Filmowanie ekstremalne. Sennheiser pokazuje mikrofon dedykowany do kamer GoPro

Podczas targów IBC w Amsterdamie prezentujemy między innymi mikrofon do kamer GoPro, przeznaczonych do ekstremalnych zastosowań. Użytkownicy GoPro, wśród których są ludzie naprawdę aktywni, mogą wreszcie liczyć na uzupełnienie swoich filmów równie doskonałym dźwiękiem.

Dotychczas twórcy wideo, korzystający z rozwiązań GoPro, musieli godzić się na kompromisy w zakresie dźwięku. Kamery GoPro Hero są jednym z najcześciej wykorzystywanych narzędzi przy tworzeniu kontentu wideo, na przykład rejestracji wydarzeń sportowych czy innych ekstremalnych nagrań. Ale zwłaszcza przy użyciu obudowy ochronnej, dźwięk kamery GoPro pozostawia wiele do życzenia. Nasi specjaliści postanowili przymierzyć się do tematu i stworzyli produkt pod nazwą Sennheiser Action Mic. 

„Osiągnięcie bezkompromisowej jakości dźwięku przy rejestracji ekstremalnych aktywności sportowych zawsze było wyzwaniem, a nierzadko trzeba było obniżać oczekiwania jeśli chodzi o brzmienie” - mówi Kai Lange, menedżer produktu w dziale Broadcast and Media firmy Sennheiser - „Nasz nadchodzący mikrofon rozwiąże te zagadnienia i pozwoli użytkownikom na tworzenie wyjątkowych i pełnych treści wideo.” 

Podczas targów IBC w Amsterdamie ten nowy mikrofon pokazywany jest na stoisku marek Sennheiser i Neumann oraz w strefie Future Zone w hali 8. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wideo nakręcone kamerą GoPro Hero 4 - podczas oglądania można łatwo porównać znakomite brzmienie mikrofonu Sennheiser i niepełne, stłumione brzmienie wbudowanego mikrofonu, który jest przykryty pod wodoszczelną obudową. Bezkompromisowe brzmienie Action Mic jest możliwe dzięki unikatowej obudowie typu „futro lisa” o konsystencji miękkiej szczotki do zębów. Dzięki takiej konstrukcji mikrofon, który jest bazowany na profesjonalnym mikrofonie dookólnym, jest wodoszczelny i odporny na podmuchy wiatru, które w normalnych warunkach uniemożliwiłyby nagranie. „Wykorzystujemy specjalną gąbkę, która umożliwia użycie mikrofonu nawet w sportach wodnych, ponieważ będzie on wówczas bezpieczny - dodaje Kai Lange. - Klasyczna włochata osłona nie spełniłaby swojego zadania: kiedy zamoknie, traci całkowicie swoje właściwości zapobiegania dźwiękom generowanym przez wiatr. Ten produkt był dla nas prawdziwym wyzwaniem.” Ponadto mikrofon wyposażono w dodatkową membranę ochronną, umieszczoną nad akustycznie aktywną membraną przetwornika. Dzięki swojej konstrukcji Action Mic dostarcza niesamowitej jakości dźwięk podczas nagrań takich aktywności jak sufing, wspinaczka czy kolarstwo. Mikrofon powstał w ramach programu GoPro Developer, obecnie jest w fazie testów rozwojowych i będzie dostępny około marca 2017.

Odwiedź stoisko Sennheiser i Neumann na IBC w Amsterdamie, hala 8, stoisko D50

GoPro® i HERO® są markami handlowymi GoPro, Inc. w USA i innych krajach