słuchawki gamingowe

Gdy grasz, aby zwyciężyć, musisz widzieć wszystko, słyszeć wszystko i natychmiast reagować. Aby zawładnąć grą musisz posiadać wyraźną przewagę nad rywalami. Podczas targów Gamescom 2016 w Kolonii prezentujemy wzmacniacze audio GSX 1000 oraz GSX 1200 PRO, a także nagłowny zestaw słuchawkowy GSP 300 o konstrukcji zamkniętej. Te nowe produkty przeznaczone są dla bezkompromisowych graczy. 

Zestaw słuchawkowy GSP 300

Przy konstruowaniu słuchawek GSP 300 wykorzystano ogromne doświadczenie specjalistów audio firmy Sennheiser w celu zwiększenia doznań podczas każdej gry, jeszcze większego realizmu i dokładności. Teraz możesz doświadczyć wszystkich niuansów gry w absolutnie pełny sposób, ze świetnie zaznaczonym basem, który dodatkowo intensyfikuje działania. Ultrakomfortowe poduszki wykorzystujące piankę z efektem pamięci kształtu izolują najlepiej w swojej klasie. To pozwala całkowicie skupić się na grze. Zestaw słuchawkowy GSP 300, przeznaczony do PC, Mac, PS4 oraz Xbox One, jest pierwszym produktem w nowej rodzinie gamingowej marki Sennheiser.

Ten zestaw słuchawkowy wyraża nową epokę w dziedzinie projektowania i większe zaangażowanie firmy Sennheiser w zakresie produktów dla graczy - wyjaśnia Andreas Jessen, Product Manager Gaming w Sennheiser Communications - Nasza filozofia produktu zaczyna się od skierowania uwagi na wsparcie gracza, łącząc solidność i niezawodność konstrukcji z właściwościami i wydajnością. Tego gracze oczekują od produktów firmy Sennheiser. Model GSP 300 zapewnia wyraźną poprawę dźwięku i pozwala usłyszeć wszelkie niuanse gry w sposób, który był pierwotnie zamierzony.

Zestaw słuchawkowy GSP 300 ma poduszki z pianki z pamięcią kształtu, które zapewniają najlepszą w swojej klasie izolację akustyczną. Zostały one opracowane na bazie badań nad ergonomią i budową ludzkich uszu, a celem końcowym było zapewnienie najwyższej możliwej jakości dźwięku i komfortu podczas długich rozgrywek. Inspirowany rozwiązaniami znanymi z lotnictwa, rozdzielony pałąk nagłowny ogranicza nacisk i podnosi komfort, podczas gdy zawiasy kulowe pozwalają łatwo uzyskać kąt nauszników właściwy dla kształtu głowy. GSP 300 jest wyposażony z mikrofon z redukcją szumów, który zapewnia jeszcze czystszą komunikację w zespole. Intuicyjna kontrola głośności w prawym nauszniku umożliwia wygodną regulację, a mikrofon może być szybko wyciszony przez uniesienie ramienia.

Wzmacniacze audio GSX 1000, GSX 1200 PRO

Wzmacniacze GSX 1000 oraz GSX 1200 PRO są skierowane do zawodowych graczy szukających rozwiązań pozwalających przejść na wyższy poziom jakości dźwięku. Te nowe wzmacniacze audio przeznaczone do współpracy z komputerami PC oraz Mac są pierwszymi konstrukcjami, w których wykorzystano zaawansowany algorytm 7.1 opracowany przez specjalistów Sennheisera. Został on stworzony pod kątem wymagań, jakie stawiają współcześni gracze. To nowa odsłona dźwięku Surround – bardzo zaawansowane pozycjonowanie źródeł dźwięku, z niezwykle precyzyjnym stworzeniem przestrzeni akustycznej dla wyjątkowo ekscytujących chwil podczas gry.

Modele GSX 1000 oraz GSX 1200 PRO zostały zaprojektowane w taki sposób, aby stały się sercem systemu nagłośnieniowego zestawu gracza, z nowym silnikiem Sennheiser Binaural Rendering Engine, który zapewnia niezwykle wciągający dźwięk dookólny. Zastosowano tu całą wiedzę Sennheisera w zakresie profesjonalnych rozwiązań ergonomicznych i najwyższej jakości wykonania. Nawet najbardziej zaangażowani gracze będą usatysfakcjonowani.

- Te nowe wzmacniacze wykorzystują całą wiedzę z zakresu profesjonalnego audio, jaką dysponuje firma Sennheiser, aby zapewnić graczom wyraźną przewagę, gdy rywalizują na najwyższym poziomie z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów - wyjaśnia Andreas Jessen, Product Manager Gaming w Sennheiser Communications. - Nasze rozwiązania mają wyraz w konstrukcji i ergonomii, które odnoszą się do każdego aspektu sprzętu i oprogramowania gracza, od całkowicie nowatorskiego systemu Surround Sound, który zapewnia bezprecedensową precyzję pozycjonowania dźwięku, do oprogramowania i fizycznego projektu, który zapewnia maksymalną kontrolę, bez rozpraszania uwagi w trakcie gry. Z takimi dedykowanymi rozwiązaniami, które zaspakajają potrzeby podczas elitarnych rywalizacji w grach, model GSX 1200 PRO zasługuje na znacznie więcej niż tylko status urządzenia profesjonalnego.

Nowe wzmacniacze audio wykorzystują dedykowane układy DAC, które nie wymagają dodatkowych sterowników. Są wyjątkowo proste w użyciu, nawet już w trakcie rozgrywki. Nie ma potrzeby przechodzenia do zakładek ustawień gry czy też systemu operacyjnego, ponieważ GSX 1000 i GSX 1200 PRO przetwarzają sygnał w swoich własnych układach, a nie z wykorzystaniem procesora komputera.Wzmacniacze zostały zaprojektowane w sposób zapewniający całkowite skupienie się na grze. Można je postawić pod kątem, dla lepszej widoczności podczas gry. Podświetlane wyświetlacze LED zostały zainspirowane instrumentami pokładowymi z samochodów wyścigowych oraz samolotów bojowych i dają natychmiastową informację. Możesz błyskawicznie dokonać zmian w dźwięku. Czarne podświetlane panele dotykowe z głównymi elementami w kolorze czerwonym są umieszczone na dużym pokrętle głośności, które jest zrobione z wytrzymałego aluminium. Taka stylistyka sprawia, że te nowe wzmacniacze audio emanują poczuciem siły, determinacją oraz całkowitym skupieniem. Wskazania ekranu wzmacniacza przyciemniają się, gdy nie jest używany, ale stają się natychmiast jasne, gdy w pobliżu zostanie wykryta dłoń. Podwójne gniazdo USB z rozdzieloną numeracją w celu oddzielenia audio gry oraz komunikacji zapewnia precyzyjną kontrolę każdego z tych elementów dźwięku. Dostępne są różne ustawienia korekcji barwy, a użytkownicy mogą też ustawić odpowiednie poziomy pogłosu w celu dopasowania odczuć do pomieszczenia, w którym grają. Dodatkowy regulator ustawia poziom głośności głosu gracza. Za jednym dotknięciem możliwe jest też przełączanie między zestawem słuchawkowym a głośnikami - nie ma potrzeby przepinania przewodów.

Model GSX 1200 PRO został zaprojektowany dla zawodowych graczy. Oferuje on takie rozwiązania jak Chat Link, które pozwala komunikację ośmiu wzmacniaczy GSX 1200 PRO bez przerw i zakłóceń. Ten profesjonalny model pozwala również kontrolować rozmowy przychodzące i wychodzące, z zaawansowanym systemem redukcji szumów, zoptymalizowanym dla zestawów słuchawkowych takich jak Sennheiser GAME ZERO. Krystalicznie czysta komunikacja podczas gry jest zagwarantowana.