Konferencja "Przyszłość mikrofonów bezprzewodowych" odbyła się w Aplauzie

Mnożą się pytania branży dotyczące zmian w paśmie bezprzewodowym. Czy zmiany w prawie dotyczącym pasma radiowego zagrożą obecnie używanym systemom bezprzewodowym? Co to jest dywidenda cyfrowa? W dniach 30-31 marca w siedziebie Aplauzu odbyła się konferencja na ten temat, z udziałem wybitnego spacjalisty z firmy Sennheiser, Gerhardem Spyrą. 

Gerhard Spyra jest inżynierem ze specjalizacją w zakresie transmisji telewizyjnej i radiowej. Urodzony i wychowany w Polsce, w 1989 r. wyjechał do Niemiec, gdzie rozpoczął pracę w dziale serwisu firmy Sennheiser. W 2013 roku jako jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów transmisji radiowej zasilił dział wsparcia terenowego (Application Engineer). Odpowiada za proces planowania i uruchamiania najbardziej wymagających instalacji wielokanałowych, projektowania rozwiązań w zakresie komponentów RF i międzynarodowy doradztwo w tym zakresie. Jako członek elitarnego zespołu Sennheiser RF Expert Group brał aktywny udział w przygotowaniach i realizacji systemów mikrofonowych podczas największych wydarzeń sportowych i muzycznych, m.in. Igrzysk Olimpijskich w Atenach, Pekinie, Vancouver, Soczi i Brazylii; festiwalach Eurowizji w Moskwie, Baku i Wiedniu, oraz wielu innych wydarzeniach tego formatu na świecie. Gerhard Spyra jest jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w zakresie mikrofonowych systemów bezprzewodowych na świecie. Podczas naszej konferencji podjął między innymi następujące tematy: 

  • Co NAPRAWDĘ dzieje się w pasmach używanych przez mikrofony bezprzewodowe
  • Jak wyglądają doświadczenia z krajów gdzie te zmiany już nastąpiły
  • W jaki sposób przełomowe technologie systemów bezprzewodowych Sennheiser chronią warsztat pracy i budżet wielu instytucji
  • Koegzystencja systemów analogowych i cyfrowych
  • Kampania DD Ready w Niemczech
  • Zalety i wyzwania cyfrowych systemów
  • Cyfrowa historia Sennheisera: technologie D1, AVX, Speechline, D9000

W konferencji uczetsniczyło około 150 fachowców z teatrów, firm nagłośnieniowych i innych instytucji, a także wielu samodzielnie działających realizatorów dźwięku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!